folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Sosyal Etkinlikler
linefolder Okulda İhtiyacımız Var Arkadaşlar...

Okulda İhtiyacımız Var Arkadaşlar...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SDANACI
    SDANACI's avatar
    Erkek

Değerli arkadaşlarım, Manisa Turgutlu'da bulunan okulumuzdaki Rehberlik servisini yeniliyoruz. Bulabildiklerimiz haricinde 6 Adet parklarda yazın konulan Armut Koltuk ve 6-8 metrekare kadar halı veya halıfleks lazım. Yardımcı olabilecekseniz özelden mesajlarınızı bekliyorum.

All is well !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

6-8 armut koltuk: 50*6 = 300tl

Halı nında epey ucuz hallisi piyasada mevcut.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/armut-koltuk-sadece-39-90-98961384

Cidden merak ediyorum,

Acaba okulda hocalarla bu işi görüştünüz mü ? Bizim okulda bir şey yapılırken hep öğrenciden istenirdi para. 

Benim okuduğum okullarda -2 farklı lise 2 farklı ilkokulda- hiç hocaların bir araya gelipte şunu yapalım dediklerini hatırlamam.

Müdür çıkar para ister hoca gelir para ister. Hocanın Tebeşirini-Tahta kalemini bile öğrenci alır (?) eh yani.

Ben mi acaba çok art niyetliyim. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SDANACI
    SDANACI's avatar
    Erkek

Bizim okulumuzda okul idaresi bu işleri hayırseverler eliyle yürütüyor...

All is well !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

merhaba rehber öğretmen misiniz? eğer öyleyse meslektaşız :)

ama rehberlik servisinde armut koltukların ne işi var anlamadım? öğrenci rahat etsin de o kadar mı acaba :D

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    SDANACI bunu yazdı

Bizim okulumuzda okul idaresi bu işleri hayırseverler eliyle yürütüyor...

Siz kendiniz hayır sevmiyor musunuz?

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SDANACI
    SDANACI's avatar
    Erkek

iki arkadaşıma da cevaben...

1. Ben Rehber öğretmen değilim, okulunu seven bir çalışanım.

2.Her sene öğretmenlere verilen hazırlık ödeneğini hayır olarak harcarım. 

All is well !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Böyle yardımları il ve ilçelere değil de köy okullarına yapmak lazım diye düşünüyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Uygun bir rehberlik servisinde armut koltuğa gerek yoktur bence. ilkokul öğrencileri için grup çalışması düşünülüyorsa rehberlik servisi dışında bir

oda oluşturulabilir. tabi bu da zaruri bir ihtiyaçtan çok ekstra bir şeydir. bu konuda mali yardım bence mantıklı olmaz. varsa okulun geliri ki okul aile

birliği ile bu konunun görüşülmesi durumunda 300-400 liralık masraf sorun olmaz ve karşılanabilir diye düşünüyorum. madem okulunuz için bir

şeyler yapmak istiyorsunuz bu konuda ilk konuşulacak yer okul-aile birliğidir. eğer ki bu duruma saygı gösterip ödenek çıkaramıyorlarsa o okulun

öğrencileri için daha fazlasına gerek kamamamış demektir. çünkü bu işleri asıl yürüten "okul-aile birliği" yani öğrencilerin eğitim kalitesini

düşünmesi gereken velilerdir. bu ihtiyaç temel eğitsel materyal olsa yardım kampanyaları vs yapılması da mantıklı olurdu elbette.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

köy okulu değil sanırım hocam. daha doğrusu istekler biraz daha lükse kaçıyor. şu an 1-2-3-4 kademenin aynı anda yapıldığı okullar vr.

bu tarz bi oluşum içindeyseniz öğrenci başı 5 lira bile toplasanız hallolur ki öğretmenler kendi aralarında çok rahat şekilde toplar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Evet elbette bu tür ihtiyaçlar lüks diye nitelendirilebilir. Hatta bir çok kırsal kesim okulunda rehberlik servisi için masa sandalye sıkıntısı var diye değerlendirme de yapılabilir. Arkadaşın çalıştığı okulu biliyorum. Daha çok orta ve kısmen alt gelir grubu insanların çocuklarının okuduğu okuldur. Meseleye bakış açısı, bir eğitimci gözüyle bence şöyle de olabilir;

Okullardaki  genel öğrenci profiline bakıldığında özellikle son yıllarda bölünmüş ya da özellikle ekonomik zorluk içinde bulunarak ve dağılmaya yüz tutmuş, çocuklarıyla gerektiği gibi ilgilenmeyen, sorumsuz aileler yüzünden özellikle 4-5-6-7. sınıflarda rehberlik Servisinin yardımına ihtiyaç duyan öğrenci sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Rehber öğretmenle yapacağı görüşmeye gidecek olan bir öğrencinin o odaya isteyerek gitmesi, yapılacak olan görüşmenin kalitesini ve alınacak sonuçları doğrudan etkileyecektir. Bir öğrenciyi görüşme yapmak üzere zorla odaya çağırmakla hemen hemen hiçbirşey elde edemezsiniz ve bu durumda da bir okuldaki Rehber öğretmen hiç bir şekilde mesleğinin hedeflerine ulaşamaz. Öğrencinin rehber öğretmenin yönlendirmelerine cevap vermesi, ancak kendisini rahat hissettiği bir ortamda yapılacak olan görüşmeyle mümkün olabilir.

Ben bu isteği çok lüks görmüyorum. İmkanı olan her okul bu tür girişimlerde bulunmalıdır. İmkanı olmayanlar da bu şekilde yardım talebinde bulunabilirler, bence bulunmalıdırlar da. Kurtarılan her bir çocuk, toplumsal yara olmaktan çekip çıkarılmış bir çocuktur.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

lüks olmasının sebebi rehberlik servislerinin nerdeyse hiç birinde bu denli rahat ortam yoktur. Türkiye'nin hiç bir yerinde böyle bir rahat ortam oluşturulamayan rehberlik servisi yokken veya çok nadirken bunu talep etmek adilce olmaz diye düşünüyorum. Sırf kampanyadan para arttı diye böyle bir talepte bulunmayı da hoş bulmuyorum açıkçası. rehberlik servisi oluşturmanın tüm zorluklarını yaşamış birisi ve 3 yıl boyunca rehberlik servisi olmadan ortalıkta dolaşıp ayak üstü rehberik görüşmesi yaptığım yıllara dayanarak bu yorumu yapıyorum.

Toplam Hit: 5752 Toplam Mesaj: 47