folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okuma Hızınızı Ölçünüz...

Okuma Hızınızı Ölçünüz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

Okuma hızınızı buradan ölçebilirsiniz:

http://www.hizliokuma.com/okumatesti.asp

Not:Kitaplarınıda okudum ama bi türlü hızlandıramadım şu okumamı:| neyse isteyenler okuma hııznı ölçsün gerçekten hızlı okuma teknikleri işe yarar eğer hızlandırabilsem...

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo
    başladığımda 116 dıydı şimdi denedim kurs devam ediyo hala 334 müş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

224 kelime\dak. çıktı algılama%40

bu hızlı okumada okuduğun kitaptan aynı hazı alıyormusun acaba hızlı okuyan arkadaş yok mu?

alınıyorsa bizde gidelim kursuna

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    518 kelime dakikada :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    518 kelime dakikada :)
    Aferdersin ama.
    Haaaaaaaaaaaaaazsssssıktın.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ilkokulda yavas okudugum icin hocam cok kızardı, sonra o cadı karı kızıyo diye hızlı okumaya baslamıstım git gide sonrada motor gibi okumaya basladım o karı yuzunden. lisedeykende hocalarım cok hızlı okuyosun motormu yuttun diye kızardı. tabi basit aslında, kelimeleri 3er 3er yada 4er okudugum icin cok hızlı okuyodum galiba, hızlı okuma dersi almadıgım icin kesin bu sebeptendir diyemiyorum. velhasıl 647 kelime dakika cıktı, algılama %70.
    ne isine yarıyo derseniz hicbir ise yaramıyor, algılamada sorun cekmesemde uzun vadede okudugumu unutuyorum genellikle. oss vs sınavlarda isime yaramadı desem yalan olur onun haricinde bir kitabı x gunde okumanın bana gore bir faydası yoktur. ha 2 gunde okumusum ha 8 gunde ne farkeder.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    içinden mi okudun sen abi :) sesli okican. içimden okusam bende 400'e dayarım. sesli olaraktan 129 kelime okumuşum. 10 soruda 8 doğru cevap, anlama seviyemde %80'miş. ilginç birşey.

kendinize ayığ olunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek
    okumaktan nefret ederim

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:
    ilkokulda yavas okudugum icin hocam cok kızardı, sonra o cadı karı kızıyo diye hızlı okumaya baslamıstım git gide sonrada motor gibi okumaya basladım o karı yuzunden. lisedeykende hocalarım cok hızlı okuyosun motormu yuttun diye kızardı. tabi basit aslında, kelimeleri 3er 3er yada 4er okudugum icin cok hızlı okuyodum galiba, hızlı okuma dersi almadıgım icin kesin bu sebeptendir diyemiyorum. velhasıl 647 kelime dakika cıktı, algılama %70.
    ne isine yarıyo derseniz hicbir ise yaramıyor, algılamada sorun cekmesemde uzun vadede okudugumu unutuyorum genellikle. oss vs sınavlarda isime yaramadı desem yalan olur onun haricinde bir kitabı x gunde okumanın bana gore bir faydası yoktur. ha 2 gunde okumusum ha 8 gunde ne farkeder.
    ciddi misiniz ya benim 200 çıktı ki kafa yorgunluğu olmasa en fazla 250 olurdu.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    http://www.dinamikokuma.com/tr/test/testgiris.htm
    ayrıca daha sağlam bir link.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Okuma hızınız dakikada 337 kelime

ders kurs görmedim. yeterli bir hız. napıyım 750 kelime okuyup.

%70 anlamışım  yeterli yarıdan fazlasını anlamışım işte :P

tahribat.com/murid/tugrulbaba
Toplam Hit: 2543 Toplam Mesaj: 17