folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölüm Annında Ne Oluyor?

Ölüm Annında Ne Oluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dün gece nerden aklıma geldiyse ölümü düşünmeye başladım.Şimdi düşünün biraz.Yaşınız kaç olursa olsun;bedenen ölüyorsunuz.Artık siz yoksunuz.Bayramda annenizin elini öpecek, babasından fırça yiyecek biri olmayacak, evlenip de bölge il ve ilçelerde hissedilir şekilde yer sarsıntıları yaratacak biri olmayacak, kimse size bir daha baba demiyecek, hovarda hovarda askerlik anıları anlatamıyacak, kullandığınız MSN zaman aşımından kapanacak, facebook'da sayfanıza ve duvarınıza kimse yazmıcak ve durumunuz TAHTALIDA olarak kalıcak, Ergenekon soruşturmasının sonuçlarını göremeyeceksiniz, bu örneklemeleri arttırmak mümkün.

Asıl sorulması gereken şey şu.Ben şu 25 yıllık ömrümde ölüpde dirilen birini görmedim.Olacağını da sanmıyorum.O yüzden şöyle oluyor,böyle oluyor demek çok saçma...

Bu olayı psikolojik olarak yorumlamak veya değerlendirmek istiyorum.Çünkü dini kaynaklara itibar etmiyorum.Evet olayı fazla allandırıp bulandırmayayım.

Bu konuda sizin fikirleriniz ve/veya yorumlamalarınız nelerdir?

Saygılarımla

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    o gün gelince anlarız :|

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    dini kaynaklara itibar etmiyorsan bilimin bu kounda pekte bi somut verisi yoktur.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    Inanmayan insanlarin bu olumu dusunme konusunda psikolojik sorunlara neden oluyor.Dusunuyor simdi:Lan ben oluyorum nolcak artik yokum napacam falan filan.Ama inanmis olsaydi olumden sonrada dirilecegini bilip ve cennte giderse daha iyi bir hayat yasayacagini bilip,Hatta musluman oldugu icin Allah'in affediciligini bilip olme konusunu dusunmezdi ve hayatina devam ederdi.

https://t.me/pump_upp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    dini kaynaklara itibar etmediginden yola çıkarsam ben öldükten sonra kalanların... -küfür yasakmıydı neydi

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

seadog bunu yazdı:
    -----------------------------
    dini kaynaklara itibar etmiyorsan bilimin bu kounda pekte bi somut verisi yoktur.
    Dini kaynaklara itibar etmiyorum.Çünkü ben dinlerin ve onların bizlere sunduklarını kabul etmiyorum... Bilimsel açıdan bazı veriler var.Olmadığını kim söyledi? Ben sadece sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Saygılar

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    Sık sık gidip gelen bir arkadaş var ona bir sorim.

selam gençlik!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

tüm ölümler oksijensiz kalmayla meydana gelir.

bugün ölseniz yarın gömülürsünüz.

ona göre yaşamak gerekiyor.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PriesTBT bunu yazdı:
    Sık sık gidip gelen bir arkadaş var ona bir sorim.
    Ben de geceleri karşıma çıkan fodul ışıklı şeye sordum ama daha cevap verecek!...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek
    Dini konulara itibar etmiyorum derken ? Ölüm ne ki önce onu düşünmek lazım...ve Bilimsel olarka ne war ?

Hayallerim ve Kendim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Fazla kurcalamamak lazım hacı,yoksa benim gibi şizofreni damgasını yemenin esiginden dönebilirsin...

Hiperaktiflik var mı sende ? Genelde bu tip insanlarda oluyor,2-3 sene önce cok cok cok düşünüp delirme asamasına geldigim oldu,kimseye de bişe anlatmazdım..

Gözümün önünde görsel efektler olusturur,kıyamet vaktini rüyalarıma sokmayı basardım 1-2 kez :) Senin düsünme seklin biraz daha duygusal,mesela cevrende cok iyi tanınan ve sevilen birisiysen,sanal alemden kopmak sanki vücudundan bir parcanın kopması gibi geliyorsa,bunları düşünmen senin için daha fazla zarar olur..

Dini yorumlara itibar etmiyorsun da,bilimin buna bir şey bulacagını sanmıyorum :/

Mesela söyle de düşünmüşsündür,lan simdi pat diye ölsem acaba nasıl olur ? Şahsen sırf merak ettigim icin intihar girisiminde bulundum :) Parmagınla tetigin ucunu oksayıp,bir kac dakika hayatında o zamana kadar neler oldu,neler kazandın/kaybettin gibi bi özetleme geçeceksin gözlerinin önünden,şimdi şu tetige bassam ne olur,boslukta kaybolur muyum,yoksa gerçekten Cennet/Cehennem denen yerler var mı gibisinden sorular sorarsın...

İnsanın icini gıdıklar o merak di mi :)

Şeytan Yemini diye bir roman var,Jean Christophe Grange'ın,kesinlikle oku,iliklerine kadar geriyor insanı,ölünce ne oluyor,öldükten sonra bize kim/nasıl görünüyor gibi soruları kendi hayal dünyasında özetlemis yazar..

Okuduktan sonra da aklımda bi kac senaryo kurdum,ürkütücü,bilim yanıtlayamıyor,Kur'an ı Kerim'de de net bir cevap yok..

Zaten bunları fazla irdelemek,ateizme doğru hafif yönelmeye teşvik ediyo insanı..

En iyisi bekleyip görmek :)

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
Toplam Hit: 10159 Toplam Mesaj: 66