folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölüm Sonrası Ve Daha Sonrası

Ölüm Sonrası Ve Daha Sonrası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseysanal
    herseysanal's avatar
    Erkek

ÖLÜM SONRASI ve DAHA SONRASI

Bedensel işlevleri bakımından tıbben ölü sayılmalarından
    bir süre sonra, kendiliğinden veya reanimasyon (yeniden canlandırma) yöntemleriyle
    yasama geri dönen kimselerin bu sırada geçirdikleri deneyimlere verilen ad.
    Terim, 1970’de ABD’li hekim ve araştırmacı Raymond Moody tarafından ortaya atılmıştır.
    Dr. Moody ve Dr. Elisabeth Kubler-Ross tarafından hastane raporlarından derlenen,
    ölüm-ötesi deneyimi geçiren hastaların anlattıklarından ve anlattıklarının doğrulanmasından oluşan binlerce vakanın incelenme sonuçlarına göre, tıbben ölü olarak ilan edilen bu kimseler, ölü sanıldıkları bu süre sırasında bilinçlerini yitirmemişler ve
    çevrelerinde olup bitenleri algılamışlardır. Üstelik bu deneyim sırasındaki
    algılama, yalnızca çevrede olanları değil, duvarların ötesinde olanları veya
    başka bir kentteki tanıdıklarını da görüp duyabilme tarzında, beş duyunun sınırlarını
    asan, beden-dışı bir algılama biçiminde gerçekleşmektedir.

Ölüm-ötesi deneyimler sırasında algılanan olayların gerçekliği ilgili kimselerce
    doğrulandığından,
    -örneğin, hasta, ölü sanıldığı sırada hangi doktorun kendi bedenine hangi tıbbi işlemleri uyguladığını, hangi hemşirenin neyi almak üzere nereye, ne zaman gittiğini vb.‘yi yasama geri döndüğünde en ince ayrıntısına dek anlatabilmektedir
    - ölüm-ötesi deneyimler spiritüalistler ve kimi parapsikologlarca,
    ölümden sonra yaşamın varlığına ilişkin kanıtlardan biri sayılmaktadır.

1) Bedenin terk edildiği birinci asama:

- Huzur ve sükunet duygusu duyma;

- Çekilme veya fırlama tarzında yükselme (yukarıya doğru çıkma) izlenimi;

- ‘Ölüm döşeği vizyonları’ denilen algılamalarda bulunma:

a - Daha önceden hiç duyulmamış harikulade bir melodiyi algılama;

b - Tertemiz, pırıl pırıl renkler algılama;

c - Çevredeki bedenlilerin göremediği bir ışığı algılama;

d - Önceden tanışılan, sevilen ölmüş bir veya birkaç yakını (anne, baba, es
     vb.) algılama veya onların karşılamak, öte-aleme geçişine yardim etmek üzere
     geldiklerini algılama.

e - Dinsel veya mitolojik varlıklara ilişkin imajlar:

- Karanlık bir tünele (koridora, dehlize, kanala) doğru çekildiği izlenimi.

2) Bedenin terk edilmesinden sonraki ikinci asama:

- Karanlık bir tünelden geççikten sonra her şeyin yeniden aydınlandığını fark
     etme;

- Kendi bedenini (fiziksel bedenini) ve bedeninin çevresindeki bedenlileri görme;

- Kendini bu bedenli insanlara duyuramama (sesini işitememeleri ve kendisini
     görememeleri. Bu fenomene kimi rüyalarda da rastlanır);

- Kendini çok hafif ve mutlu hissetme;

- Duvar gibi maddi nesnelerin içinden geçebilme;

- Fiziksel bedene geri dönmeyi istememe;

- Fiziksel aleme ilişkin görüntülerin bir süre sonra gitgide silikleşip kaybolması;

- Tüm yaşamının (yaşamındaki, geçmişteki tüm olayların) bir film şeridi gibi
     hızla gözünün önünden geçmesi.

3) Bedene geri dönüldüğü üçüncü asama:

- Işık tarzında algılanan bir varlığın, tekrar dünyaya dönmesi konusunda kendisini
     ikna etmeye çalışması;

- isteyerek veya irade-dışı olarak, fiziksel bedene dönülme izlenimi;

- Fiziksel bedene dönülürken soğukluk duygusu duyma.

Ölüm-ötesi deneyimi geçiren kimselerin bu deneyimden sonra, artık ölümden korkmadıkları ve içlerinden ölüm-ötesi yasama önceden inanmamakta olanlarının da artık ölüm-ötesi  yasama inanmaya başladıkları gözlemlenmiştir.

"Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Buna benzer bir olayı askerde bır arkadsımın basına gelmıstı. Ben Gazınoda en onde tv ızlıyordum. Hafta sonu oldugu ıcın herkes yatıyordu gazınoda uyku hali işte. Sonra aradan bir sure gectı.ferdi adındakı sakaryalı arkadas. Bagırıp aglamaya falan basladı.Noluyo lan falan derken tokatla mokatla kendıne geldı bu  bır sure sonra anlattı herşeyi. Ulan uyandım dıyor. bakıyorum etrafa sen tv ızlıyon mılet uyuyor dedı. Aya kalktım uzerımde bır hafıflık var dedı kus gıbıydım sonra  yukselmeye basladım dedı. Lan bı baktım ben hala yatıyom koltukta dedı. Bırazta şamata bir cocuktu kufur ede ede anlatıyor  bagıroym ulan kalkdırın benı dıye kımse cevap vermıyo dedı bıraz  gezındım içeride  ama  ıstek dısıydı ded, sonra geldiğim gibi geri yerıme ındım dedı ama uykuyla flan alakası yoktu dedı. zaten bedene gırınce bısıler hıssdıyorsun falan bı garıp oluyosundedı sonra ancak cıglık matabıldım oyle ayaga kaltım...  ilk basta inanmamıstık ta hıc yalan soyleyen bırı degıldı. Dopğrudur yanı bır ıkı gun uyuyamamastı kogusta. 

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek
    andidit senin arkadasına olan astral seyahat Hatta konusuda gecti forumda.Arkadasın anlattıgı daha değişik bisiy enteresan.

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    justharika
    justharika's avatar
    Dişi

kivanchh bunu yazdı:
    -----------------------------
    andidit senin arkadasına olan astral seyahat Hatta konusuda gecti forumda.Arkadasın anlattıgı daha değişik bisiy enteresan.

astral seyahat bu koşullar altında gerçekleştirilemez. belki deneyimler, belirtiler benziyor fakat bu anlatılanları yaşamak için hastahanede olmak gerekir ve öyle bir ortamda/ komada vs astral seyahat yapmak neredeyse imkansızdır..

uçuyorum kimseye farkettirmeden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    ölüm ve daha sonrası için imam gazali'nin ölüm ve ötesi adlı kitabını tavsiye ederim.süper bi kaynaktır.

... sorcerer & musket ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

kokainman bunu yazdı:
    ölüm ve daha sonrası için imam gazali'nin ölüm ve ötesi adlı kitabını tavsiye ederim.süper bi kaynaktır.

aynen tavsiyemdir süper bi kaynak 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    justharika bunu yazdı:

kivanchh bunu yazdı:

astral seyahat bu koşullar altında gerçekleştirilemez. belki deneyimler, belirtiler benziyor fakat bu anlatılanları yaşamak için hastahanede olmak gerekir ve öyle bir ortamda/ komada vs astral seyahat yapmak neredeyse imkansızdır..

hayır arkadaşın bahsettiği astral seyahat. komada vs.. astral seyahat yapıldığı düşülmektedir. hatta ani kaza ve şok anlarında ruhun bedenden yükseldiği iddia edilmekte. kaynak için: www.astralseyahat.com

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    untouchables
    untouchables's avatar
    Erkek

gelişen teknoloji karşısında kıyamete yakın bir sürede,süper bir teknoloji ile bu enerjiyi (ruh) tespit edilebileği kanaatindeyim.kirlian fotoğrafçılığı diye bir şey var zaten.bu şimdilik enerji izlerini parıltı şeklinde gösteriyor.

You set up her pickle which you loved
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Bilgilerin beyindeki noronlarımızda linklenmis sekilde durdugunu biliyorsak biz disaridayken kalıcı hafızaya bunları yazan ne?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:
    Bilgilerin beyindeki noronlarımızda linklenmis sekilde durdugunu biliyorsak biz disaridayken kalıcı hafızaya bunları yazan ne?

evet bir kere bana olmuştu okulda sırada beklerken bayılmıştım ve vücuttan dışarı çıkar gibi oldum 3 beş saniyelik bi olaydı yanlız çok iyi hatırlıyorum kimseye anlatmadım dalga geçerler diye...

tansiyonumuz düşer bazen gözlerimiz kararır bendede alışkanlık olmuştu sık sık gözüm kararır bir kaç saniye sonra geri gelirdi :D o zaman da aynı olacak sandım bi karardı bayılmışım a.q :D sonra dediğim olay oldu 3-beş saniye vücuttan çıkar gibi oldum ve kendimi yerde kusmuş olarak gördüm :S gerçekten çok acayip bişeydi vücut ağırlığı falan yoktu anlatılan gibi kuş gibiydim mübarek kuğular gibi uçuyordum sonra geri döndüm kolonya kokusu geldi lankk yerdeymişim hastaydım zaten yanlız ayağa kalktıktan sonra hiçbişeyim kalmadı bayılmadan kafam falan dönüyordu uyandıktan sonra sanki yeniden doğdum...

çok cins bişeydi o yüzden bu tip olaylara merakım var bununda astral seyahat olma ihtimali varmı ? holünün dediği gibi beyne nasıl yazılıyor bunlar ? yoksa beyin dediğimiz saçma sapan bişeyde önemli olan ruhmu ? beyin sadece fiziksel olarak görünmesi gereken bişeyde acaba düşünceler veya hafıza ruhla alakalı bişeymi

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyRoN
    PyRoN's avatar
    Erkek

hocam demek sanal bellek denilen zımbırtıdan bizdede varmış haberimiz yok :D

Kiramen Katibin melekleri var herkeste mevcut :) onlar ne halt ediyosak ne görüyosak ne duyuyosak yazıyolar bence ölümden sonraki süreçte eski şeylerin hatırlanmasının açıklaması bu melekler olabilir.

Yürüüü Beaaa Ehli Deveee Endamını Göreyim,, Senle Geçen Günlerimin E*dadını S*keyim,, Mecnunmuyum Lan Bir a*m İçin Çöllere Düşeyim,, Senide Leylayida Mecnunuda S*keyim!!
Toplam Hit: 2963 Toplam Mesaj: 13