folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ölümden Sonra Ki Direlişin Kaynağı Olan Acbü"Z-Zeneb ..

Ölümden Sonra Ki Direlişin Kaynağı Olan Acbü"Z-Zeneb ..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeForce
    GeForce's avatar
    Erkek
    Valla böyle insanları gördükçe acıyorum...Acaba öldüğünde bedenin kabre girdiğinde ve ruhun kabirde ilk hesabına çekildiğinde Münker ve Nekir'e ne diyeceksin.Hoş sen şimdi bunlara da inanmassın.Ancak yüce Allah'tan en kısa zamanda hidayete ermeni diliyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

bence acbü"z-zeneb a falanda gerek yok bunu hiç katmayın

daha önce olmuş herşeyin gelecek zaman zarfında tekrar aynı şekilde olabilme potansiyeli %100 dür.bir önceki mesajımda da açıkladığım gibi.

edit:%100 matematiksel olarak yanlış kaldı özür dilerim doğrusu %100lerce kere olacak(çünkü zaman bitecek bişey değil)

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    Omnuarliti bunu yazdı:
    -----------------------------

bence acbü"z-zeneb a falanda gerek yok bunu hiç katmayın

daha önce olmuş herşeyin gelecek zaman zarfında tekrar aynı şekilde olabilme potansiyeli %100 dür.bir önceki mesajımda da açıkladığım gibi.

düşüncen ve yaklaşımını tam olarak anlayamamkla beraber doğru sanırım

ama bu da bir gerçek bu soruyu daha önce insanlar soruyor ve bu ayet iniyor .. yok olan cesetler nasıl dirilecekler diye bilimsel değil açıklayın diyen arkadaşlar için ;

getirip ismini koydum zaten herşeyi devletten beklemeyin bi zahmet araştırıverin ben yıllar önce bir kitapta okumuştum bilimsel çalışma olarak sonucunu bu kemiği kaainatta yok edecek madde yok ... burdan ne anlıyoruz ister yanın ister boğulun ister sabun olarak ölün  ama kabir azabı hakettiyseniz olacaktır ayet isteyene de verdim zaten daha da inanmıyosanız tartışıp kalabalık etmenin manası yok !!!

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    gfb_soldier bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    Gerçek bilimdir gülüm :)

Bilimle alakası olmayan insanları karşına alıp böyle anlatırsan inanmaları doğal gülüm:)

Ordaki gibi anlatayım:) atomları, protonları, elektronları ota,boka,kuzuya karışınca onların tekrar iki insanın vücuduna girme ihtimalini düşün bakalım gülüm :)

Hikaye anlatmakla olmaz bu işler gülüm :)

Hadi hayırlı traşlar gülüm :)

hocam tamam inanmıyorsun ama neden bu gibi konularda bol bol postun var anlamıyorum.ben olsam banane naparlarsa yapsınlar derim

bende banane inanmasın diyodum ama dayanamıcam artık amacın nedir? boşversene bizleri boş boş inanıyoruz işte manevi boşluğumuzu sallamasyon şeylerle dolduruyoruz..

çok rahatsız ediyorsun beni lütfen inanmadığın birşey hakkında yorum yapma .

Yorum yapma ne demek ya,ne güzel iş o öyle :)

Ben böyle seviyorum,rahatsız olmanda bi sakınca yok benim için...

burdan bile nasıl bir insan olduğunu anlayabildim.devam et bravo sana ;)

ben kimden saygı bekliyorum ki ya?! 

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    Omnuarliti bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:

Ordaki gibi anlatayım:) atomları, protonları, elektronları ota,boka,kuzuya karışınca onların tekrar iki insanın vücuduna girme ihtimalini düşün bakalım gülüm :)

sayısal loto [49.48.47.46.45.44] keRRe oynansa her bir 6lı kombinasyon olasılığının bir keRRe gelebileceği ihtimali bir anlam ifade eder mi eder?

peki? sonsuz zamanda (sonsuz diyorum ki ileri doğru düşünün harbiden sonsuz) daha önce olmuş bi olayın(yani fiziken mümkün olan olayın) gelecek zamanda terar olması %100 dür bence

çünkü çekeceğin tombalanın sınırı yok sonsuz zamanda mutlaka bi keRRe tutar

yani matematiksel olarak gülüm

Sonsuz zaman dediğin nedir onu bi açıklasana...

Yani sen öldün diye atomların hareketleri durmuyor

1-var olanlar kümesinde varlık sayısı sabittir(daha iyi hayal etmek için atom sayısı veya madde sayısı diye düşün)

2-bunlar esasen form değiştiriyor, birbirlerine göre yer değiştiriyor ama yok olmuyor

(var olan yok olmaz, yok olan var olmaz diye bir fizik kuralı duymuşsundur muhakkak) 

3-insanların ilk aşamada düşünemediği bunların birbirlerine göre yer değiştirmesi sınırlı alanda (varlıklar kümesinde) oluyor.

şimdi hajim bak olayları küçük bir makette anlatıyorum

diyelim ki senin DNA şifren şöyle: ASDGASDGASDGASDGASDG (20hane 4 karakter ile oluşuyor.sizin saymanıza gerek yok)

şimdi sonsuz zamanda bu 20 madde sürekli yer değiştirse bunlar [20.19.18.17.16.15.14.13.12.11.10.9.8.7.6.5.4.3.2] dane farklı diziliş alır mı? alır 

sen dersen ki  ASDGASDGASDGASDGASDG öldü artık bunun aynısı bu dünyaya gelmez.zannımca kendine çok bi önem yüklersin.

arkadaşlar daha önce olmuş herşeyin tekrarı gelecek zaman kipinde tekrar olmaya potansiyeldir.Ancak geniş zaman kipinde de düşünürseniz aslında hepsi ayRı zamanlarda da olsa ayNı şeydir. 

(matematik bölümü okuyan mürid varsa konuya davet ediyorum:)

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Sen mikroskopla bile görünemeyen bir şey deyince şaşırmıştım ben halbuki bahsettiğin coccyx dediğimiz kuyruk sokumu kemiğiymiş. Şöyle bir durum var coccyx ve sacrum, pelvis dediğimiz kalça kemiğinin üyeleridir. Sacrum pelvisin üst arka tarafında bulunan sert ve kalın bir kemiktir. Coccyx ise sacrumun hemen altındadır ve sacrumun aksine çok kalın ve sağlam bir kemik değildir. Kalça üstüne düşmelerde kırılması bile mümkündür. Fosillerde genelde iri ve kalın bir kemik olan sacruma rastlanılır fakat daha zayıf ve küçük olan coccyx'le nadiren karşılaşılır. Yani asla çürümez diye bir olay yok. Sacrumla, coccyx karıştırılmış olabilir mi diyeceğim. Ama ayette öyle yazıyor diyorsun tanrı kendi yarattığı şeyi karıştırmaz herhalde. Çevirisinde bir sorun olmuş olabilir mi diye kontrol ettim ama "acb" kuyruk "zeneb" de bir şeyin sonu demekmiş. O zaman ya senin iddia ettiğin yanlış ya benim bildiğim yanlış. Ayrıca bu kemiği yok edebilecek bir madde yok demişsin ki zaten her hangi bir maddeyi yok edebilecek herhangi bir madde yoktur. Madde yok olmaz, şekil değiştirir. Okulda biraz daha araştırayım.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı:

Sen mikroskopla bile görünemeyen bir şey deyince şaşırmıştım ben halbuki bahsettiğin coccyx dediğimiz kuyruk sokumu kemiğiymiş. Şöyle bir durum var coccyx ve sacrum, pelvis dediğimiz kalça kemiğinin üyeleridir. Sacrum pelvisin üst arka tarafında bulunan sert ve kalın bir kemiktir. Coccyx ise sacrumun hemen altındadır ve sacrumun aksine çok kalın ve sağlam bir kemik değildir. Kalça üstüne düşmelerde kırılması bile mümkündür. Fosillerde genelde iri ve kalın bir kemik olan sacruma rastlanılır fakat daha zayıf ve küçük olan coccyx'le nadiren karşılaşılır. Yani asla çürümez diye bir olay yok. Sacrumla, coccyx karıştırılmış olabilir mi diyeceğim. Ama ayette öyle yazıyor diyorsun tanrı kendi yarattığı şeyi karıştırmaz herhalde. Çevirisinde bir sorun olmuş olabilir mi diye kontrol ettim ama "acb" kuyruk "zeneb" de bir şeyin sonu demekmiş. O zaman ya senin iddia ettiğin yanlış ya benim bildiğim yanlış. Ayrıca bu kemiği yok edebilecek bir madde yok demişsin ki zaten her hangi bir maddeyi yok edebilecek herhangi bir madde yoktur. Madde yok olmaz, şekil değiştirir. Okulda biraz daha araştırayım.

o zaman şöyle düzeltelim bu madde şekil de renk te vs de değiştirmiyor başka bir madde tarafından zarara uğratılamıyor kaybolmaktan kastımız toprakta kaybolan et gibi göz gibi yani hal deiştirmek gibi toprağa karışıp gitmek senin değiminle şekil deiştirmek olmuyor .. aynı kemikten bahsetmiyoruz bu kesin dediğim kemiğin kuyruk sokumu kemiğiyle alakası yok iri bir kemik değil öyle eline alıp gezdirebildiğin türden değil hala söylüyorum basit bir mikroskopla görülemeyecek düzeyde

** şunu da düzelteyim mikroskopla görünmemekten kastım basit mikroskoplar tarafından görülmemesi yani sen daha iyi bilirsin biyoloji okuyorum demiştin gelişmiş mikroskop tarafından görülebiliyor adını sen yazarsın ben bilmiyorum aletin adını :S ..  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

tugra bunu yazdı:

ama bu da bir gerçek bu soruyu daha önce insanlar soruyor ve bu ayet iniyor .. yok olan cesetler nasıl dirilecekler diye bilimsel değil açıklayın diyen arkadaşlar için ;

--------- 

HolySeclorum bunu yazdı:

Ayrıca yoktan var edilmeye inanıyosunuz ama öldükten sonra tekrar dirilmeyi böyle bişeye bağlıyosunuz...

bencede.. aslında onlarda buna bağlamıyor ama buna bağlayanlara (ancak bu şekilde akıllarında tasavvur edebilen)kesime  açıklamak için bi yöntem bulmuşlar.

(öldükten sonra dirilmeye inanman için islama inanman gerekmiyor matematiğe inan kafi.. ) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    Omnuarliti bunu yazdı:

tugra bunu yazdı:

--------- 

HolySeclorum bunu yazdı:

Ayrıca yoktan var edilmeye inanıyosunuz ama öldükten sonra tekrar dirilmeyi böyle bişeye bağlıyosunuz...

bencede.. aslında onlarda buna bağlamıyor ama buna bağlayanlara (ancak bu şekilde akıllarında tasavvur edebilen)kesime  açıklamak için bi yöntem bulmuşlar.

(öldükten sonra dirilmeye inanman için islama inanman gerekmiyor matematiğe inan kafi.. ) 

senin ne demek istediğini kime ne söylediğini gene anlamadım ama laf şahsımaysa kafan rahat olsun her ikisine de inancım sonsuz..

keza ikisinin de yolu bir ikisi de bir bütün yeri geldiğinde ise birinin müjdelediğini diğeri doğruluyor...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:

o zaman şöyle düzeltelim bu madde şekil de renk te vs de değiştirmiyor başka bir madde tarafından zarara uğratılamıyor kaybolmaktan kastımız toprakta kaybolan et gibi göz gibi yani hal deiştirmek gibi toprağa karışıp gitmek senin değiminle şekil deiştirmek olmuyor .. aynı kemikten bahsetmiyoruz bu kesin dediğim kemiğin kuyruk sokumu kemiğiyle alakası yok iri bir kemik değil öyle eline alıp gezdirebildiğin türden değil hala söylüyorum basit bir mikroskopla görülemeyecek düzeyde

** şunu da düzelteyim mikroskopla görünmemekten kastım basit mikroskoplar tarafından görülmemesi yani sen daha iyi bilirsin biyoloji okuyorum demiştin gelişmiş mikroskop tarafından görülebiliyor adını sen yazarsın ben bilmiyorum aletin adını :S ..

Ustam kendin yazmışsın kuyruk sokumu kemiği diye;

"Hz. Peygamberin bir hadisinde, "İnsanda bir kemik hariç, hepsi çürür. Bu çürümeyen, acbü'z-zeneb denilen kuyruk sokumu kemiğidir. Kıyamet günü yeniden yaratılış bundan terkip edilecektir." buyurmuşlardır."

Pardon ben hadis yerine ayet yazmışım.

Mikroskobun çeşitleri var. Ve en fazla büyütmeyi sağlayanlar elektron mikroskopları. En iyi ışık mikroskopları 2000 e yakın büyüme sağlarken bazı elektron mikroskopları 2000000 civarı büyümeye olanak tanır. Tabi daha fazla büyütmeye olanak sağlayan yeni bir alet keşfedilmediyse. Ama o tarz bir alet keşfedilip kabul görmüş olsaydı bundan bize bahsedilirdi.

while (1<2)
Toplam Hit: 10087 Toplam Mesaj: 42