folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Önemli Bi Akademisyen İçin Site Yapılacak

Önemli Bi Akademisyen İçin Site Yapılacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

[Güncelleme 25.02.2017]

Arkadaşlar konu içeriğindeki taleplerim halen geçerlidir. Lütfen konuyu tamamen okumadan PM atmayın. Asistanlığın yanında başka ışte çalıştığım için haftaiçi sabah 8 akşam 10 müsait olamıyorum.

Bu zaman kadar geçen süre zarfında domain konusunda uğraştık biraz ama sonunda transfer işlemini bitirdik. Hoca da sürekli yurtdışına çıkınca aksadı işler.(kendisine sunum yapmadan onay almadan bir şey yapamıyorum) Kurulum kaldı. 

Warez tema kullanamam. Paralı olanlarda 40-50 dolardan aşağı değil.

Tavsiye edebileceğiniz free tema var mi üzerinde oynayabilecegim? 

Ücretli bi temanin tasarimini kopyalayabilecek var mı? Aklımda bazı temalar var.

En kötü diğer işimden maaş yaptınca kendim biraz bütçe oluşturabilirim.

Hoca için olmasa da benim için yardım konusudur özetle. Lütfen tüm mesajlarımı okumadan PM veya mesaj atmayın ben yardım edeyim vb şekilde. Sormak isteyen istediğini konu altından sorabilir. Public konu olduğu ve gerek duymadığım için isim vermiyorum. Ancak merak edenlere PM attım.

Saygılarımla

########

Selam herkese

üst not: bilişimci, bilgisayarcı, yazılımcı, tasarımcı vs değilim.

Arkadaşlar siyaset bilimi alanında ülkemizde en önde gelen ve dünyada da belli bir otoritesi ve saygınlığı olan bir profesörün asistanlığını/yardımcılığını yapıyorum şuan.

Ancak gelin görün ki kendisi için web sitesi yapmamızı istedi benden. (hayatta en nefret ettiğim anlar hep bunlar, ben siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunuyum ama herkes bende teknoloji ve bilgisayar ile alakalı konularda yardım istiyor)

Kendisine arzu ederse profesyonel destek alabileceğimizi söylediysemde pek yanaşmadı fazla bir şey istemiyorum zaten sen yapabilir misin dedi bende çok komplike olmadığı sürece yaparım dedim. (önceden wordpress vs üzerine bir kaç site kurup ilgilendim ama bunlar hep kendim için olduğu için deneme yanılma yöntemi ile boza boza öğrendim. Ama iş şuan oldukça ciddi ve önemli birisi için olacak) Zaten hocamız bilgisayarın önce manuel hesap makinası oradan kare kök alabilen elektronik haline oradan da şu an ki haline evrimine canlı canlı şahit olmuş bir yaşta. Haliyle konu ile ilgili pek bilgisi yok. Daha önceden bi domain almış 6 yıllık kalmış öyle. Host alınması gerektiğini vs bilmiyor sadece domain ile her şey bitti zannediyormuş. Neyse ben burada devreye giriyorum.

Şimdi işe gelelim;

1) Site klasik bi akademisyen sitesi olacak. Kimdir bu adam ne iş yapar, CV si ve sonrasında ekleyeceği yazıları ve makaleleri. 

2) Makale ve yazıları scan edilip siteye eklenecek. Görüntüleme ve indirme imkanı olmalı bu yüzden.

Hoca site için (tema vs) para vermeye pek gönüllü değil bu üzden free bi temayı editlemek gerekecek.

Mesela şu tema hoşuma gitti konsept olarak (ücretsiz istediği için buna benzetmeye çalışabiliriz)

http://owwwlab.com/wp-faculty/

https://themeforest.net/item/faculty-responsive-academic-wordpress-theme/6817161

Benim taleplerim;

1) tavsiye edeceğiz bir tema veya sistem var mı? Ben wordpress düşünüyorum ama html veya farklı platformlarada açığım.

2) arayüz çok karışık ve çetrefilli olmamalı benden sonra başka bir asistan veya hocanın kendisi değişiklik yapmak istediğinde kolayca yapabilmeli.

3) Bir çok kitap ve makale scan edip yüklemem gerecek bunları hosta mı yüklemek mantıklı yoksa bulutu atıp oradan link vermek mi? Kendisi halen gazetede yazıları yazıyor muhtemelen onlarada link vermek gerekecek. Bu yüzden siteye giren kişi çok yorulmadan zorlanmadan tüm bunlara erişebilmeli. Sadece kişisel web sitesi olsaydı tek sayfa çok güzel temalar var onlar üzerinden giderdim ancak bu yazı ve makale konuları ve isteyebileceği diğer şeyler işi karştırıyor.

4) Host almak gerecek. Nereyi tavsiye edersiniz? 6 yıllık paket aldık diyelim değil bir kaç ay sonra bir kaç yıl sonra bile bize sorun çıkartmamalı. Sitenin kendisinde ve dosyalarında sorun yaşatmamalı. Yerli veya yabancı olabilir.

5) eldeki şartlar dahilinde free bi temayı editlemek daha mantıklı gibi. Null veya wareze bulaşmak sakıncalı olabilir gibi siz ne dersiniz? (kendi projelerimde hep warez kullandım bi sorun yaşamadım ancak konu profesör olunca değişiyor)

6) site çift dil olmalı. Translate ile değil elle yapılmış olması tercihim. İngilizce içerik ben gireceğim çevirileride ben yapacağım.

Şimdi ben bu iş için ayrı bi ödeme almayacağım. Bu yüzden imkanlarım kısıtlı. Ancak, kardeş ben yardımcı olurum ama bi sigara parası, bira, nargile, yemek vb gibi makul bir şeyler ateşle yeter diyen olursa çok makbule geçer :))))))) sonrasında ben işe girip maaaşa geçince mükellef bi yemek ısmarlarım.

Tek ve en önemli ricam şudur kesin yardımcı olabilecekseniz yardımcı olurum deyin. Daha önce okul için bi proje yapmak istemiştim buradan bi mürit yardımcı olurum dedi yol haritası çıkarttık ben bir kaç şey hazırlamaya başladım sonra kendisi ortadan kayboldu. Skype pm mail hiç bir şeye geri dönmedi bende ortada mal gibi kaldım. Aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum açıkcası.

Haftaya hocaya gidip ufak bi sunum yapmam lazım. Nasıl bir şey yapabiliriz nasıl bi dizayn vs olabilir şeklinde. Pazartesiye kadar vaktim var o yüzden tema ve hosting bakmak için.

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi esirgemezseniz sevinirim.

edit: imla

Edit2: en üste ne olmadığımı yazdım ancak siz beni kör kütük cahil zannetiniz galiba :)) wordpress üzerine çalışmışlığım kurcalamışlığım var. Kodlama bilmesem bile bir şey öğrenme konusunda hizliyimdir. Buradan okuduğum dokümanlar ile bir kaç program cracklemişliğim bile var. Ama lamer olmamak için tüm bunları kendime saklıyorum :))))) Fazla vurmayın o yüzden bana ;) 

heza tarafından 25/Şub/17 22:58 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hocam senden ülkenin durumu hakkında güzel bir yazı bekliorum . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

ben yardım edebilirim pm yeşillendir hocam.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

Ulaş hocam bana ücretsiz yapalım :)

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

hocam senden ülkenin durumu hakkında güzel bir yazı bekliorum . 

Siyasi konularda pek yorum yapmadığım halde böyle bir taleple karşılaşmak şaşırttı ;) ancak müsait bir zamanda neden olmasın.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

@sRcN daha önce ucuzzippo sitesi içinde yardımcı olmuştun hocam çok sağol PM den geliyorum bekle beni

@DanqerLine eyvallah hocam PM den geliyorum sana da

ya bir de yanlış anlamayın ama konunun sonuna yazdığım şu kısmı okudunuz değil mi? :))))

"Tek ve en önemli ricam şudur kesin yardımcı olabilecekseniz yardımcı olurum deyin. Daha önce okul için bi proje yapmak istemiştim buradan bi mürit yardımcı olurum dedi yol haritası çıkarttık ben bir kaç şey hazırlamaya başladım sonra kendisi ortadan kayboldu. Skype pm mail hiç bir şeye geri dönmedi bende ortada mal gibi kaldım. Aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum açıkcası."

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Bir uluslararası ilişkilerci olarak hocayı merak ettim. PM'ler misin?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Anlayamadığım şey, güzel minimalist çok yormayacak fonksiyonelliği olacak sonradan can sıkmayacak bir web site ihtiyacınız var ama hiç para ödemek istenmiyor.

Siz de bir şeyler yapabilirsiniz tabi ama  profesyonel bir iş için tecrübeli birine başvursanız daha iyi tabi acil değilse.

Kolay gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Anlayamadığım şey, güzel minimalist çok yormayacak fonksiyonelliği olacak sonradan can sıkmayacak bir web site ihtiyacınız var ama hiç para ödemek istenmiyor.

Siz de bir şeyler yapabilirsiniz tabi ama  profesyonel bir iş için tecrübeli birine başvursanız daha iyi tabi acil değilse.

Kolay gelsin.

Haklısın hocam ancak akademisyenleri anlamakta zorluk çekiyorum. Öyle düzgün adamlar var ki tüm dünyada saygınlığı var ancak web sitesi ilkokul terk bildiğim html kodularını hazır derleyici de yapılmış gibi. Yaş ile alakalı olabilir. Yeni nesil bu konuda daha anlayışlı. Ancak eski jenerasyon zaten isme bakıyor sadece. Adamın ismi tüm dünyada geçerli site çokta önemli değil kendisi için öylesine dursun diye yaptırıyorlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Hepimiz ayni bokuz amk fen sosyal saglik farketmez her alandaki akademisyenler hepimiz ayniyiz ya ucretsiz ne demek arkadas ya ayip ya

Not : akademisyenim

Love is nothing without fucking.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek ıstiyorum, ücret konusu ile alakalı.

Hali hazırda kendisinin asistanı olduğum için benden böyle bi talepte bulundu bende kabul ettim. Zaten kendisinin istediği şeyleri ve benim istediğim şeyleri madde madde yazdım. Kendisi fazla önemsemiyor bu konuyu sadece yazdıklarına insanların erisebilmesini ıstiyor. Yani ben kendi bildiklerim çerçevesinde basit bir şey yapabilirim kendisi de buna tav olur ancak hocanın kendisine yakışan bir site olmasını ben ıstiyorum. 

İşi buradan veya dışarıdan birisine paslamak gibi bir durum yoktu. Sizler kadar olmasada bende bu konuda bir şeyler biliyorum ancak başkası için ilk defa bir şey yapacağım için sizin gibi her gün bunlar ile uğraşan veya işi bu olan kişilerden fikir almak ve belki takıldığım yerlerde destek almak istemiştim.

Sağolsun bazı müritler istersem sıfırdan yapabileceklerini istersem her aşamada destek olabileceklerini veya ücret karşılığı profesyonel bi iş yapabileceklerini belirttiler. 

Yani kimseden ücretsiz bi hizmet alma veya talep etme durumum söz konusu değildi. Sağolsunlar farklı muritler farklı tekliflerde bulundu.

Hepsine ve hepinize teşekkür ederim. 

Toplam Hit: 3660 Toplam Mesaj: 24
html tema joomla wordprees tema