folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Online Linux / AWS / Docker / Openstack / Siber Güvenlik Eğitimleri (Sınırlı Kontenjan)

Online Linux / AWS / Docker / Openstack / Siber Güvenlik Eğitimleri (Sınırlı Kontenjan)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhabalar,

İki ay önce şöyle bir konu açmıştım:

http://www.tahribat.com/forum/online-linux-sistem-yonetimi-egitimi-220950

Birinci eğitim grubuyla dersimizi haftaya sonlandırıyoruz, benden ve de bayramdan kaynaklı uzun bir ara girmişti, normalde bir ayda bitiriyorduk eğitimi. Dışarıdan yine talep geldiği için yeni bir eğitim sınıfı daha açacağım, bu sefer seçeneği genişleterek yeterli sayı olması durumunda iki farklı eğitim de yapabilirim.

Son sürümden RHCSA - RHCE, yine CentOS 7. sürümden LFCS sertifikalarına sahibim. Oracle'dan Oracle Linux ve OpenStack eğitimleri aldım. AWS ve Docker tarafında şu an hali hazırda çalışmakta olduğum firmada bu yapıları kullanıyorum ve belirli bir seviyeye eğitim verecek bilgi birikimim mevcut. Yakında bunların da sertifikasyon sınavlarını vereceğim. Sırasıyla Oracle - Gantek - Türk Telekom Grubu'nda sistem mühendisi olarak saha tecrübem oldu. Linux Yaz Kampı - HackerCamp - Akademik Bilişim etkinliklerinde eğitmenlik yaptım.

Siber güvenlik tarafında üst üste HackMETU CTF yarışmalarında birinci olan ve Mayıs ayında düzenlenen DKHOCTF yarışmasında yine birinci olan takımın üyesiydim. Şu anda da bir siber güvenlik firmasında çalışmaktayım. Zaten forumdan tanıyan insanlar mevcut, isteyen referans yorumlarını yazabilir.

Linkedin profil:

https://www.linkedin.com/in/denizparlak

Bu kadar reklam yeter, işimize dönelim. Eğitim almak istiyorsanız, hangi konu başlığı veya başlıklarıyla ilgilendiğinizi lütfen mesajda belirtin, listeye alayım. Eğitimlere bu ay içerisinde başlayacağız, Go2Meeting kullanıyoruz. Kontenjan sınırlı olmakla birlikte sadece Tahribat'a değil, sosyal medyadan gelecek olan kişilere de açık, ilk buraya yazıyorum.

ÖNEMLİ EDIT: Arkadaşlar, yakın bir zamanda vereceğim sistem yönetimi eğitimi sonrasında yapacağım sınav sonucunda, en başarılı 1 veya 2 kişiyi daha önce staj yaptığım, çalıştığım firmalara önereceğim staj için. Bana bu yönde çok defa talep geldiği oldu, eğitimi alan ve sınavda yetenekli olduğunu ispat eden kişiye referans olarak iş kapısı da aralamış olacağım, bilginize. Eğitime kayıt olmak için mesaj atabilirsiniz.

Andrei tarafından 23/Eki/16 20:45 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

liste için alıyorum, bir önceki eğitimde aldığım kayıttan örnek bir video da paylaşabilirim.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ücret nedir abi onu da paylaşaydın iyidi :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ücretli mi olacak, 

openstack ve docker nedir ne kadar işime yarar bilemiyorum ama aws linux ve siber güvenliğe şimdidem talibim

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ücretli olacak, sayıya da baglı olarak ortalama 270 lira gibi bir ücret olur diye düsünüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

tam tarih belli değil sanırım hocam ay ortasına doğru olur dimi tahminen ?

ReyiZ tarafından 04/Eki/16 19:27 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

openstack'te hangi modülleri vereceksin?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı

tam tarih belli değil sanırım hocam ay ortasına doğru olur dimi tahminen ?

evet kayıt durumuna göre ay ortası gibi olur sanıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Siber güvenlik iyide penetrasyonda olsa işin içinde tadından yenmez deniz hocam

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sandman bunu yazdı

openstack'te hangi modülleri vereceksin?

hepsi dahil olur fakat uzunluk acısından nova, swift, keystone bir adım önde olabilir.

@falcon

sızma testi de dahil olur zaten, su an ayrıntıları ayarlamadım da.

birde egitim dısında freelance danısmanlık da verebilirim bu konularda, soran oldugu icin söylüyorum.

özellikle sunucu secimi / yapılandırması / güvenligi / optimizasyonu gibi konularda yetkinligim var.

Andrei tarafından 05/Eki/16 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Penetrasyon olursa yaz beni listeye Deniz hoca

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi