Opengl ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    -----------------------------

Ya iyi de,

Font hep sabit.

bak simdi isler degişti abi :D font sabitse ok. olur, fazla kasmaya gerek kalmaz o zaman. eger şu opeen gl i kapmamı beklersen yazarım ben :D  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:

kardeşim bu işi halledersin ama yöntemin yanlış. Eğer bir oyunun OpenGL arabirimine gönderdiği API'leri, yani komutları değerleri ile öğrenmek istiyorsan bunun için varsa OpenGL Tracer bulacaksın. Yani OPengGL kütüphanesindeki bütün fonksiyonların kopyalarını alıp bunu kodlara veya kod içeren belgelere çeviriyor. Aynı şey DirectX içinde geçerli. Ha sen eğerki illada ekran üzerindeki değerleri okuyupta iş yapacağım diyor isen bunun için OpenGL veya DirectX üzerinde Post Processing ile ilgili Shader efektlerine başvurmalısın. Bunu DirectX SDK'da bulabilirsin (Directxin 9.0c ve üstü sdk'larda ekranın üzerindeki sinyali directx'te işleme ile ilgili bir örnek var) ama gerçekten bu işe emek vermek gerekiyor. Umarım istediğin şeyi başarırsın ama şu dünyada mühendislikten daha zor olan birşey varsa oda tersine mühendislik, yani yapılan birşeyi proje aşamasındaki bütün fonksiyonlara kadar geri çevirme imkanı sunan şekle getirmektir. 

Son bir notum daha var. Eğer .NET tabanlı bir proje ise şayet, ve obfuscator ile kriptolanmış bir proje değil ise, kodlarını birebire yakın seviyede istediğin gibi alabilirsin.

Artık kodlarına ulaşmak istediğinşey her ne ise. :)

Allah kolaylık versin

İlgin için teşekkür ederim.

Tersine mühendislikten korktugum için zaten ekran değerleri üzerinden gitmeye karar verdim.

Ayrıca OCR larda kullanılan mantık hakkında bir bilgin varsa onu da algoritma bazında açıklar mısın ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    sourceforge.net'de benzer projelere bak,belki aklına gelmiştir ama örnek almak açısından iyi.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    opengl ne bilmiyorum da call of duty'de gl kullananları banlayıolar :F gl nedir ne değildir bilgim yok hileden başka bişey olmasa gerek :B ama orda yapılıyosa knight'ta da yapılıyodur yani :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Zokoro bunu yazdı:
    opengl ne bilmiyorum da call of duty'de gl kullananları banlayıolar :F gl nedir ne değildir bilgim yok hileden başka bişey olmasa gerek :B ama orda yapılıyosa knight'ta da yapılıyodur yani :)

hmmm guzel :|

:D 

Toplam Hit: 6138 Toplam Mesaj: 26