folder Tahribat.com Forumları
linefolder Visual Basic - Basic - PicBasic ve Türevleri
linefolder Orta Seviye Visual Basic 6 Bilsem Kötü Olmazdı !

Orta Seviye Visual Basic 6 Bilsem Kötü Olmazdı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Arkadaşlar , hobi amaçlı ufak programlar geliştirmek , kendi işimi görecek kadar kod yazabilmek , ufak keyloggerlar yazabilmek için visual basic 6 öğrenmek istiyorum. Yine web sitelerine post gönderip veri alma vs. konularında da visual basic benim için yeterli bir masaüstü programlama dili sanırım.

Öncelikle yukarıda yazdıklarımın doğruluğu hakkında bilgi verir misiniz çünkü ben de bu konularda bilgi sahibi değilim.

Diyelim ki vb6'ya başlamak istedim. Bir video eğitim seti olsa iyi olurdu , hangi seti önerirsiniz , internette var mıdır , indirmek için sağlam linkler sizde var mı ?

Vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Cevap yok mu kimseden?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Video falan yok, :)

Gidiyosun, Türkmen Yayınevi "Visual Basic 6 Pro" kitabını alıyorsun, Visual Basic Yüklüyorsun, oraya buraya basıyorsun kurcalıyorsun, sonra kitaptaki örneklerin belli başlıların kendin yapıyorsun, sonra ver elini planetsourcecode, vbturk.net

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Tabiki söylediklerini yapar ama keylogger fln için ideal değildir. Set fln bilmem ama illa istiyosan e-book çek oku. İşini görür.

The king is bleeding.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

gVeR bunu yazdı:
    -----------------------------

Tabiki söylediklerini yapar ama keylogger fln için ideal değildir. Set fln bilmem ama illa istiyosan e-book çek oku. İşini görür.

Neden ideal olmadığını ve keylogger yazmak için en ideal dilin hangisi olduğunu ve gerekçelerini paylaşır mısın?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

vb6 gibi geliştirilmesi yıllar önce durdurulmuş bir dili öğrenmek yerine aynı eformnu sergileyerek .net öğren derim ben.

Bide sebebini çok iyi bilmemekle beraber keylogger tarzı programlar için delphi daha ön planda gösteriliyo.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

vb6 ile pekala kaylogger yazılır. hatta yazıldı.

RootB: programlama mantığını biliyormusun bilmiyorum. kitaplardan öğrenemeyeceğin şeyler mutlaka olacaktır. Önce programlamanın mantığını öğren. sonrasında internetten hazır kodları inceleyip nasıl çalıştıklarını öğren. zaten nasıl bir yol izleyeceğin kafanda canlanır. yeterki neyi nasıl yapacağını bil.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

PHP, ASP Tarzi bir dil biliyorsan VB6'yi cok basit bir şekilde kavrayabilirsin. Evet VB6 ile çok rahat keylogger yapılır, solucan, trojan herşeyi yaparsın. Benim suanda gelistirmekte oldugum bir trojan/solucan melezi bir programda var fakat VB6 eski bir programlama dili, bu yuzden yeni nesil tekniklerde zorlanirsin. Ayrica bir cok sorun ortaya cikabiliyor. Ornegin VB6'da res dosyasina winsock'un ocx dosyasını gömünce Avira gibi programlar Trojan/Dropper falan diyebiliyor. Ayrıca Delphide Nesneler çok daha fazla. VB6 senin için yeterli olacaktır ama zorlanırsın, Delphi öğrenmeni tavsiye ederim. Delphi ölmeyecek bir dildir. Panda antivirus, Delphi ile kodlanmıştır. Yani Delphi ile neler neler yapabilecegini tahmin et :)

=)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:

PHP, ASP Tarzi bir dil biliyorsan VB6'yi cok basit bir şekilde kavrayabilirsin. Evet VB6 ile çok rahat keylogger yapılır, solucan, trojan herşeyi yaparsın. Benim suanda gelistirmekte oldugum bir trojan/solucan melezi bir programda var fakat VB6 eski bir programlama dili, bu yuzden yeni nesil tekniklerde zorlanirsin. Ayrica bir cok sorun ortaya cikabiliyor. Ornegin VB6'da res dosyasina winsock'un ocx dosyasını gömünce Avira gibi programlar Trojan/Dropper falan diyebiliyor. Ayrıca Delphide Nesneler çok daha fazla. VB6 senin için yeterli olacaktır ama zorlanırsın, Delphi öğrenmeni tavsiye ederim. Delphi ölmeyecek bir dildir. Panda antivirus, Delphi ile kodlanmıştır. Yani Delphi ile neler neler yapabilecegini tahmin et :)

winsock'un ocx dosyasını gömmek pek uygun bi çözüm diil. aynı işi yapan küçük bir modül var. winsock ile komutlarına kadar aynı.

winsockla yaptığın ugulamaya ekleyip ocx'i kaldırınca sorunsuz çalışıyor.

benimde var vb6 ile yapılmış bi trojan/solucan'ım ordan biliyorum :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

NoktaliVirgul

Biliyorum, Winsock modulleri var. Fakat yeni baslayan birisi icin bu moduller kafa karistirici olabilir.

=)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

onların hepsini yapmam mükün zeydin pala diye bi yazar var onu tavsiye ederm onun kitapları ile geliştrrsin birazda olsa kendini ama bıkma usanma :D

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
Toplam Hit: 2944 Toplam Mesaj: 13