Ortalıkta Gezen Reiki Üstatları (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Çevresinde olan vardır özellikle kızlar, yok reikide bilmem kaçıncı seviyeye çıkmışlar, yok bilmem nerelerin çakraları açılmış.

Şimdi daha rahatmışlar huzurluymuşlar mutluymuşlar.

Neyse geçenlerde kursta,bir erkek birde kız gidiyormuş bu reiki kursuna muhabbeti açıldı hayır dalga geçmiyorum ama şu temel sorulara bile cevap veremediler,

Tam olarak ne işe yarıyor ? Her insan yapmalı mı ? Yapınca ne oluyor ? Olmayan bişey geri mi geliyor ? Gerçekten faydalı ise bunu her insan yapması gerekmez mi ?

Felan ben sordum net hiç bir cevap alamadım. İnternette araştırıyorum bayılıyorum resmen resimler şekiller vucuttan yayılan enerjiler meditasyon falan filan uzayıp gidiyor.

Essahtan soruyorum buna inan var mı ? Hadi var faydasını anlatacak biri var mı ?

Bende kafayı aydınlnama diye bir şeyle bozdum ama benimkinde çakra felan yok. Egonu yen özgürsün dindarsın diyor. Reiki ne diyor ?

cmylmz' e selamlar: wiki;

{

Seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve Reiki ile ilgili teorik bilgiyi öğrenir elverme inisiyasyon (uyumlanma) seansı sonrasında Reiki enerjisine kanal olup Reiki'yi kullanmaya başlar. Eğitim semineri kısa sürelidir (1 veya 2 gün).

Reiki kuramına göre Reiki, kanal olunduktan sonra enerjinin ellerden geçerek aktarılması ile kullanılır. Reiki'ye uyumlanmış kişi bu enerji akışını ellerin ısınması, soğuması, karıncalanması gibi etkilerle kendisi hissedebilir. Reikinin kendi bilinci vardır ve siz ne için reiki verirseniz o en çok enerjiye ihtiyaç duyan alana yönelir.

}

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

inanan var mı buna demişsin de inanç meselesi değil ki bu, spor gibi, hobi gibi düşün

ben de kafamı dağıtmak,rahatlamak için upload yapıyorum.

inansın veya inanmasın bu neyi değiştirir, rahatlatıyosa koy göte gitsin :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

dün akşam inanılmaz bir baş ağrım vardı uyuyamıyordum bir türlü

sonunda masturbasyon yaparak ağrıyı geçirdim

acaba bunun nedeni bu evrenle felan iletişime geçmem mi? enerji felan mı aldım verdim? 

yoksa olay cereyan ederken beynimdeki kimyasal etiklerden mi acı geçti?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

dün akşam inanılmaz bir baş ağrım vardı uyuyamıyordum bir türlü

sonunda masturbasyon yaparak ağrıyı geçirdim

acaba bunun nedeni bu evrenle felan iletişime geçmem mi? enerji felan mı aldım verdim? 

yoksa olay cereyan ederken beynimdeki kimyasal etiklerden mi acı geçti?

o zaman ne yapıyoruz reikiyi terk edip 31 devam :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Hocam bu işi para ile yapanların neredeyse tamamı benim gözümde şarlatandır. Şayet bu adamlar da bu işi şarlatanlık boyutunda gerçekleştiriyorlar.

Bu tarz olaylar gerçek, ancak mucize veya evrenden bize gelen muhteşem, feci, efsane, harikalar ötesi, inanılmaz, akılalmaz, kutsal, uçan kaçan bir lütuf değil. 

Ayrıca reiki, parapsikoloji vesaire vesaire her türlü "DOĞAÜSTÜ" olarak adlandırılan durumun mantıklı bir açıklaması, bilimsel bir anlatımı var. Ortaya çıkıp ben mucizeler yaratıyorum, yok efendim her türlü çakram açıldı birazdan uçacağım diyen, her şeyi, herkesi iyileştiriyorum iddiasında bulunan kişilere itibar etmeyin. Bir zamanlar parapsikoloji ile ilgili inanılmaz çok yazı ve açıklama hazırladım. Hepsini de mantıklı ve akla mantığa uygun biçimde, "mucize olmadığını" söyleyerek yaptım. Fakat insanların beklentisi mucizeden yana. Çalışmadan gökten şifa, para vesaire yağmasını bekliyorlar. Bilakis bu durum benim de canımı sıktı ve şu an sadece eşe dosta bu tarz anlatımlar, eğitimler vesaire veriyorum. Ve benim görüşümde, deneyimlerimde ego köreltilmemesi gereken bir şey. Fakat ego ve kibir sağlam bir biçimde ayırılmalı. Kibir, kendini üstün görme, benim dediğim olur, süperim uçarım kaçarım olaylarına girmektir. Ego ise, kişinin kendi dünyasında kendi kendini tetiklemesi... Örneğin, bir insanın kendi kendine "Hadi aslanım, sen bunu da yaparsın, elinden her iş gelir, harikasın." demesinin kimseye bir zararı yoktur. Egoyu köreltmemek lazım, kibiri kesmek gerekli.

Her dinin, her öğretinin özü aynı. Budisti gidip meditasyon yapıyor, buda heykelinde secdeye kapanıyor, hristiyan biri gidip kilisede dua ediyor. Hepsi iyi insan olmaktan geçiyor. İnsanlar olarak her şeyi o kadar karmaşık hale getirdik ki, en basit, en öz olan iyi olmak bile gözden kaçar hale geldi. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kundalini sen bunu araştır hocam.

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Çevresinde olan vardır özellikle kızlar, yok reikide bilmem kaçıncı seviyeye çıkmışlar, yok bilmem nerelerin çakraları açılmış.

Şimdi daha rahatmışlar huzurluymuşlar mutluymuşlar.

Neyse geçenlerde kursta,bir erkek birde kız gidiyormuş bu reiki kursuna muhabbeti açıldı hayır dalga geçmiyorum ama şu temel sorulara bile cevap veremediler,

Tam olarak ne işe yarıyor ? Her insan yapmalı mı ? Yapınca ne oluyor ? Olmayan bişey geri mi geliyor ? Gerçekten faydalı ise bunu her insan yapması gerekmez mi ?

Felan ben sordum net hiç bir cevap alamadım. İnternette araştırıyorum bayılıyorum resmen resimler şekiller vucuttan yayılan enerjiler meditasyon falan filan uzayıp gidiyor.

Essahtan soruyorum buna inan var mı ? Hadi var faydasını anlatacak biri var mı ?

Bende kafayı aydınlnama diye bir şeyle bozdum ama benimkinde çakra felan yok. Egonu yen özgürsün dindarsın diyor. Reiki ne diyor ?

cmylmz' e selamlar: wiki;

{

Seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve Reiki ile ilgili teorik bilgiyi öğrenir elverme inisiyasyon (uyumlanma) seansı sonrasında Reiki enerjisine kanal olup Reiki'yi kullanmaya başlar. Eğitim semineri kısa sürelidir (1 veya 2 gün).

Reiki kuramına göre Reiki, kanal olunduktan sonra enerjinin ellerden geçerek aktarılması ile kullanılır. Reiki'ye uyumlanmış kişi bu enerji akışını ellerin ısınması, soğuması, karıncalanması gibi etkilerle kendisi hissedebilir. Reikinin kendi bilinci vardır ve siz ne için reiki verirseniz o en çok enerjiye ihtiyaç duyan alana yönelir.

}

Özellikle kızlar demişsin hocam ama seni yemişler. Aslında kızların dediği reiki şifreli bir konuşma.

Klitorisi parmaklamaktan bahsediyorlar. Mastürbasyon, orgazm vs diye konuşurlarsa orospu damgası yiyecekler biliyorlar bunu o yüzden şifreli terimlerle konuşuyorlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bio-enerji meditasyon konularına bi çalış hacım senin gibi bir üniversite öğrencisine yakışmayan cahilce yaklaşımlar bunlar bunlar.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

bio-enerji meditasyon konularına bi çalış hacım senin gibi bir üniversite öğrencisine yakışmayan cahilce yaklaşımlar bunlar bunlar.

bende cahilim hocam o zaman. Ama çok bilmem gereken birşey değil miş ki bilmiyorum. Sanırım üniversite öğrencilerinin bu konuyu bilmemesi pek cahil yapmaz adamı.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

bende cahilim hocam o zaman. Ama çok bilmem gereken birşey değil miş ki bilmiyorum. Sanırım üniversite öğrencilerinin bu konuyu bilmemesi pek cahil yapmaz adamı.

Olay bilip bilmemek değil böyle bir realiteye saçmalık şarlatanlık vs demek asıl cahillik budur.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Olay bilip bilmemek değil böyle bir realiteye saçmalık şarlatanlık vs demek asıl cahillik budur.

hocam bunun neresi realite neresi sorgulanabilir ölçülebilir kanıtlanabilir 

Toplam Hit: 3429 Toplam Mesaj: 29