Ortodonti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Konuyu hemen özetliyorum..Şöyle ki:

21 Yaşına girdim..Alt çenemde iki adet hayvan gibi 20lik diş çıktı..Üst çenemde de bi tanesi çıkma aşamasında.Ön dişlerim yamuk, bunun için yıllar önce ortodontik tedavi yapılmasını söylemişlerdi ama peşinden koşamadım..

Şİmdi...Geçen mayıs ayında çenemden bi anda tak diye bi ses geldi ve o günden itibaren ağzımı açıp kaparken katur kutur sesler geliyo çenemden...Ayrıca esneyemiyorum, gülemiyorum, ağzımı çok fazla açamıyorum, rahat yemek yiyemiyorum..Okmeydanı ağız ve diş sağlığı hastanesine gittim geçen gün..SSK hastanesi..Adamlar alt çenedeki o iki yirmilik dişi ameliyatla alacaklarını söyledi..Lokal anestezi ile..Ama etrafımdaki çoğu kişi o dişleri aldırma tel tedavisine başla, belki önde yamuk olan iki dişi alırlar dedi.

Sze soracağım soru şu agalar..İstanbulda iyi bi ortodontik tedavi yapan bi yer var mı bildiğiniz? Ayrıca ucuz olması tercih sebebidir (:

Yada böyle bir diş sorunu olan varsa, bana yol gösterirse çok sevinirim..Çünkü bu ağrı beni çıldırtıyor...

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    işin zor hacı :D lord max ile bir görüş sen işin uzmanıdır kendisi

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    etrafındaki insanlar doktormu :|

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Etrafımdaki insanların doktor olmasına gerek yok tecrübe konuşuyo..

Ayrıca lord max ne iş (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

benim 20 lik dişlerim yeni çıkıyor.19 yaşındayım.ama ön dişlerin yanındaki dişler varya ( köpek dişimi diyolar neyse)onun üstünden bir diş daha çıkınca ön dişler yamuldu.bende ara tatilde yaptırmayı düşünüyorum.geçen sene yaptıracaktım korktum.bu sene yaptırcam artık çok kötü görünüyor.biz geçen sene bu tel için gittğimizde 3-4 sene sonrasına sıra vermişlerdi.

kardeş sen 20lik dişleri çektirsen bile öndeki yamukluk kalır bence.yinede tel tedavisi lazım.

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Ya bende ek diş çıkması gibi bi sorun yok çok şükür..Sadece ön dişlerle köpek dişleri arasındaki dişlerim arkaya kaçmış durumda..Bununda sebebi o şerefisz 20lik dişlerin çeneyi sıkıştırması..

Tel tedavisi yaptırcamda hoca, nerde yaptırcam..Adam gibi yapan bi yer bulmak lazım, diş bu sonuçta yani (:

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    etrafındaki insanlar 5 yıl bu meslek için okumuş adamdan çok biliyorlar demek çok garip ;S

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek
    etraftakileride dınle ama abartmadan tabi sana hem ucuz hemde kalıtelı bı yer solıyım bahcelıevler agız we dıs saglık merkezi yerınıde soyle tarıf edeyım aksaray-havaalanı metrosuna bın bahcelıevler duragında ın meslek lısesının oldugu caddenın sonuna yuru sola don 200metre sonra onunde olursun sıra fılanda cok uzun surmemıstı ben gıttıgım umarım hala oyledır gecmıs olsun

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Kelv1n bunu yazdı:
    -----------------------------
    etrafındaki insanlar 5 yıl bu meslek için okumuş adamdan çok biliyorlar demek çok garip ;S
    -----------------------------

Sende tecrübenin 5 yada 10 yıl okumaktan daha önemli olduğunu bilmiyosun bu da çok garip...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Dostum sakın öyle tel mel ugraşma yani uğraşta sonra dişlerini düzeltmek için ameliyat falan diyip operasyon fiyatını 2ye katlıyorlar normal bir diş çekimi tek farkı yeri ters ayrıyettende çekebilmesi için eti yarması gerek az bişey neşterle zaten birşey hissetmiyorsun. o yüzden git diş uzmanıyla konuş çektir kurtul :) hiç de acımıyor

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Abi diş konusunda fena derecede hassasım ya.. Dişçi koltuğunu görünce bile bi acayip oluyorum.

Adamlara sordum dedim nasılolcak operasyon? Dediler önce uyuşturucu iğne vurcaz, sora eti yarıcaz, sora dişi alıcaz, sora o yardığımız yeri dikicez..Dedim peki bu işin acısı? Ameliyat sırasında bişey hissetmiyosun ama sora çok ağrıycak dediler..

Bunu genel anesteziyle yapan bi yer yok mudur?Tamamen uyusam hiçbişey hissetmesem?

Toplam Hit: 4116 Toplam Mesaj: 22