folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlı Dijital Soyağacı

Osmanlı Dijital Soyağacı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler önce kendi soyağacımı yapıyordum, sonra royalmapper.com u yapmaya başladım. fakat oradakiler daha çok webdeki kaynaklardan toplanarak AI falan desteği ile derleniyor. (%99 doğru ama osmanlıya yeteri kadar detaylı girmiyor)

Bir de uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir manual veritabanı var. Bu sadece büyük ülkelerin kraliyet ailelerine ve asıl yoğunlaştığı kısım Osmanlı ve bizans soyağacı.

Yani royalmapper.com da 1 milyon kişi var (Ama bill gatesden elon muska kadar herkes var) , bunda 5600 tane osmanlı var fakat bunu tamamen elle ve tek tek hepsi ile ilgili makale ve haberleri okuyarak  manuel düzenledim. Yani piskopat gibi tek tek kişilerin adını anasını babasını doğum ölüm yılını yerini tek tek verify ederek kaydettim. Böyle bir hobim var boş zamanlarımda TV izleyeceğime bunu yapıyordum.

Artık rahatlıkla diyebilirim ki Türkiyedeki en gelişmiş ve en güvenilir soyağacı olmuş. Malkoçoğullarından Çandarlılara, Germiyanoğullarından Karamanoğullarına, modern hayatta olan osmanoğullarından bütün padişah çocukları torunları full hepsini dijital bir şekilde ekledim. Hiçbir alim ve üniversitenin ilminin yetmeyeceği çok değerli bir eser oldu.

Bunu daha geliştirmek istiyorum.  Open source etmek pek istemiyorum. Royalmappera eklemek istiyorum fakat mevcut IDler ile tek tek eşleştirmem lazım çok zor bir iş.

Bunu webe açsam da başkalarının eklediğine asla emin olamicam yada sadece güvendiğim birkaç tarihçiye açabilirim.

Bunu hızlı ve güvenilir bir şekilde büyütmek istiyorum, mümkünse paraya çevirip birkaç ücretli tarihçi kiralayabileceğim bir model de olur ama kim neden fonlasın o da var tabi...

Böyle bişeyi güvenilir bir şekilde işi bilen adamlar ile büyütmek için nasıl bir yol izlemeliyim sizce nasıl bir motivasyonla yapılabilir böyle bişey

HolyOne tarafından 24/Eyl/23 05:13 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

muazzam bir şaheser royalmapper.com içine girdiğim zaman kayboluyorum...

ZEUS'un aslında bir tanrı değil, sadece çok fazla bayan ile sınırsız ilişki yaşayan bir insan olduğunu royalmapper sayesinde öğrendim.

wh0 tarafından 24/Eyl/23 04:53 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Büyük alimsin vesselam..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Atatürkün neden soy ağacı yok? 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prens
    Prens's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Atatürkün neden soy ağacı yok? 

Bende var kardeşim mail yaz sana yollayim isteyen olursa paylaşa bilirim 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Atatürkün soyu Yavuz Sultan Selimin dostu Hasancana, orada Ebusuud efendiye (Muhteşem yüzyıldaki ak sakallı Kadı) falan hem anne hem baba tarafından dayanıyor.

Oradan cengiz hana kadar uzuyor yani o da soylu. O yüzden ağacıma dahil

Bu arada herkese soyağacı yapmak kolay ama ben dünyadaki bütün önemli kişilerin olduğu tek bir soyağacı yapıyorum. yani hepsi birbrii ile mutlaka bağlantılı olacak şekilde bu milyonlarca kişi

HolyOne tarafından 24/Eyl/23 17:10 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

şeyh hiç osmanlı soyundan birini bafiledin mi ? 

senden bekliyorum öyle şeyler

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Estafurullah, öyle değil ama bu dünya soyağacına dahil olmak isterim.

Sonra adıma crypto coin bastırıp webinar şekilinde Hutbe okutursam belki ele geçiririm ülkenin bir kısmını.

Varmı tanıdığınız?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Makbule Boysan'ın soyunu merak ettim.

Koç, Sabancı gibi bu sülalelerin kıyıda köşede bilinmeyen kızları falan varsa tarikatte bekarlara büyük hizmet olur. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

şeyhim konunu tekrar okudumda hiç bir üniversite ile konuştun mu ? bence yardımcı olmak isteyeceklerdir.

herhangi bir okulun tarih bölümü şu yaptığının 1% ini yapsa allah moduna girer havasından geçilmez hiç birinin. 

bi de şey olabilir, wiki tarzı peer kontrol sistemi yaparsın. insanlar burda çok ismi geçsin diye girip yazarlar. atıyorum adam der ki "benim royalmapperda 500 onaylı entryim var" vs vs 

@pikacu tarih okuyo rusyada, belki o sana rusya tarafından birilerini getirebilir.

https://www.boun.edu.tr/tr-TR/Content/Calisanlar/Personel_Rehberi_Kayitlar.aspx?FirstName=&LastName=&UnitID=100&TitleID=0&PositionID=0

mesela bizim okulun rehber, soldak prof vs seçip mail/telefon bulabilirsin. 

bu konuyu mail haline getirip her okula atabilirsin.

ya da forumdan bi öğrenciye 300-500 lira ver, sana bunla ilgilenebilecek hocaların maillerini toplasın sonra mailchimpten falan toplu mail atarız.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Seyhim şu anki siyasi liderlerin soy ağaçları ne durumda

İçlerinde hiç türk olan var mı?

tabi lan
Toplam Hit: 4395 Toplam Mesaj: 48
osmanlı roma osmanoğlu bizans soyağacı