folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Oss 2 Yıla Kalkıyor! Sizcede Kalkmalı Mı?

Oss 2 Yıla Kalkıyor! Sizcede Kalkmalı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

ÖSS 2 yıla kadar kalkıyor
    YÖK Başkanı açıkladı.

20.06.2008 00:27

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'dan müjdeli bir haber geldi. Prof. Dr. Özcan üniversite kontenjanlarının artışı sayesinde, iki yıla kadar ÖSS'nin kalkacağını söyledi.

Bu sene kontenjanların 990 bine çıktığını söyleyen Prof. Dr. Özcan: "Örgün eğitim arttı, bunu böyle götürürsek hiçbir sıkıntımız kalmayacak. Sınavsız üniversite 2 yıl içerisinde hayata geçecek" dedi.

Özcan şöyle konuştu: “AÖF bir sonraki sene serbest bırakılacak. Yani dileyen herkes sınavsız AÖF'ye girebilecek. Biz de hangi üniversitelerimizin ve fakültelerin sınavsız öğrenci alımına müsait ise tespit edeceğiz. Sonra da o fakülteleri öğrencilere sınavsız açacağız. Dileyen gidip istediği fakülteye kaydını yaptıracak. Ben 2 yıla kadar bu iş biter gibi bakıyorum."

Arkadaşlar bence iyice saçmaladı bu adamlar. Türkiye de öss kalkmamalı! Türkiye için en adil okuma sistemi kalkar mı yahu. Zaten lise dekiler artık 5 zayıf la bile sınıf geçebiliyor. Bu tür bilinçsiz öğrenciler üniversite mi okuyacak? Hadi onu geçtim özel dersten sınav sorusu satmaktan para kazanan lise öğretmenlerinin altında artık honda civic yerine mercedes mi olacak? Onuda geçtim eskiden üniversitelere öss sınavı ile girerken artık:

-Sizin oğlan nereye yerleşti?

---Odtü elektirik elektronik mühendisliğine

-Ay nasıl girdi sizin oğlan, benim kızın diploma notu sizin oğlandan kat kat iyi nasıl yerleşti oraya?

---Odtü den tanıdık vardı 30000$ verdik aldırlar!

Şeklinde girecekler. Ve her geçen sene bu saçmalık kat kat artacak. Tamamiyle eminim ki bu torpille rüşvetle girişler olacak..

Hadi onuda geçtim üniversite lere bu iki yılda yerleşemeyen mezunlar daha sonra nasıl yerleşecekler?

Öss sistemi ülkemiz için en uygun sistemdir. Ha bu sistem tamamiyle düzgünmüdür o tartışılır. Şahsen ben össnin say1 say2 puanı değilde bilgisayar mühendisliği puanı tıp puanı şeklinde puan almamızın daha doğruolduğunu düşünüyorum.. Bilgisayar mühendisliği puanına biyoloji soruları etki etmecek. Böylece öğreci istediği alan uğrunda çalışacak ve puan alıp yerleşecek.. 

Neyse hayalimi geçeyim nede olsa ne yazarsam yazayım sistemi değiştiremem. Sizden öğrenmek istediğim öss sistemi kalkmalı mı? Kalkması gerekiyorsa niye? Kalkmamalı ise niye?

Teşekkürler

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    kalksın tabi yaa. o stresi kimsenin yaşamasını istemem. kalkar diyorlarsa kaldırırlar. ama kılıfına da uydururlar. kimsenin hakkını yiyeceğini sanmıyorum.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Öss kalkıyor.

Ve çok daha sikici bir sınav geliyor : )

Köylüler Maho ağayı arar olacak...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    öss kalkar css gelir css kalkas asp gelir asp kalkar php gelir :D bunun sonu yok a.q bu devlet illaki bi sınav koyar eğer sınav koymazda direk geçerse ülke gerçekten bayağı bayağı gelişmiş durumda demektir :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

kalksın arkadaşım üni olağnüstü bişi olmaktan çıksın zaten salak adam odtüde okuyamaz.Bazı ailelerinde havası ortadan kalkmış olur fen lisesi artstikleri son bulur bnce güzel olur ama tabi o para olaylarını filan düzeltmeleri lazım + bikere 5 zayıfla geçme işini düzeltmeleri lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    Kalkmasın tabiki.Çalışan ile çalışmayan nasıl ayrılacak.Öss kalkarsa bütün sistem değişmek zorunda.Bizde o  kadar Ünv varmiki yahu.

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------
    öss kalkar css gelir css kalkas asp gelir asp kalkar php gelir :D bunun sonu yok a.q bu devlet illaki bi sınav koyar eğer sınav koymazda direk geçerse ülke gerçekten bayağı bayağı gelişmiş durumda demektir :D
    asdsadasd :D:D:D süper :D aynen buzulcuğuma katılıyorum :D:D

öss gider asp gelir ! 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi
    yine hangi ülkeyi model almislar acaba merak ettim.cok seviyo bizim burokratlar  avrupa kasıgıyla bk yemeyi sistem bize uyarmı ? gerekli altyapimiz varmi ? düsünmeye ne gerek var deneyin gitsin kurban cokk uygulanacagı zamanda aciyorum ogrencilere boyle sistem degistikce ilk tabi olanlar hep zarar gorur cünki kobay olarak kullanilirlar sonra aciklar gorulur degisir vs vs.

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    secim yatirimlari !

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek
    hocam öss,sınav kaçınılmaz bi son.öss yi kaldıracaklar yerine kademeli 3 sınav falan koyarlar daha fazla stres olacak bence sistem oturmuşken devam ettirmeleri daha mantıklı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    secim yatirimlari !

Banada öyle geliyordu ama bu sene kontenjanları felan arttırdılar. Galiba yapacaklar bu işi bu herifler. İngilizler bu sistemden kurtulmaya çalışıyor bunlarda ingiliz modelini buraya getiriyorlar. Yakında bizde rusya gibi mühendis ameleler, çöpçülerle dolacaz... Eğitim kaliteli olmadıktan sonra herkes üniversiteye girse ne yazar? Üniversiteye girmek önemli değil kendini geliştirmek ve kaliteli bir eğitim almak önemli.....

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 4222 Toplam Mesaj: 31