folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder ÖSS Çalışma Taktigi Verebilecekler?

ÖSS Çalışma Taktigi Verebilecekler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Bu sene ygs hazirlandım ama olaylar ve sınavın zor olma dogrultusunda meslek lisesi ve alt yapımın olmasından ygs-1 250 okul puani ile 330 puan fakat yerlesemicem gibi gorunuyoru 2 sene hazirlanicam çalışmaya başladim.YGS +LYS calıscam bu sene ygs konularını bitirmistim fakat 3 aylık aradan sonra konuları tekrar bitiricem izledigim yol su sekılde olacak=

ilk once geo 1-2 bitircem sonra mat 1 sonra fen-1 dedigim ygs konulari daha sonra mat-2 ve lys fen konuları ama konular cok fazla oldugu ıcın lys de zorlanıcam bu yuzden yardim ariyorum gunde 6 8 saat arasi calisicam ders konular yetişirmi yada baska bi yol mu izlemeliyim...

Freedoom is not free.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bro örneğin bugün mat geo ve türkçe mi çalışacan önce sayısal çalış sonra sözel olanlara geç bi sayısal bi sözel yapma yada önce sözel giriş yapma kafa kalmıyor 

ayrıca 6-8-10 saat önemli değil senin ne kadar anladığın önemlidir bi konuyu biliyorsan testleri çözerken büyük keyif verir yanlış olmadan filan onun üstünde

fazla durma kaybın olur o 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Kreyzi bunu yazdı:
    -----------------------------

bro örneğin bugün mat geo ve türkçe mi çalışacan önce sayısal çalış sonra sözel olanlara geç bi sayısal bi sözel yapma yada önce sözel giriş yapma kafa kalmıyor 

ayrıca 6-8-10 saat önemli değil senin ne kadar anladığın önemlidir bi konuyu biliyorsan testleri çözerken büyük keyif verir yanlış olmadan filan onun üstünde

fazla durma kaybın olur o 

eed zaten bildigim konulari ustunde fazla durmucam ygs aklımda ama konular mat2 hic gormedim bide korkuyorum acikcasi gerci ygs cabuk hallettim lysde formul oldugu icin kolay gelir diye dusunuyorum

Freedoom is not free.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam fazla söze de gerek yok aslında. Adabıyla çalışıp da yapamayan normal birini tanımıyorum. Olay günlük tekrarlarını yapıp bol test çözmende bitiyor. Sen bakma kolay göründüğüne 1 sene boyunca yapmaya dayanabilirsen dediğim gibi başaramaman için sebep yok.

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Doğuştan zeki olcaksın yada torpilin şifren paran olcak

Baska turlu gunluk 9-10 saat calıscksın bununda taktiği yok zaten dırekt calıs

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Hacım ders çalışmakla bitecek iş değil istersen günde 10 saat çalış. Yapman gereken şu, tüm konuları tek tek listele, sırayla öğren, öğrendikten sonra 2 test çöz üstüne, sonra bir sonraki denemede boş geçtiğin o soruyu yapıp zevk alıcaksın, yavaş yavaş puanın artıcak ama kararlı bi şekilde, eski denemelerdeki çözmeden geçtiklerini de çöz tabi öğrendikten sonra.

Konuyu öğrendikten sonra listede üstünü çiz, eğer bir soru kaçırırsan dön o konuyu bir gözden geçir bir test çöz, listedeki tüm konular çizildiğinde puanın bir hayli yüksek olmalı. Sayısal için tabi tarih vs için bu yöntem işe yarar mı bilmem.

Yani özetle, eğer öğrenmen gereken şeyler gözünün önünde olursa öğrenmek çok daha kolaylaşır, aksi halde çalışma hep dağınık oluyor, bir konuya gereğinden fazla zaman ayırma vs durumları da verimli çalışmayı engelliyor, günde 10 saat test çözmek çözüm değil.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

manyaki bunu yazdı:

Hocam fazla söze de gerek yok aslında. Adabıyla çalışıp da yapamayan normal birini tanımıyorum. Olay günlük tekrarlarını yapıp bol test çözmende bitiyor. Sen bakma kolay göründüğüne 1 sene boyunca yapmaya dayanabilirsen dediğim gibi başaramaman için sebep yok.

dayanmak sorun degil stres cok yoruyo beni calısırım sabah aksam fakat gun sonunda ben bugun neler yaptım dedigimde eksik birseyler olunca stres yapıyorum gerginlik felan calısmak sorun degil yada dayanmak

Freedoom is not free.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

yazın çalış. en azından 2 hafta kendini kampa sok. çalışacağın ders de en zayıg olduğun ders olsun. bir soru bankası belirleyip onu bitirebilirsin mesela. konu çalışmanı önermem. mesela benim geometri zayıftı, bir soruya 5dk ayırdığım da olmuştu ama kaliteli bir soru bankası bitirmiştim onun sene içinde baya yardımı olmuştu, sene içinde bir soruya 5dk ayıracak pek vaktin olmuyor çünkü.

. . .. . ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:

yazın çalış. en azından 2 hafta kendini kampa sok. çalışacağın ders de en zayıg olduğun ders olsun. bir soru bankası belirleyip onu bitirebilirsin mesela. konu çalışmanı önermem. mesela benim geometri zayıftı, bir soruya 5dk ayırdığım da olmuştu ama kaliteli bir soru bankası bitirmiştim onun sene içinde baya yardımı olmuştu, sene içinde bir soruya 5dk ayıracak pek vaktin olmuyor çünkü.

aynen bende geo basladim simdi konu anlatımlı cozuyorum guvenderin o yuzden saglam ins yarari olcak

Freedoom is not free.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Ben hazırlanırken ygs fen kitabı vardı fen bilimlerinin bir tek onu bitirmiştim :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

internetini kapat. sms hkkı yapma. arkdaşların 1 yıllığına eğlencelerde veda et. sonra da böyle forumlarda ayak üstü bilgi alıpta ona yoğunlaşma. git işin profundan taktik al. Sonra mühendislik garanti

Toplam Hit: 2976 Toplam Mesaj: 26