Osteopatik Terapi Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocalar öncelikle annemden yana sıkıntılıyız iki tane büyük ameliyat geçirdi biri geçen sene pankreasın bi kısmı ve dalak alındı diğer ameliyatı bu sene göbek fıtığından şimdi kalkıp doğrulmakta yürümekte sıkıntı çekiyo nerdeyse yürüyemiyo diyebilirim götürdüğümüz doktorlarda kendi doktoru dahil ilaçlı tomografiden fıtıktan ileri gidemedik tedavi sürecine bile giremedik henüz aylar geçmesine rağmen.

bendede sıkntı var belden sıkıntılıyım en ufak bi harekette yamulup kalıyorum, bazende hiç sıkıntı yok bi dünya iş yapıyorum banamısın demiyo aha diyorum sıkıntı geçti, ufak bi harekette su alan tekne gibi yan yatıyorum anında. kendi çapımda araştırırken osteopat denilen bişeye denk geldim. varmıdır giden kendini kıtırdattıran rahatlayan düzelen annemi götürsek o kadar ameliyattan sonra bir tedavi uygulayabilirler mi, bana da iyi gelir mi?

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

up olsun 

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Ostepatlar vücudu bir bütük olarak ele alır örneğin belim ağrıyor diye gidersin eliyle omuriligini ve vucudunu muayene eder, bazı yerlere bastırır fakan der ki hacı senin sorun karaciger de der ve orasını iyileştirdiğin zaman vucut kendini toparlar, almanyada eğitim görmüş biri var konyada olması lazım sema danışık diye bi araştır istersen,  ben gitmedim ama ona gidip tavsiye eden var etrafımda oradan biliyorum ben de mevzuyu. 

sağlık konuları şakaya gelmez doktoruna da bi danışmak lazım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam. Ostepatlar vücudu bir bütük olarak ele alır örneğin belim ağrıyor diye gidersin eliyle omuriligini ve vucudunu muayene eder, bazı yerlere bastırır fakan der ki hacı senin sorun karaciger de der ve orasını iyileştirdiğin zaman vucut kendini toparlar, almanyada eğitim görmüş biri var konyada olması lazım sema danışık diye bi araştır istersen,  ben gitmedim ama ona gidip tavsiye eden var etrafımda oradan biliyorum ben de mevzuyu. 

sağlık konuları şakaya gelmez doktoruna da bi danışmak lazım. 

saol hocam şuan araştırma aşamasındayım ama devletten hızlı olacağımız kesin annem için doktoruna sormadan yapmam zaten bişey ama kendim için gözü kararttım her poqa şüpheci ben aşırı inandım nedense.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun, Acil şifâlar dilerim,

De, bu OsteoPatik neymiş, ilk defa duyuyorum. KireoPraktik(?) gibi birşey mi bu? 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam böyle bi işlem adam çatır çutur gidiyo anlayamadım ki bu kadar çatırdamanın bi sakıncası yokmu. o kadar telkin ediyolar boynunu kıtlatma parmağını çıtlatma deyi ama herif semaverlik odun gibi çatur çutur kırılıyo.

link

pompaci tarafından 21/May/19 15:44 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

ulen adam sahte fizyoterapist çıktı iyimi

http://www.guncel724.com/saglik-haberleri/sahte-fizyoterapist-hakim-karsisinda-7941.html

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ptchicko
    ptchicko's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun. Osteopati yeni bir tedavi modalitesi. Kesinlikle bilimsel altyapısı var ancak sahte doktor olaabildiği gibi sahte osteopatlarda var. Türkiye de bu işi en iyi şekilde uygulayan bir dünya osteopat var. Nerede tedavi olacaksanız yazın size araştırıp isim vereyim. Hem siz gidin hem de anneniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Açıkçası Tatsız Tuzsuz sözlükte okuduklarım oldukça farklı, wiki'de okuduklarım farklı.  

Total bir çözüm sunmuyor ancak Kas-kemik özelinden hareket ederek Damar-sinir üzerinden içinden etrafından ve/veya iç organlara yönelik değişik bir tedavi/terapi şekli gibi duruyor. 

https://eksisozluk.com/osteopati--2037857

özellikle şu mesaj ; 

https://eksisozluk.com/entry/22456337 ilginç geldi. 

Şu da 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Osteopathy burada kalsın. 

--- 

Ötekinde de 3. sayfada kaldım. Kayropraktik'miş doğru ifadesi. 

https://eksisozluk.com/kayropraktik--1493518?p=3

RitmFarbRacourci tarafından 22/May/19 05:15 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Chriopractice ve osteopati birbirlerinin kuzeni, cesitli siddetlerde ve yontemlerde masaji ifade eden iki kelime.

Bildigin masaj bu, elledim karacigerin duzeldi falan gibi seyler komple safsata, masajin verdigi rahatlik neyle sinirliysa bu uygulamalar da onla sinirli, fantastik vaatleri olan insanlar var onlarin agzina kurekle vurmak lazim.

Avrupada bu ikisini yapacak kisiler 4-5 yillik okul okuyor ve anatomi basta olmak uzere insan vucudunu ogreniyor. Amerikanin da bazi yerlerinde medikal doktor olma sarti, her yerinde lisans alma sarti var, yani bizde oldugu gibi kendine terapist diyen insanlarin actigi masaj salonlari uygulamalari yok. Lisansin yoksa doverler.

Cunku bu uygulamalarin beceriksizce yapilmasi inme, boyun damarlarinda yirtilma, omurgada kiriklar gibi son derece ciddi yan etkilere sebebiyet verebiliyor. Surda kucuk bir review var:

https://www.journalofosteopathicmedicine.com/article/S1746-0689(10)00054-4/abstract#/article/S1746-0689(10)00054-4/abstract

Bence kesinlikle uzak durmalisiniz. Yukarda dedigim/yazilmis seylere ek olarak ozellikle annen siddetle uzak durmali cunku tahminimce menopoz civarinda veya sonrasindadir ve menopozun getirdigi seylerden biri kemik erimesidir, seviyesini ise kimse gozle bakarak elleyerek bilemez ki bilemedigi icin rontgen, sintigrafi vb. modern goruntuleme teknikleriyle bakilir kemik erimesine. Mesela bugune kadar sorun yasatmadigi icin bilmediginiz bir kemik erimesi vardir, diyelim ki kalcada olsun menopoz en guzel kalca kemiklerini eritir, "terapist" haldir huldur girisince bi bakarsiniz annenin kalcasi elinde kalmis. Kalcayla sinirli degil elbet konu. 

Lutfen modern tipta cozum arayin. Doktorunuzu begenmediyseniz degistirin. Hastanenizi begenmediyseniz degistirin. Fizyoterapi tabanli uygulamalari HASTANEde yaptirin ki yapan insanin bir egitim aldigindan emin olun, komplikasyon ihtimali minimuma insin ve herhangi bir komplikasyon olma durumunda kendine terapi asistani diyen insanlarin lepistes gibi bakarak 112yi aramalari yerine etrafinizda gercek hemsireler ve doktorlar olsun.

izzmarit tarafından 22/May/19 08:09 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    ptchicko bunu yazdı

Öncelikle geçmiş olsun. Osteopati yeni bir tedavi modalitesi. Kesinlikle bilimsel altyapısı var ancak sahte doktor olaabildiği gibi sahte osteopatlarda var. Türkiye de bu işi en iyi şekilde uygulayan bir dünya osteopat var. Nerede tedavi olacaksanız yazın size araştırıp isim vereyim. Hem siz gidin hem de anneniz.

hocam istanbul avrupa neresi olsa gidebiliriz tabiki ama önce sağlam bi araştırma yapıcamki ilk güven olayı gitti bende hafta sonu doktorla görüşücez bakalım neler diyecek.

Toplam Hit: 1869 Toplam Mesaj: 15
osteopat