folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Otelde Çalışmak İstiyorum Fikir Alalım

Otelde Çalışmak İstiyorum Fikir Alalım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 1 hafta öncesıne kadar Çeşme Alaçatı Beach Resortta iş bulmustum aylık olarak calısıcaktım sigorta yapıcaz dediler .

Saatlerini sordugumda sabah 8 aksam 8 dedi bu aksam aradıgımda ise sabah 7den aksam 2-3 buluyor dedi nolduda bunu söyledi anlamış

değilim ... Neyse suan 20 yasındayım ilk kez otelcilik sektöründe calısıcam ve üniversitede istedğim bölümdür otelcilik...

Daha önce calısmış arkadasların fikirlerini alırsam çok sevinirim sizce gitmelimiyim (sezonluk) yoksa bulaşma mı dersiniz...

Ve bu arada otel işleten olur akrabası dostu tanıdıgı olan olur bana Türkiye'nin herhangi bir ilinde denizi olursa iyi olur otel işi ayarlıcak varsa çok sevinirim (Komilik , garsonluk tarzı vs.)

Daha önce iş tecrübem var Garsonluk gibi :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

ufaktan bir tecrübemi paylaşayım,

ben turizm işin dalış sektörü üzerinden girdim,

17 yaşındaydım. İnternetten bir iş buldum, infocu olarak başladım otelde.

İlk  yıl çok pis çaktılar neredeyse elim boş döndüm, bir sonraki ve takip eden 4 yıl çok iyi paralar kazandım.

Dilin varsa, biraz da sosyal bir adamsan garsonluğu falan boşver, infoculuk yap.

infoculuk nedir? gidersin su sporları,hamam satarsın, dalış satarsın, masaj, deri ceket, cart curt.

Yüzde 5-10 üzerinden paranı alırsın. Tandığım iyi infocular ayda 3000-5000dolar arası kazanıyor.

Dil yoksa, bu yıl sıradan bir iş yap, kışın dil kursuna git.

Şunu belirtmeden edemicem, benim çocuğum turizm okumak istiyorum dese, çarparım ağzının üstüne 2 tane.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ne0n12
    ne0n12's avatar
    Erkek

İngilizcem orta düzeyde var lakin bu infoculuk işini araştırmam gerek sosyallik konusuna gelirsek bulundugum yerde çok etkinlik düzenlemişliğim var buda beni sosyal yapar bence ama dediğim gibi garsonluguda seviyorum cok sacma gelicek belkı ama bilmıyorum severek yaptıgım bir iş . . .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

7den aksam 2-3 buluyorun nesini anlamadin , gecenin gec saatlerine kadar avlusu, havuz baridir , lobby baridir , bahcesidir musteri kalmayana kadar bekleyeceksin. (bu genelde barmen , bartender icindir)

komi,garson servis elemani sayisi fazla olursa kendi aralarinda vardiya yazar, sabah aksam donusumlu calisirlar. uzun saatler calismak istemiyorsan sabah vardiyasinda bulunmaya bak, ama isin girgir , eglence , yeme icme ve parasi gece vardiyasinda.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

otur dersine çalış  bir jeodezi mühendisliği olsun bi mimarlık olsun kazanmaya bak. sezonluk işmiş otelmiş hikaye bunlar zaman kaybı boş zamanın varken ders çalış derim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Otel işi geleceği olan bir iş değil. yapma ders çalış ders

siyahbereli tarafından 13/Haz/13 10:39 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Otel işi geleceği olan bir iş değil. yapma ders çalış ders

Çalıştığın yere, yaptığın işe ve hedefine göre değişir. 5 yıldızlı bir otelde herhangi bir departmanın müdürü olmak bir gelecek değilmidir ? Aylık en az 7000 tl den bahsediyorum... Haa bu iş garsonluktan başlamaz dersen seni anlarım. 

Eğer ingilizcen iyi ise ve ben satış yapabilirim dersen herhangi bir 4-5 yıldız otelin satış departmanlarına başvur. Yok ben zaman geçireyim bu işler nasıldır bir göreyim ve bu arada bişeyler kaparım dersen Antalyadan izmire kadar olan sahil şeridinde mutlaka bir iş bulursun. Bu arada bu bölgelerde gerçek yabancı dil restorant garsonluğu yaparsan ayda en az 5000 tl kazanırsın. Haberin olsun.

istanbul tarafına hiç yönelme. Taksimdeki olaylar nedeniyşe şuan heryerde işler düşük. Çok rezervasyon kaybı var. Burada şansını denemek çok yalnış olur.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

Otelde çalışıyorum fotoğrafçıyım aylık ortalama 2 ila 4 bin euro kazanıyorum. otelde çalıştıgın departmana göre degişir otel personelı olursan alacagın ucret fazla olmaz 

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek
    ne0n12 bunu yazdı

Arkadaşlar 1 hafta öncesıne kadar Çeşme Alaçatı Beach Resortta iş bulmustum aylık olarak calısıcaktım sigorta yapıcaz dediler .

Saatlerini sordugumda sabah 8 aksam 8 dedi bu aksam aradıgımda ise sabah 7den aksam 2-3 buluyor dedi nolduda bunu söyledi anlamış

değilim ... Neyse suan 20 yasındayım ilk kez otelcilik sektöründe calısıcam ve üniversitede istedğim bölümdür otelcilik...

Daha önce calısmış arkadasların fikirlerini alırsam çok sevinirim sizce gitmelimiyim (sezonluk) yoksa bulaşma mı dersiniz...

Ve bu arada otel işleten olur akrabası dostu tanıdıgı olan olur bana Türkiye'nin herhangi bir ilinde denizi olursa iyi olur otel işi ayarlıcak varsa çok sevinirim (Komilik , garsonluk tarzı vs.)

Daha önce iş tecrübem var Garsonluk gibi :)

ben ot3lın bılgı ıslem bolumunde calısdım sektoru de ıyı bılırım..

denılen %80 cıvarında dogrudur.. sabah erken gıdıp gece yarılarında cıkabılırsın

ben bılgı ıslem personelı ıdım tek calısıordum bu arada ben bılse sabah 8 de gıttıgımı ve gece 12 de cıkdıgımı dun gıbı hatırlarım

gercı sımdı o ısden cıkdım allaha sukurler olsun

neyse basarıla kanka :)

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

otelcilik işine girme..bulaşma... git ders çalış , iki yıllık bi sağlık meslek yüksekokulu bitir. 2 yıl sonra devlette %90 memursun.sende 8 saat çalışır, cumartesi pazar yatar, 2bin lirada maaş alır. Salla başını al maaşını yaparsın:)

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cracker bunu yazdı

otelcilik işine girme..bulaşma... git ders çalış , iki yıllık bi sağlık meslek yüksekokulu bitir. 2 yıl sonra devlette %90 memursun.sende 8 saat çalışır, cumartesi pazar yatar, 2bin lirada maaş alır. Salla başını al maaşını yaparsın:)

Hocam bende günde ortalama 8-9 saat kadar çalışıyorum. Otelde resepsiyonum. Küçük bir oteldeyim taksimde biln arkadaşlarımız var. Senin bahsettiğin rakamın üzerinde bir maaşım var ve snin o bahsetmiş olduğun rakamı extra olarak çıkarıyorum. Resepsiyondayken tur satışı yapabilir ve %50 kazanabilirsin. Zaten en ucuz tam gün tur bile 50 €uro. Hesabını yapabilirsin. 

Kısacası departman ve tercihler önemli. Bugün 2000 tl maaşa kariyeri veya tecrübesi olanlar bakmaz bile..

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 9049 Toplam Mesaj: 23