folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Otellerde Fotoğrafçılık İşi Kaç Para Kazandırıyor

Otellerde Fotoğrafçılık İşi Kaç Para Kazandırıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Biriyle konuşuyordum iyi para olduğunu söylemişti şu otellerde fotoğrafçılıktan ne kadar para kazanılıyordur ayda ortalama olarak.. yaz aylarını düşündüğümüzde bi bilgisi olan varmı hocalar ?

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

doğrudur uludağdayken kayak pistinde sürekli fotoğrafçı dolaşırdı arkadaş grupları felan veya aileler sürekli fotoğraf çektiriyodu bizde çektirmiştik biraz büyük foto için 10 tl almıştı içimden iyi iş vala demiştim ancak çoktan heryeri kapmışlardır yer bulmak zordur heralde

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

ya şimdi herkezin dijital fotograf makinesi var bence devri geçti o işin sd kart satsan belki: ) 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

otel işlerinde para yok. Yani öle maaş felan yok düzgün bi şekilde. Alıcağın bahşişe göre artar/azalır paran. Tabi yüksek paralarda kazanabilirsin. Ancak şu soruyu sor kendine "Turisti ne kadar bağlama çekebilirsinde yükses bahşiş alabilirsin ?" 

yani eğer konuşkan atılgan bi tipsen kazanırsın tabi para bolcana yoğun sezen zamanında

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

İşi profesyonel olarak yapmış biri olarak söylüyorum maliyet 50 kuruş 1 ytl arasında, bulunduğun yere göre 10-20 ye satarsın. Zorluklara gelince

ihaleyi almak zor

resimlerin %30 dan daha azı satılabiliyor bazen

gece işi

profesyonel makinalar + flashlar lazım

şu an her ne kadar eline makine alan fotoğraf çekse de hızlı bir şekilde poz yakalayıp, kaliteli fotoğraflar çekmek, fotoğrafçılık bilgisi ve tecrübesi ister.

Duruma göre bahşişten de parayı bulursun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

otel lojmanlarında en az 3 yaş günü kutlayan biri olarak hocam

otel kalite ise 5 yıldız felan ve bağlama çekebilirim ingilizcem süper diyosan git her türlü yolunu bulursun açık göz ise

yok ben pek anlamam mesai tarz çalışırım yabancı dilimde yok diyosan otur oturduğun yerde cep tel ile kendi fotonu çek :)

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

ingilizcem iyi, firlamayim, yüzsüzüm, her türlü kiliğa girerim diyorsan; ayda 2000 tl öldürmessin. kendine bide takma isim yap:) en son çalişdiğim yerdeki gavatin ismi emoydu.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

12 yıldır fotoğrafçılık yapıyorum şu an otel fotoğrafçısıyım kendime ait iş yerim olmamasına ragmen bir sezonda 15 euro kazanıyorum ortalama buda iyi degilmi .trizmde çalısan bir fotoğrafçı sezonda 10 bin eurodan az kazanıyorsa o sezon onun için boş geçmiş demektir yani.

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

o sana kalmış ingilizce rusça ii se para var bu işte arkadaşın dediği gibi dükkanı kendin kiralamıycaksan gir çalış maaş ı düşük bahşişi senin albeni ve kabiliyetine birazda tipine kalmış bişey :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

arkadaşlar bilmediginiz bişey var bu iş maaslı çalışılan bir sektör degil . bende eleman olarak çalsıyorum zaten şu anki piyasaya göre eleman olarak çalısmak daha cazip öyle çok iyi derece yabancı dil bilgisine falanda gerek yok.

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

bide eger ben kendi işimin patronu olacam illa diyorsan bir yer kiralarsın bu işten çok anlamana gerek bile yok o zaman seç çalısmıyorsun zaten çekimciler senın adına herşeyi yapıyor.ama bu tip mesleklerde kira bedelini ödemen yada paranın  çok olması  bir yer tutabilecegin anlamına gelmıyor tabi tamamen baglantı meselesi

Toplam Hit: 4766 Toplam Mesaj: 13