folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Otobüs Kartını NFC İle Telefona Tanımlamak?

Otobüs Kartını NFC İle Telefona Tanımlamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Bulunduğum şehirde akıllı bilet sistemi var. NFC kartlar kullanıyorlar. Android uygulaması ve NFC sayesinde kartımdaki bakiyeyi ve en son ne zaman otobüse bindiğimi görebiliyorum. Bir de buna enzer irili ufaklı ayrıntılar var.. Ben şimdi bu kartı telefonuma tanımlamak ve kart yerine telefonumu kullanmak istiyorum. Ancak nasıl yapacağımı bi türlü bulamadım. NFC reader, nfc tools uygulamaları indirdim bunlarla kartı okuyor ama not supported uyarısı çıkıyor. Akıllı Bilet 'in kendi uygulamasında da buna yönelik bir tanımlamaya gidilmemiş. Oysa kendi sitesinde sliderda telefonunuzu gösterin ödeyin geçin diyor. Ciddi manada kafama takıldı bu mevzu. Şimdi ben bu kartı nasıl kullanırım telefonda bilen birileri aydınlatabilir mi?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Asis akıllı biletten bahsediyorsun sanırım.
    Ben de kullanıyorum onu ama sadece bakiye görmek için kullanıyorum uygulamayı ve uygulamasında öyle bir şey de görünmüyor.
    Onun için telefonun, Kart ID'sini kopyalaması ve onu iletmesi gerekiyor
    Bir nevi kart kopyalama işlemine giriyor o da.
    Belki yapmışlardır uygulama güncellenmemiştir diyeceğim ama ben de senden ilk defa duydum siteye girip baktığımda evet öyle yazıyor ama mail atıp sormak lazım. :)

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    pSkpt bunu yazdı

Asis akıllı biletten bahsediyorsun sanırım.
    Ben de kullanıyorum onu ama sadece bakiye görmek için kullanıyorum uygulamayı ve uygulamasında öyle bir şey de görünmüyor.
    Onun için telefonun, Kart ID'sini kopyalaması ve onu iletmesi gerekiyor
    Bir nevi kart kopyalama işlemine giriyor o da.
    Belki yapmışlardır uygulama güncellenmemiştir diyeceğim ama ben de senden ilk defa duydum siteye girip baktığımda evet öyle yazıyor ama mail atıp sormak lazım. :)

Aynen hocam asis akıllı bilet. Online işlemler menüsünde belki vardır dedim sitede ama kayıt olmak için kart kişiselleştirme yapmak gerekiyormuş. Heralde kart kişiselleştirme yaparken onlar tanımlayacak gibi geliyor. Yoksa herhangi birinin kartına telefonu yaklaştırıp rahatlıkla kartı kopyalayabiliriz gibi bir düşünce oluştu bende. Bunu araştıracağım ve detayları burada paylaşacağım. Şayet oluyorsa her açıdan süper olur. Bi de bu kartlar aynı zamanda Mavi, Adidas gibi bazı firmaların mağazalarında da kullanılıyormuş sanırım.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hangi tool ile yapabiliyoruz bunu  ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

antalyada da uygulanıyor bu sistem. güzel bişey.  paran bitsede telden çekiyor.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

2 sene önce gülkent kart için denemiştim. Baya makale falan okudum bi halta yaramadı. Online sistem yok bizde bakiyeyi falan netten göremiyoruz :/ Kartı telefona kopyalarsam süper olur aslında

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=wOCHGvFNKUE 

boyle bırsey buldum da 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nxp.nfc.tagwriter

uygulama da bu 

bır arkadas vardı kart uzerıne calısıyordu yoraca dıye sıtesı de var ona bır yazın o bılır bılse bılse 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=wOCHGvFNKUE 

boyle bırsey buldum da 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nxp.nfc.tagwriter

uygulama da bu 

bır arkadas vardı kart uzerıne calısıyordu yoraca dıye sıtesı de var ona bır yazın o bılır bılse bılse 

Hocam kentkart yazma ve okuma korumalı. 6 Haneli bir id var fakat içeriği okumak istediğimde forbidden veriyor

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Bu nfc olayı ileride birden fazla copy kart çıkaracakmış gibi geliyor bana sonuçta kart bilgisi telefonda depolanıyor erişim imkanı olursa birşeyler yapılabilir giie geldi..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

beyler bunun istanbul karta uyarlaması mevcut mu ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Kart kopyalama işi accuk zor diye hatırlıyorum. Kartı konumlandır, programı çalıştır, bakiyeyi seç yüklensin ya da alternatif şeyler kullanılsın.. Öyle basitçe yemez diye düşünüyorum. Ayrıca kendiniz oluşturmak yerine sistem yöneticilerine istekte bulunun belki doğrudan telefonlada çalıştırabilirler sistemi. Daha rahat olur.

Mesela hadi sistemi kırdın. Telefonla basabiliyorsun. Otobüse bineceksin telefonla bastın şöför ters ters bakınca hırsız muamelesi görürsün.

Sadece bi imza..
Toplam Hit: 3584 Toplam Mesaj: 16
nfc nfc otobüs kartı nfc nedir