Otomatik Çalışan Flash

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar okuldaki bu Fatih projesi kapsamındaki Vestel akıllı tahtalara flash bellek koruması geldi. 

Hocalar flash belleklerini takıyorlar, açılıyor ve sökünce geri kapanıyor.

Biz bilgisayar açıldıktan sonra görev yöneticisinden servisatak.exe'yi sonlandırınca flashı sökünce kapanmıyor. 

Bu at kafası .exe'yi sonlandırmak için /taskkill /IM servisatak.exe komutu ile bir .bat dosyası oluştursam, flash bellek takıldığı an çalışması için flasha ne yapmam gerekir? 

Flash'ı takıp içine girip tıklama imkanım yok çünkü. 

Taktığım an çalışması lazım .bat'ın. Ne yapmam gerekir? 

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

bkz: autorun.ini

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

bkz: autorun.ini

Avira? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StruggleR
    StruggleR's avatar
    Erkek

At kafası exe dosyası derken ben gibi konuştun hocam :D

Akıllı tahtalarda kullandığınız işletim sistemi windows ise

TASKKILL /F /IM servisatak.exe

kodlarının yer aldığı bat dosyasını

C:\Users\                 bilgisayaradı                                         \AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

yoluna atarsınız. Bilgisayarın her açılışında o at kafası zamazingoyu kapatır :D
    Veya Başlat - Çalıştır'a msconfig yazıp başlangıçta çalışan programların içerisinden bulup engellersiniz çalışmasını ..

StruggleR tarafından 22/Nis/16 09:26 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    StruggleR bunu yazdı

...
    yoluna atarsınız. Bilgisayarın her açılışında o at kafası zamazingoyu kapatır :D
    Veya Başlat - Çalıştır'a msconfig yazıp başlangıçta çalışan programların içerisinden bulup engellersiniz çalışmasını ..

Hocam sorun şu ki tahta hiç açılmıyor. 

Biz direkt olarak o at kafası sözlerin yazdığı ekrandayken flashı takacağız ve çalışıp direkt sonlandıracak.

Bir de bir kez bilgisayarı hocalar açtı ve biz o haldeyken attık diyelim; Deepfreeze var. 1 kez açılır en fazla. Sonra silinir startuptaki dalga. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

akıllı tahtanın fazına göre ebaadmin şifresi isteyecektir böyle bir kodlama çalıştırmaya kalktığında. klavyeyle 1 dk da anca giriyorum şifreyi ben.

deepfreeze de var diyosun. pek mümkün değil gibi.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

akıllı tahtanın fazına göre ebaadmin şifresi isteyecektir böyle bir kodlama çalıştırmaya kalktığında. klavyeyle 1 dk da anca giriyorum şifreyi ben.

Hocam şifre falan değil mevzu. Flashı taktıkları an kaldırıyor ekrandaki o şeyi. Ekran koruyucu gibi düşünün. O dandik servisatk.exe sonlandığında sorun kalmıyor. Ben de o ekrandayken bir flash takacağım ve bu flash servisatk.exe'yi yamultacak, ırzına geçecek. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek
    Th3Ultra bunu yazdı
    kartalkethuda bunu yazdı

Hocam şifre falan değil mevzu. Flashı taktıkları an kaldırıyor ekrandaki o şeyi. Ekran koruyucu gibi düşünün. O dandik servisatk.exe sonlandığında sorun kalmıyor. Ben de o ekrandayken bir flash takacağım ve bu flash servisatk.exe'yi yamultacak, ırzına geçecek. 

go usb security akıllı tahta koruma programıdır. bizim okulumuzdaki akıllı tahtalarda bir dosyayı yönetici olarak açmaya kalksam ebaadmin şifresi istiyor. sen flashı taktığında da aynı şifreyi ister diye düşündüm. tabi denemeden de bilemezsin. kolay gelsin.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı
    Th3Ultra bunu yazdı
    kartalkethuda bunu yazdı

go usb security akıllı tahta koruma programıdır. bizim okulumuzdaki akıllı tahtalarda bir dosyayı yönetici olarak açmaya kalksam ebaadmin şifresi istiyor. sen flashı taktığında da aynı şifreyi ister diye düşündüm. tabi denemeden de bilemezsin. kolay gelsin.

Go USB Security kullanılmıyor hocam. Avira var bir tek. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bir flash bellek düşün ki autorun.ini olmadan otomatik exe çalıştırabiliyorsun.

Senin aradığın şey U3 özellikli flash belleğin U3 tarafını kontrol eden chip'in üzerine özel bir iso yazdırıp bir .cmd çalıştırınca oluyor.

Tarafımdan test edildi, onaylandı ;)

NoktaliVirgul tarafından 22/Nis/16 11:17 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam. Linux live usb tak makinaya. O dosyayı bul sil. Lise yıllarımda tüm fatih bilgisayarlarını kırmıştım ama sistem değişmiş. Ben deepfreeze i kırmıştım

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 1647 Toplam Mesaj: 12
meb atak kahpeler