folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder [Otomobil Genel] Mercedes C200 W202 Hk

[Otomobil Genel] Mercedes C200 W202 Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,
    Bir süredir w202 kasa c180-c200 arayışındayım. Bayağı bir ilan var favorimde. Ama bilgisizlik tecrübesizlik karar veremiyorum. 
    Fiyat skalam 25 bin e kadar olabilir. Ama derseniz ki 26,27 ver sonradan masraf etme öyle de olabilir. Başta yüksek km bi de lpg ile beraber bende büyük ön yargılara sebep oluyor. Sanki alıp 2 ay sonra komple 5-6 bin masraf edecekmişim gibi geliyor. Hiç bi şeye girişmeden önce kullananlardan/bilenlerden bilgi almak yönlendirilmek istedim.
    Öncelikle buraya direk gelip yazmak yerine forumda bu konularla ilgilenen arkadaşlara ulaştım. Sağolsunlar yardımcı olup tecrübelerini paylaştılar. 

Hazıra konmak yerine bir kaç ilan danışacağım sizlere. Ya da siz de yönlendirebilirsiniz bildiğiniz araçlara. Sunroof'lu olmasını terchi ederim.

Üzerinde yoğunlaşıp karar verdiğim son ilan bu 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-1996-c-200-elegance_klima_sunroof_deri_lpg_gumus-gri_full-361096476/detay/

Plakasını arayıp öğrendim 10 bin hasar kaydı varmış. Buna rağmen fiyatı yüksek gibi geldi. Telefonda pazarlığa girmek istemiyorum ama Ankara ya gidip aracı baktırıp sorunu yoksa almayı düşünüyorum. Yorumlarınıza, önerilerinize açığım.

Teşekkür ederim.

HC
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

lpg olmasa km önemli değil diyeceğim ama lpg ile uyumu nasıl bilemiyorum.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

@husnuweb Diğerlerine göre bayağı uygun km'si. Dediğiniz gibi hiç lpg takılmamış olsa 300 - 350 bin km olabilir derim.

@HorbaDor hocamın şöyle bir konusu var bayağı bilgilendirici.

http://www.tahribat.com/forum/mercedes-benz-w202-c200komp--w210-e200komp--w124-214378 

Şayet kendisine ilk mesajdaki aracı beğendiremedim :) 

HC
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

eskidi bu arabalar artık, masraflı arabalar, hiç ellenmemiş jilet gibi olur 0 gibi fabrikadan çıkmış gibi olur herkes biner o ayrı, bence modelli birşeyler bak mesela passat b5.5 aynı premium hissi verir w202 halt etmiş dersin, veya o paraya bulabiliyorsan jetta a5, gerçe bunlarda masraflı ama türkiyede masrafsız birşey yok zaten

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Masrafsiz araba yok. Hepsi masrafli. Biraz sans isi.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bende 95 model C220 D (dizel) var hocam. Senin linkini verdiğinin tıpkısının bir benzeri.
    250 binde, biraz ağır araba ama çok konforlu.
    Arabam olmasın yeni model vs. hiç bakmam yine aynı arabayı alırdım.

Ekspertize götür, motoru iyiyse hiç düşünmeden al derim.
    Sanayide tanıdığın usta vs. varsa da genel olarak onlar da bir gözden geçirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

hocam mercedes için 10 bın tl fazla bır rakam degıl hocam zamanında bu aracların parcaları pahalıydı bunu göz onunde bulundur. ıkıncısı fıyat gayet normal hatta dusuk bıle normalde 33 35ten gıdıyor en saglam kasaları lpg uyumunda bır problem yaşamazsın. eski araba dıyenlerede bakma sen arabadan anlasalar bu arabanın degerını cok ıyı bılırler altın gıbıdır bunlar 2016 modellerınde dıyorum (dıkkat mercedes olarak digerlerını kastermıyorum bıle) bundakı konforu rahatlıgı bulamazsın fıyat dusuk olmasının nedenı bence manuel olmasından kaynaklı aldırırken baktır ıcın rahat etsın ama duzgun duruyor arac

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

biz arabadan anlamıyormuşuz kardeş, iyisi mi sen satın al bu arabayı baksana 10 numara araba hiç ellenmemiş jilet gibi yürüyenide güzel, hadi hayırlı olsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bende 99 E200 var yeni araba filan gelsin hepsini tokatlar motoruna baktır  zaten manuel şanzuman sorun olmaz arabanın direklerde sorun yoksa bin ömür boyu 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

hocam mercedes için 10 bın tl fazla bır rakam degıl hocam zamanında bu aracların parcaları pahalıydı bunu göz onunde bulundur. ıkıncısı fıyat gayet normal hatta dusuk bıle normalde 33 35ten gıdıyor en saglam kasaları lpg uyumunda bır problem yaşamazsın. eski araba dıyenlerede bakma sen arabadan anlasalar bu arabanın degerını cok ıyı bılırler altın gıbıdır bunlar 2016 modellerınde dıyorum (dıkkat mercedes olarak digerlerını kastermıyorum bıle) bundakı konforu rahatlıgı bulamazsın fıyat dusuk olmasının nedenı bence manuel olmasından kaynaklı aldırırken baktır ıcın rahat etsın ama duzgun duruyor arac

Eğer  bir Galeri  düşük fiyata satıyor ise  kıllanman için yeterli sebeb , 

Aynı modelin ortalama fiyatınına bak , gerekirse 2-3 bin fazla ver , temizini al , Galeriden de uzak dur 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

Eğer  bir Galeri  düşük fiyata satıyor ise  kıllanman için yeterli sebeb , 

Aynı modelin ortalama fiyatınına bak , gerekirse 2-3 bin fazla ver , temizini al , Galeriden de uzak dur 

önyargınızı yıkmanız lazım ama bu kesınlıkle haksızsınız anlamına gelmıyor galerı olup serefıyle iş yapan abilerimizde var ki her arabada alınırken bır expertiz yapılıyor ama öncelikle dediğim gibi arabanın manuel olmasından kaynaklı bır fıyat dusuklugu var.

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 2033 Toplam Mesaj: 20
mercedes c200 w202