Otomobilden Anlayan Müritler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

bizde de 2008 1.2 corsa var şirket arabası olarak kullanıyoruz, sendekiyle aynı araç, 46 kuruş olmasa da bizdeki de çok yakıyor.

sana önerim, aracının 1.2 olduğunu unutmadan kullanman. daha büyük motorlu bi araçtan buna geçtiysen aynı performansta kullanmaya çalışır ve daha çok yakıt tükettirebilirsin. çok sakin kullanmak gerek.

ek olarak, 500 km'deki aracın yakıtı hesaplanmaz, rodajı olmamıştır onun daha, müsait bi gününde çık uzun yol yap, 3000-3250 devri geçmeden 1000 km falan yol yapman lazım, sonra asıl tüketimini görebilirsin. bu yalnız tüketim için değil motorun sağlığı için de çok önemli.

http://kocaer.me
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek

gideceksin bi tamirciye yada servise aracına bakım yaptıracaksın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

benim 1.4 astra 94 model daha yeni motoru komple yeniden yaptırmama rağmen 65 kuruş yakıyor :) bu tabiki çok arabanın motorunnu açacağım diye sakın çok devirli kullanmayın şilk 1000 km 3 bin deviri geçemmeniz tavsiye edilir 3 bin km ye kadar da 4-5 bini geçmeyinn sonra kafanıza göre takılırsınız ben olsam brc tüp taktırırım 

edir: yeni araçlarda rodaj yokki arkadaş :| senin notorun zaten açık olması lazım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

gestapo26 bunu yazdı:
    -----------------------------

1.2 motora göre çok yakıyo bende ford mondeo 2.0 motor var benim araba bile o kadar yakmıyo 

herzaman yuksek hacımlı motorlu aracları almak daha mantıklıdır 1.2 motorlu aracta bıraz hızlanırsan yuksek devırde kalacaktır motor 

sehırler arası yolda bellı olur aracın ne yaktıgı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:

gestapo26 bunu yazdı:

1.2 motora göre çok yakıyo bende ford mondeo 2.0 motor var benim araba bile o kadar yakmıyo 

herzaman yuksek hacımlı motorlu aracları almak daha mantıklıdır 1.2 motorlu aracta bıraz hızlanırsan yuksek devırde kalacaktır motor 

sehırler arası yolda bellı olur aracın ne yaktıgı 

şehir içinde ki kullanımda 1.6 motor en idealidir 1.2 1.4 alanlar kendilerini kandırırlar az yakarım diye şu vardır gaza sadece dokunursan ki ışıkalrda herkes arkandan küfür eder bunu kabullenirsen 1.2 az yakar haddini bilmek kaydıyla yoksa en ideali 1.6 uzun yokda ise 2 bin motordan altı  çok yakar büyük motor özellikle dizel ve yüksek vites 7 vitesli araçlar mesela kraldır. en ideali nedir? 90-100 km son vites 2 bin devir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hocam herkes şu hataya düşüyor.

Motor düşük yakıt düşük. Aslında orantı kasayla alakalı. Ağır kasaya sen koyarsan cük kadar motoru bayıra geldiginde ıkınırsın çıkarıcam diye.

Benim tercihim herzaman 2.0 ve 3.0 motor araçlardan yana olmuştur.

Şuan e34 var altımda benimkisi de çok yakıyor şehir içinde kasa ağır. Dur kalklarda içiyor benzini.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

küçük motor oldugundan az gelior kasaya sanırım bundan dolayıda yakıyor. sıralı sıstem önerırım hocam sana keskı 1,4 üzeri alsaydın aracı.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

Rodaj yeni nesil arabalarda çok önemli değil artık.Araç 1.2 motor ufak diye fazla bi ekonomik olmasını beklemeyin bence.Ayrıca kullanım tarzına bağlı da yakıt tüketimi değişir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek

hocam bu ne yahu :S litre olarak hesaplanirsa, 100 km'de nerdeyse 10 litre yakiyor :S bu araba icin ucuk bir rakam..

nerdeyse benimki kadar yakiyor :S

edit: motorun kücük, kasanin büyük oldugunu ele alirsak en fazla 6,7- 7.0 litre (100km) yakmasi lazim..var bi gariplik..

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n3xt
    n3xt's avatar
    Erkek

Yakıt hesaplamasını nasıl yapıyorsun? Aracı FULL leyip 100 km gittikten sonra tekrar FULL lemelisin ondan sonra kac tl yaktığını hesaplamalısın. 

İş kurma işi biraz uzun sürdü. ben askere gitmicem demedim ki lan.
Toplam Hit: 2584 Toplam Mesaj: 26