folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Otomobile Evde Yakıt Üreten Makina

Otomobile Evde Yakıt Üreten Makina

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

E-Fuel şirketi,"MicroFueler" adını verdiği kişisel rafineri sistemini üreterek gıda maddelerini otomobil yakıtına dönüştürmeyi başardı.MicroFueler adını taşıyan kişisel rafineri sistemi, maya ve şeker gibi çeşitli hammaddeyi fermante edip işlemden geçirdikten sonra, otomobillerde yakıt olarak kullanmaya hazır hale getiriyor. Etanol üretiminde mısır kullanmadığı için gıda fiyatlarında artışa neden olmayacağı savunulan makineyi ABD'de kullanmak için, alkol üretiminin yasak olması nedeniyle federal izin belgesi gerekiyor. Ancak makinenin üreticileri, yetkililerin bu konuda esnek davranacağı ve gerekli belgeleri birkaç hafta içinde sağlayacakları güvencesi veriyorlar. Mini bir benzin pompasını andıran dünyanın ilk ev etanol üretim makinesi, bir galon (3,8 litre) etanolü yaklaşık 1 dolara imal ediyor.

Etanol Yakıtı Nedir? Etanol, otomobiller ve diğer motorlu araçlarda, tek başına bir yakıt olarak ya da benzine karıştırılan bir katkı maddesi olarak kullanılır. Etanol, hava kirliliğini azaltmak ya da petrol ürünlerinin tüketimini azaltmak amacıyla, benzinle değişik oranlarda karıştırılarak kullanılabilir. En yaygın uygulamalar E10 ya da E85 diye bilinen sırasıyla %10 ve %85 etanol içeren karışımlardır. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

millet neler yapıyor :)

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBarky
    DjBarky's avatar
    Erkek

tabı aq dunyada benzın kalmadı cıkartmalarına ızın verırler. ustelık bu ve buna benzer suyla calısan motor fln üreten insanlar vardı ulkemızde ne oldu ? yanı demek ıstedıgım su bu ülke yonetimindekı şahıslar bugunku konumlarında oldugu sürece ve bundan sonrakı yonetımlerde tıpkı bugunlerdekı yonetım gıbı oldugu sürece birileri ne suyla çalısan motoru üretmemize izin verir nede benzin üretme makinasına.

Hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır. http://www.youtube.com/watch?v=qd4O2AtXYSo
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Suyla Çalışan Arabayı ben yapacam ama, Maddi imkansızlıklardan Fırsat bulamıyorumki, Karnımı zor doyuruyorum, Adamlar Üretecek biz Aval aval yapabildiğimiz becerebildiğimiz halde bakacağız. Ve Utanmadan onlardan bu Ürünleri Satın alacağız. Zaten Tüketici olmaktan başka bir işe yaramayan bir Toplum Haline getirilişimizin Ardında Fakirleştir, Arslanı Hasta Bırak bana devret sistemi Yatıyor, Bizi Yemek için Bekleyenler İse Sırtlan Sürüsü Amerika Ve Uşaklarıdır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek
    Codißody bunu yazdı:
    -----------------------------

tabı aq dunyada benzın kalmadı cıkartmalarına ızın verırler. ustelık bu ve buna benzer suyla calısan motor fln üreten insanlar vardı ulkemızde ne oldu ? yanı demek ıstedıgım su bu ülke yonetimindekı şahıslar bugunku konumlarında oldugu sürece ve bundan sonrakı yonetımlerde tıpkı bugunlerdekı yonetım gıbı oldugu sürece birileri ne suyla çalısan motoru üretmemize izin verir nede benzin üretme makinasına.

Türkiye'de Su ile çalışan arabalar olsa Su fiyatı benzini geçer.Böyle Bir ülkede yaşıyoruz (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyberfalcon
    cyberfalcon's avatar
    Erkek

shockman bunu yazdı:
    Suyla Çalışan Arabayı ben yapacam ama, Maddi imkansızlıklardan Fırsat bulamıyorumki, Karnımı zor doyuruyorum, Adamlar Üretecek biz Aval aval yapabildiğimiz becerebildiğimiz halde bakacağız. Ve Utanmadan onlardan bu Ürünleri Satın alacağız. Zaten Tüketici olmaktan başka bir işe yaramayan bir Toplum Haline getirilişimizin Ardında Fakirleştir, Arslanı Hasta Bırak bana devret sistemi Yatıyor, Bizi Yemek için Bekleyenler İse Sırtlan Sürüsü Amerika Ve Uşaklarıdır.
    Su ile araba çalışmaz, su ancak hidroliz edilip hidrojen üretmek için kullanılır, hidrojeni yakıt olarak kullanırsın. Suyun kenidi enerji kaynağı değildir.

Melastan alkol üretiliyor, Devletteki beş şeker fabrikasında melastan alkol üretimi için alkol fabrikası var. Bunlardan sadece Eskişehir Şeker Fabrikasında alkol üretimi devam ediyor. Özellerden de üretende var. Bu üretilen alkolün bir kısmı benzine katılıyor. Alkol benzinin oktan sayısını yükseltmek için kullanılıyor. İlerde Avrupa birliği kriterlerine göre benzindeki alkol oranının yükseltilmesi gerekiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    ne kadar conra varsa alırız elimize :)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    cyberfalcon bunu yazdı:

shockman bunu yazdı:
    Su ile araba çalışmaz, su ancak hidroliz edilip hidrojen üretmek için kullanılır, hidrojeni yakıt olarak kullanırsın. Suyun kenidi enerji kaynağı değildir.

Melastan alkol üretiliyor, Devletteki beş şeker fabrikasında melastan alkol üretimi için alkol fabrikası var. Bunlardan sadece Eskişehir Şeker Fabrikasında alkol üretimi devam ediyor. Özellerden de üretende var. Bu üretilen alkolün bir kısmı benzine katılıyor. Alkol benzinin oktan sayısını yükseltmek için kullanılıyor. İlerde Avrupa birliği kriterlerine göre benzindeki alkol oranının yükseltilmesi gerekiyor.

Suyun Hidrolize edilmesi Prensibi ile Olur Hocam neden olmasın, Ayrıca Sağlıklı işleyebilmesi için Ona Özel bir Motor Üretimide gerekmektedir. Şimdilik yapılsada Sadece Benzine katkı maddesi olarak daha az yakıt tüketimi amaçlanabilir.  

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

bunun sahibi bi kazaya kurban gitmesin.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    cyberfalcon bunu yazdı:

shockman bunu yazdı:

Melastan alkol üretiliyor, Devletteki beş şeker fabrikasında melastan alkol üretimi için alkol fabrikası var. Bunlardan sadece Eskişehir Şeker Fabrikasında alkol üretimi devam ediyor. Özellerden de üretende var. Bu üretilen alkolün bir kısmı benzine katılıyor. Alkol benzinin oktan sayısını yükseltmek için kullanılıyor. İlerde Avrupa birliği kriterlerine göre benzindeki alkol oranının yükseltilmesi gerekiyor.

Suyun Hidrolize edilmesi Prensibi ile Olur Hocam neden olmasın, Ayrıca Sağlıklı işleyebilmesi için Ona Özel bir Motor Üretimide gerekmektedir. Şimdilik yapılsada Sadece Benzine katkı maddesi olarak daha az yakıt tüketimi amaçlanabilir.  

Kardeş

Su dediğn şey yanmış hidrojendir zaten yani hidrojen oksijenle bileşik yaparken (yanarken) enerji açığa çıkar ( ısı olarak) sudaki hidrojen atomunu ayırabilen için zaten bu enerjiden fazlasını kullanman lazım... ( fizik yasaları gereği )

edit büdüt: okuyup üfleyerek  yaprım dersen o başka...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

hoca suyu bırakın hava ile çalışan motor var patentide bir Türke ait. motor sadece hava ile çalışıyor ve iyide randıman

veriyo. motorun adı da ışık motoruydu. yapan adamın soy adı ışıktı.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
Toplam Hit: 4018 Toplam Mesaj: 13