Outlook Devamlı Şifre Sorma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

dün vps yedeğini geri yükledim ve maillerle ilgili sorunlar ortaya çıktı. kendi bilgisayarımdaki outlookta pop ve smtp çalışıyor fakat uzak sunucuda şifre doğru olduğu halde devamlı şifre soruyor (harfi harfine kontrol ettim herşey doğru ayarlar, hesap bilgileri). webmail'e bağlanıyor her iki makinede yani şifrelerde bir sorun yok acaba whm deki exim ayarlarında falan mı sorun var. aynı anda tek makina bağlanabilir gibi? 

edit: outlookta auth hatası veriyor acaba whm de bu hatanın açıklaması mevcut mudur?

edit 2: şimdi bağlanan makinada gitti devamlı şifre soruyor. amk şifresi doğru biraz önce mail alıyordum. kafayı yedirtecek.

şöyle birşey buldum ama hiçbirşey anlamadım. http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/21297.exchange-server-outlook-surekli-kullanc-ad-ve-sifre-soruyor-tr-tr.aspx

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam tum hesaplari sil, bastan duzgunce kur. Ben bu sekilde cozmustum

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

hocam tum hesaplari sil, bastan duzgunce kur. Ben bu sekilde cozmustum

hocam kaçkere en baştan kurdum hatırlamıyorum. your email server rejected your login diyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

şifreyi değiştir, yeni şifreyle giriş yap. muhtemelen birkaç hafta sormaz ama tekrar sorar. bende anlamadım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

şifreyi değiştir, yeni şifreyle giriş yap. muhtemelen birkaç hafta sormaz ama tekrar sorar. bende anlamadım :)

hocam şimdi panelden şifreyi değiştirdim en baştan kurdum maili kendi bilgisayarımda oldu. fakat uzak sunucudaki outlookta bir değişiklik yok. zaten büyük ihtimalle 1 saat sonra yine şifre soracak.

acaba otomatik şifre değiştirme özelliği falan mı var whm de 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

outlook un versiyonunu degistir duzelecektir.

orn: 2003 kullaniyorsan 2007 veya 2010 outlook kurup dene

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Office 2010 veya 2007 veya 2013 kurulu olsun. Denetim masasından eposta'lardan varolan outlook tüm profilleri sil. Sıfırdan bir daha profil oluştur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    ya ofisin sp3 güncellemesini yükleyeceksin yada sistem güncellemesini başlatıp hepsini yüklyeyeceksin.

eminim sorun düzelecek.

eğer şifre sorma ekranında beni hatırla kutucuğu yoksa sp3 güncellemesini inidirip kurman yeterli olur.

en sağlıklısı office oturum açma yardımcısını çalıştırıp güncellemeleri denetlemesini beklemek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

hocam versiyondan kaynaklandığını sanmıyorum çünkü 2 makinada da sürüm farklı. aynı domaine ait info@ çalışırken help@ pop sınamasını geçemiyor. oysaki bütün domainler aynı serverda. ve outlookta yapmadığım kalmadı. sürüm değiştirdim, profilleri sildim ama yinede aynı.

dün 1 hafta önceki komple yedeği geri yükledim ondan sonra oldu. ilk önce apache bozuldu rebuild yaptım sonra mailler bozuldu exim ayarlarını resetledim. büyük ihtimalle whm ayarlarında yada apache server de falan bir sorun var gibi geliyor bana.  

mailleri panelden kaldırıp tekrar oluşturucam, büyük ihtimalle işe yarar ama bu seferde kuyrukta bekleyen mailler gidecek.

not: backup'ı geri yüklemeden önce hepsi çalışıyordu.

Ratbat tarafından 27/Nis/15 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    ya ofisin sp3 güncellemesini yükleyeceksin yada sistem güncellemesini başlatıp hepsini yüklyeyeceksin.

eminim sorun düzelecek.

eğer şifre sorma ekranında beni hatırla kutucuğu yoksa sp3 güncellemesini inidirip kurman yeterli olur.

en sağlıklısı office oturum açma yardımcısını çalıştırıp güncellemeleri denetlemesini beklemek.

hocam beni hatırla kutucuğu var. son güncellemelerde yüklü herhangi bir güncelleme almıyor. sistemde de bütün güncellemeler yüklü.  

bir tane maili versem güncel office olan deneyebilirmi?

Ratbat tarafından 27/Nis/15 15:39 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

farklı bir hesaptan kullanıcı oluştur, şifre sormayacaktır büyük ihtimalle.

sonra onun back-up' ının üzerine şifre soran mailini kur. Düzelir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 1338 Toplam Mesaj: 16