folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Outlook Kullanmaktaki Mantık Nedir?

Outlook Kullanmaktaki Mantık Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar belki çok aptalca bir soru olacak ama işyerinde olsun, çevremde gördüğüm insanlar olsun outlook denen ağır ve kullanması pratik olmayan uygulamayı kullanıyor. 

ben mail almak için bir iki kere denedim fakat Windows 10'da gelen yerleşik uygulamayı daha kullanışlı buluyorum.

Windows kendi uygulamasında mail gelir gelmez anında yandan bildirim geliyor ve yanıtlaya tıklayıp direk olarak mailleri görmüş ve yanıtlıyor olabiliyorsun. outlook'da uygulamayıp bile açsan yeni gelmiş mailleri görmek için yenilemen gerekiyor.

Outlook'da olan takvim, to do, ajanda gibi tüm özellikler bu uygulamada var.

Outlook'da görsel mailleri açarken zaman zaman sorun yaşayabiliyorsun. 

Onun dışında pratiklik olsun, kullanım kolaylığı olsun hiçbiri outlook'da olmamasına rağmen bu uygulama neden bu kadar tercih ediliyor merak ediyorum benim bilmediğim bir özelliğimi var?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

outlook kullanmamaktaki mantık nedir die sorduracak sorudur senin sorun :D

işi mailleşmek olanın eli ayağıdır outlook

masa başı iş yapar iken mesaimin çoğu outlook başında geçerdi

istediğin her türlü olanağa sahipsin outlookta

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

günde kaç mail gönderip alıyorsun ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

3-4 bilemedin 5 kez kanka

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netWire
    netWire's avatar
    Erkek

Outlook'un en büyük avantajı Exchange destekli olması. 

Yani çalıştığınız kurum mail sunucu olarak Exchange kullanıyorsa ve bu sunucunun nimetlerinden en verimli şekilde yararlanmak istiyorsanız Outlook kullanmalısınız. (kişiler, takvim vb)

Ayrıca Exchange-Outlook ile birlikte kullanıldığında size bir mail geldiğinde anında inbox'ınıza düşer. Başka bir programda bu süreç senkronizasyon zamanına takılabilir, önemli mailleri daha geç almanıza neden olabilir vsvs. 

Sunucu olarak Microsoft 365 ya da Exchange Server kullanılmıyorsa bence Outlook'u kullanmanın pek bi esprisi yok.  

netWire tarafından 06/May/21 21:45 tarihinde düzenlenmiştir

Fatal error: Call to undefined function mutlu_ol() in hayat.php
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Browser'dan yandex mail kullanıyorum. outlook kullanmıyorum. Hayatımdan çok memnunum.

Ek olarak.

Kullandığınız crackli uygulamalar sizi outlook üzerinden yakalar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Kurumsalda kullanılmasının en büyük sebebi politika yazılabilmesi ve plug-in'leri. Enterprise vault ile 10 yıl önceki epostalara full text search kullanarak bir kaç saniyede ulaşabiliyorum.

Gelen epostalar için kurallar tanımlıyorsun böylelikle içindeki kelimelere veya başlıklara göre otomatik ayrıştırıyor, bazı kelimelere göre otomatik işaretleyip takvimimde cevap vermezsem beni uyarıyor vs

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    netWire bunu yazdı

Outlook'un en büyük avantajı Exchange destekli olması. 

Yani çalıştığınız kurum mail sunucu olarak Exchange kullanıyorsa ve bu sunucunun nimetlerinden en verimli şekilde yararlanmak istiyorsanız Outlook kullanmalısınız. (kişiler, takvim vb)

Ayrıca Exchange-Outlook ile birlikte kullanıldığında size bir mail geldiğinde anında inbox'ınıza düşer. Başka bir programda bu süreç senkronizasyon zamanına takılabilir, önemli mailleri daha geç almanıza neden olabilir vsvs. 

Sunucu olarak Microsoft 365 ya da Exchange Server kullanılmıyorsa bence Outlook'u kullanmanın pek bi esprisi yok.  

Exchange kullanıyoruz fakat takvim windowsun kendi mail uygulamasınada senk. oluyor.

biraz daha kurumsal hayatın doruklarına kadar çalışanlar için uygun bir program anladığım kadarıylar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

Ortalama 10

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    C10H15N bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Ortalama 10

azmış knk, 10 mail için outlooka gerek yok zaten.

bütün gün mailden iş döndürenler kullanıyo benim gördüğüm. ben de helpdeskte çalışırken kullanıyodum. bütün gün maillere cevap veriyodum falan. monitörün birinde outlook açıktı daima. 

lakin, windows mail çok saçmalıyo ya, mailler bazen açılmıyo. bazen mail bildirimine tıklayınca bildirimle birlikte komple donuyo. bildirim de gitmiyo . bazen bi anda 100 mailin bildirimi geliyo falan.alternatif basit bişey bulsam kullanıcam ama bulamadım henüz

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Ortalama 10

azmış knk, 10 mail için outlooka gerek yok zaten.

bütün gün mailden iş döndürenler kullanıyo benim gördüğüm. ben de helpdeskte çalışırken kullanıyodum. bütün gün maillere cevap veriyodum falan. monitörün birinde outlook açıktı daima. 

lakin, windows mail çok saçmalıyo ya, mailler bazen açılmıyo. bazen mail bildirimine tıklayınca bildirimle birlikte komple donuyo. bildirim de gitmiyo . bazen bi anda 100 mailin bildirimi geliyo falan.alternatif basit bişey bulsam kullanıcam ama bulamadım henüz

Bende şuana kadar sorun yaşatmadı windows mail o yönden, helpdesk için outlook kullanmak daha mantıklı olabilir ben o kadar kullanmadığım için belki anlayamamışımdır rahatlığını ben iletişimi genelde dect ile sağlıyorum şirket içi

Toplam Hit: 3064 Toplam Mesaj: 24
outlook