folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Outlook Mail Grubu Kişi Sıralaması

Outlook Mail Grubu Kişi Sıralaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

Selam müridler, 

Çalıştığım şirkette her gün minimum 10' a yakın e-posta gönderiyorum. Genel itibarı ile günlük rapor, haftalık rapor, aylık rapor, toplantı gündemi, toplantı tutanağı, resmi yazışmalar vs. Bu bahsettiğim e-postaların her birinin en düşük 10 kişilik alıcı grubu var. Bazen birini atlıyorum problem çıkıyor. Ben de bu yüzden outlookda mail grubu oluşturdum. İsimlerini de bahsettiğim gibi günlük rapor, haftalık rapor vs. koydum. Çok pratik ve kişi unutma riski yok. Fakat şimdi sıkı durun. Ben mail grubu oluşturunca doğal olarak outlook bunu harf sırasına göre sıralıyor. Burda da şöyle bir tepki alıyoruz; "Ben o adamdan daha üst düzeyim listede o neden benim üstümde?" gibi. Şaka değil gerçek, kafayı taktıkları şey bu. Orda senin ne işin var ki diye sorasım geliyor da neyse? Bu  bahsettiğim problemi çözmenin bir yöntemi yok mudur? Ya da yeni önerilerinize de açığım.

Teşekkür ettim şimdiden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Şöyle yap üst düzey yötecileri bir grupta alt çalışanları bir grupta toplra. Tek grup değilde iki grup oluştur.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Yoğun iş planım içinde giden postalara kıdem sıralaması yapmamayı uygun gördüm diye cevap yaz. daha  da uzatırsa üstüne forward et, iş  yapmak için mi çalışıyorum yoksa ego tatmin etmek için mi diye yaz, uğraşma böyle cahil cühelayla.

Not: ciddi diyorum yap =)

HolyOne tarafından 28/Oca/15 13:45 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Şöyle yap üst düzey yötecileri bir grupta alt çalışanları bir grupta toplra. Tek grup değilde iki grup oluştur.

Her yöneticinin birbirine üstünlüğü var. En zayıf halka benim :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Yoğun iş planım içinde giden postalara kıdem sıralaması yapmamayı uygun gördüm diye cevap yaz. daha  da uzatırsa üstüne forward et, iş  yapmak için mi çalışıyorum yoksa ego tatmin etmek için mi diye yaz, uğraşma böyle cahil cühelayla.

Not: ciddi diyorum yap =)

Şeyh dediğini yapayım da adam ego tatmin etmek için yer arıyo zaten. İşsiz kalırsam bakarsın bana :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

İş hayatında cesur davranırsan senin için uzun vadede daha iyi olur abü.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

liste yap metin belgesine

holy one@şirket.com , holy two@şirket.com diye gitsin virgüllü kopyala yapıştır yap istediğin sıraya koy metin belgesinde hepsine göndersin.

+ olarak bizde kurumsal outlook kullanıyoruz allah belasını versin böyle mail sisteminin. 200 mb yer veriyor ben bi rapor gönderiyorum zaten günlük 2-3 mb gidiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

liste yap metin belgesine

holy one@şirket.com , holy two@şirket.com diye gitsin virgüllü kopyala yapıştır yap istediğin sıraya koy metin belgesinde hepsine göndersin.

+ olarak bizde kurumsal outlook kullanıyoruz allah belasını versin böyle mail sisteminin. 200 mb yer veriyor ben bi rapor gönderiyorum zaten günlük 2-3 mb gidiyor.

Mantıklı. Tam olarak istediğim gibi olmaz ama yükü biraz hafifletir. En olmadı şeyhin tavisyelerine kulak verecez artık :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Your ego is my lego.

Tamam tamam sustum :D

Wingardium Leviosa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

maili gizli olarak atmayı denermisin :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

işsiz kalma aman bu tip insanlar egosu yüzünden herşeyi yaparlar.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 2453 Toplam Mesaj: 15