folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Outlook Programına Gelen Delivery Subsystem Postaları

Outlook Programına Gelen Delivery Subsystem Postaları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Dünden beri outlook programına yüzlerce mail geliyor, outlook kayırlı maillerin şifrelerini değişdirdim güncel farklı virüs programları ile tarama yaptım sonuç değişmedi, bu sorun neden olur nasıl çözebilirim arkadaşlar,

Gelen mail içeriği,

MAİL BAŞLIĞIDA BÖYLE 

Delivery Subsystem <POSTMASTER@ŞİRKETADI.COM> (BÖYLE BİR MAİL ADRESİMİZ YOK)

MailEnable: Message could not be delivered to some recipients.

The following recipient(s) could not be reached:

Recipient: [SMTP:info@royalauto.es]

Reason: 550 5.7.1 You are only allowed to send 30 spam messages per 8 hours, contact support d2d52f37-dbe3-11e6-9b4d-23685395ccf5

Message contents follow:

Received: from vsp-in3.natrohost.com ([89.19.13.6]) by natrohost.com with MailEnable ESMTP; Mon, 16 Jan 2017 12:47:21 +0300

Received: from eidam.com.br (unknown [75.126.194.43])

by vsp-in3.natrohost.com (Halon) with ESMTPSA

id 9923db8f-dbd8-11e6-82d8-d7a092f841f0;

Mon, 16 Jan 2017 12:43:24 +0200 (EET)

Date: Mon, 16 Jan 2017 09:43:40 +0000

To: info@royalauto.es

From: Antonina Dominguez <BENİM MAİL ADRESİM YAZILI BURADA>

Reply-To: Antonina Dominguez <BENİM MAİL ADRESİM YAZILI BURADA>

Subject: =?iso-8859-1?Q?Busco_hombre_o_mujer_para_el_sexo_por_pagar_la_habitaci=C3?=

=?iso-8859-1?Q?=B3n?=

Message-ID: <e63d6df6cca148359e7ac558d21cfb81@eidam.com.br>

X-Mailer: PHPMailer 5.2.14 (https://github.com/PHPMailer/PHPMailer)

MIME-Version: 1.0

Content-Type: multipart/alternative;

boundary="b1_e63d6df6cca148359e7ac558d21cfb81"

Content-Transfer-Encoding: 8bit

X-ME-Bayesian: 0.020276

This is a multi-part message in MIME format.

--b1_e63d6df6cca148359e7ac558d21cfb81

Content-Type: text/plain; charset=us-ascii

Estudiante pelirroja en busca de un amante adulto. Estoy dispuesta a regalarte el sexo caliente. Mi formulario en este sitio web.

--b1_e63d6df6cca148359e7ac558d21cfb81

Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<html>

<body>

Estudiante pelirroja en busca de un amante adulto. Estoy dispuesta a regalarte el sexo caliente. <a href="http://safta.ro/blog.php?b=61&A3iq58BU8PV=8mqeJVgDnhJ&Dtf=bh&3M=MYc">Mi formulario en este sitio web.</a> </body> </html>

--b1_e63d6df6cca148359e7ac558d21cfb81--

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

vaar olmayan posta mail atarken seni cc ekliyorlarsa ondan geliyodur :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Merhaba,

Mail hesabın üzerinden toplu mail gönderimi yapılıyor. Bu işlem phpmailer üzerinden yapılıyor gibi görünüyor. Web sayfanda form var ise bu form üzerindeki bir açık ile spam yapılıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Nasıl kapata bilirim bunu üstat,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

phpmail i kapa smtp ye geç

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

phpmail i kapa smtp ye geç

Onu nasıl yapıcam hizmet aldığım hosting ten mi,

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Öncelikli olarak bu spam gönderimin nasıl yapıldığını belirlemen lazım. 

1- Mail şifresi ele geçirilmiş ve herhangi bir sunucu üzerinden sizin pop3 ayarları kullanılarak yapılıyor olabilir.Çözümü mail şifresini değiştirmen.Fakat kullandığın pc üzerinden outlook tarzı client ile gönderim yapıyorsan mailleri pc üzerinde virüs olma ihtimali var pc formatlaman gerekir.

2-Sunucu üzerinde herhangi bir açıktan bi yere mailer upload edilmiş olabilir.Sunucudaki dosyaları incelemen gerekir.

3-Natro client üzerinden filtre ve gönderim yapılıyor olabilir webmail e giriş yapıp kontrol etmen gerekiyor fakat natro login detaylarını gösteriyomuydu hatırlamıyorum. ve bir süre sonra çözemezsen senin domain de blackliste girer ve senin yolladığın maillerde inbox a düşmemeye başlar bilgin olsun

ZzZzZzZ...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

web sitesini yapan kişinin annesi ölmüş, o yüzden şimdi mudahale edemem dedi, bende natronun sitesinden mail şifresini değiştiridm, pc yi virüs aramasından geçirdim bir sorun bulamadım web sitesi yayına kapatsam çözüm olur mu,

Natro şöyle bir cevap vermiş,

Sayın Müşterimiz,

Mail gönderim log kayıtları aşağıdaki gibidir. Konu hakkında olmayan mail adreslerine mail adresiniz üzerinden çıkış sağlanmıştır. postmaster maili, sunucu üzerinde oluşan otomatik bir mail olup, tarafınıza ulaşacak hata iletilerini sağlayan bir maildir.  Hata iletisinin içeriğinden de anlaşılacağı üzere, olmayan mail adreslerine mail adresiniz üzerinden çıkış sağlanmıştır. Konu hakkında bir süre mail gönderimi yapmamanızı öneririz.

Robinson_Crusoe tarafından 16/Oca/17 16:08 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

web sitesini yapan kişinin annesi ölmüş, o yüzden şimdi mudahale edemem dedi, bende natronun sitesinden mail şifresini değiştiridm, pc yi virüs aramasından geçirdim bir sorun bulamadım web sitesi yayına kapatsam çözüm olur mu,

Sayın Müşterimiz,

Mail gönderim log kayıtları aşağıdaki gibidir. Konu hakkında olmayan mail adreslerine mail adresiniz üzerinden çıkış sağlanmıştır. postmaster maili, sunucu üzerinde oluşan otomatik bir mail olup, tarafınıza ulaşacak hata iletilerini sağlayan bir maildir.  Hata iletisinin içeriğinden de anlaşılacağı üzere, olmayan mail adreslerine mail adresiniz üzerinden çıkış sağlanmıştır. Konu hakkında bir süre mail gönderimi yapmamanızı öneririz.

Antivirus programlari ile tarama sonrasi temiz cikmasi virus olmadigi anlamina gelmez fud bi exe olabilir. Natro nun cevabina istinaden mail sunucudan degil senin mail hesabin uzerinden yapilmis yani sifreni degistirdin ve hala mail cikisi devam ediyorsa pc de virus var. 

ZzZzZzZ...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Sayın Müşterimiz,

Antivirus programlari ile tarama sonrasi temiz cikmasi virus olmadigi anlamina gelmez fud bi exe olabilir. Natro nun cevabina istinaden mail sunucudan degil senin mail hesabin uzerinden yapilmis yani sifreni degistirdin ve hala mail cikisi devam ediyorsa pc de virus var. 

İletilemedi raporları 1 gün süre ile gelebilir diyorlar, ben natronun web arayüz sayfasından kullandığımız tüm mailleri sildim, pc de 2-3 farklı anti virüs programı ile tarattım Malwarebytes gibi programlarlar ile tarama yaptım çok riskli bir durumla karşılaşmadım, 

Ayrıca outlook programında 2 farklı mail adresi var sadece benim adım ile kayıtlı olandan mail atılıyor natrodan detay istedim onu verdi onda yazılı, natronun dediği format at sıfır kurulum yap diyor, ama mail serverını aktif et diyorlar ben onuda kapattım, daha başka ne yapabilirim üstat,

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bugün iki kere mavi ekran hatası aldım hata iletisinin kodu "bad pool header" 3 farklı virüs programı ile taradım bir tehdit bulamadım arkadaşlar, virüs var ise temiz kurulum yaqpsam d: ve e: sürücülerine bulaşmışsa temiz kurulumdan sonra yeniden aktif olurmu virüs,

Toplam Hit: 6835 Toplam Mesaj: 13
mail spam güvelik