Outlook Ve Javascript

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, zamanında kendime attığım html email'lere js gömmeyi ve alert yapmayı başarmıştım.(Devamı için uğraşmadım o zamanlar, başka işler girdi aray) Şimdi tekrar denedim ve sanırım bu ayar kapalı. Ayarı nasıl acarım diye araştırma yaptım ama elle tutulur bir ilerleme olmadı.

İkincisi html eposta gövdesinde activex çalıştırma şansım mevcut mudur? Yorumlarınızı almak isterim.

Saygılarımla.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

eğer kurumsal bir yere saldırı yapacaksan genelde bu tür mailler direk engelleniyor. son kullanıcı için yapacam diyorlar outlook versionlarındaki zaafiyetlere bak istersen.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

eğer kurumsal bir yere saldırı yapacaksan genelde bu tür mailler direk engelleniyor. son kullanıcı için yapacam diyorlar outlook versionlarındaki zaafiyetlere bak istersen.

Hocam saldırıya geçmeyeceğim ama geçecek kadar ilerlemek istiyorum. O imkanın verdiği haz ve heyecan bence bir saldırıdan daha öte. bir kere rarlı dosyayı dolaylı yoldan kurumsal bir finans kuruluşundan içeri soktum(insan fakötürünü göz önünde bulundurmadan sadece dosyanın firewall u geçmesini sağladım) onun dışında firewall konusunda daha önce canlı bir hack olayına şahit oldum(ransomware türü bir saldırıydı ve firewall a karşı benim kullandığım yöntemi kullanmışlardı.) Bu sebeplerden yavaş yavaş da olsa olayı anlayabilmek için uğraşıyorum.

Edit: Macro veya office uygulamarının çalıştırabildiği bir script dilini nasıl javascript'e veya html'e nasıl gömebilirim? Bu konuda fikri olan varsa çok sevinirim.

Dark_Lord tarafından 10/Nis/19 15:12 tarihinde düzenlenmiştir

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhan-exp
    emirhan-exp's avatar
    Erkek
    kardeş office programları visual basic kullandığı için onu vb dosyası olarak kaydetmek mümkün aynı javascript gibi html ye vbscript gömebilirsin. bu konuları bir araştır. vb den vbscript e yada tersi mümkün. vbscript i javascripte çeviren kod paketleri de var ama gerek kalacağını sanmıyorum
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    emirhan-exp bunu yazdı
    kardeş office programları visual basic kullandığı için onu vb dosyası olarak kaydetmek mümkün aynı javascript gibi html ye vbscript gömebilirsin. bu konuları bir araştır. vb den vbscript e yada tersi mümkün. vbscript i javascripte çeviren kod paketleri de var ama gerek kalacağını sanmıyorum

Eyvallah, bu vbscript'i çalışmaya başlayayım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Beyler yeni konu açmayayım, bana GMX mail hesabından bir mail adresi lazım. açamadım tr kapalı sanırım.

bir cihazın  içerisine kuracağım tetiklemeleri mail atacak. sadece gmx oluyormuş

diğer gmail hotmail vs adresler SMTP hatası veriyor

Özetle gmx uzantılı bir mail adresi alabilecek bir yiğit var mı?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Beyler yeni konu açmayayım, bana GMX mail hesabından bir mail adresi lazım. açamadım tr kapalı sanırım.

bir cihazın  içerisine kuracağım tetiklemeleri mail atacak. sadece gmx oluyormuş

cihazın bağlı olduğu ağ ne ola ki de smtp hatası alıyorsun

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Gatawey direk ISP den çıkıyor. Arada başka bir cihaz yok. Dns hatası falan olabilir süşüncesi ile el ile dna te verdim ama gelen trigeri mail atamıyor.

loglara baktığımda Smtp error, searcg ettim biraz, çözümü gmx uzantılı bir mail ile smtp 25 portundan atabiliyormuş.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    end bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Gatawey direk ISP den çıkıyor. Arada başka bir cihaz yok. Dns hatası falan olabilir süşüncesi ile el ile dna te verdim ama gelen trigeri mail atamıyor.

loglara baktığımda Smtp error, searcg ettim biraz, çözümü gmx uzantılı bir mail ile smtp 25 portundan atabiliyormuş.

Pm atiyorum

anca gidersin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı
    end bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Pm atiyorum

Mail tanımlamışsın, teşekkür ederim üstad

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

@siyahbereli no problemo ! ;)

anca gidersin...
Toplam Hit: 6230 Toplam Mesaj: 12
email activex html email