folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Overclock"Un Etkileri?

Overclock"Un Etkileri?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tonyukuk
    Tonyukuk's avatar
    Erkek
    benim bilgisayar cel 366. bios ayarlarından 83mhz yükseltip 458 yapıyorum. overclock yaptığımda direct3d çalışmıyo direct3d li bişey açarsam bilgisayar kitleniyo, televizyon ayna gibi çekiyo (overclock yapmadığımda iğrenç çekiyo)
    bi intel i740 ekran kartı taktım, overclock yaptım bu kez windows açılmıyo sadece imleç gözüküyo. (ben normalde s3 kullanıyorum)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    o zmn işlemciyi fazla zorluyosun...ki direct 3d gibi yyoğun işlem gerektiren bişeyin çalışması gerektiğinde kitlenir makina...

grafik işlemlerde ekran kartı,ram,işlemci 3 lüsünün hepsinin sağlam olması gerekir...istersen geforce 4 tak diğerleri aynı kalsın gözle gorulur bi artış olcagını sanmıyorum....

işlemcinin çarpanı azcık daha düşür...cel 366 nın 458 e cıkması pek normal diil;))çıksa bile uzun süreli yaşamaz...ekran kartını da zorlamadan azcık carpanı artttır..daha ii peformans alırsın....

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    İşlemcin fazla ısınıyor alabilir...

isiyı kontrol et....

ha şöyle bir şey var..

nitrojen soutma ile xp 1700+ ı 4000+ yapabilirsin fakat 2*2=7 yazar hesap makinsinde :)

yani sonuç olarak işlemciyi soğuk tutman tam anlamıyla çözüm değil.. sen işi abartmışsın!!!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tonyukuk
    Tonyukuk's avatar
    Erkek
    d3d felan tamam da televizyonla ne alakası var? (tv kartı fly)

me kurmuştum. overclock yaptım simcity3000'i açtım windowsa geçiş yaptım sonra bikaç tane işlemcinin durumunu gösteren program açtım (HolyOne System Status, dxdiag...) baktım işlemci coşmuş 900 e kadar çıktı 700 den aşağı düşmedi.(İnanmıosanız screenshotlar var ayrıca Kreston şahit)4-5 saat oynadım hiç kitlenmedi. üstelik fanım kırıktı ama anakart dışardaydı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek
    Dostum overcolck yaptığın zaman system busını yükseltiyorsun.yani şöyle oluyor 66 mhz deyken 1/2 olarak çalışan pci slotları 83 mhz çıkınca 83*1/2=42 mhz e çıkıyor bunuda pci kartlar kaldırmıyor ve sistem çakılıyor.Biosun pci yuvaları bus hızı için bir ayar varsa onu 1/2 den 1/3 veya 33 mhz e yakın değerler getirmen lazım

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------
    İşlemcin fazla ısınıyor alabilir...

isiyı kontrol et....

ha şöyle bir şey var..

nitrojen soutma ile xp 1700+ ı 4000+ yapabilirsin fakat 2*2=7 yazar hesap makinsinde :)

sende adamın işlemcisini AMD sandın galiba :)
    düşünsene cel. 300 cel 700 oluyo.. vay babam vay. öle bi şey olsa ilk overclock ceken ben olurum herhalde. benim işlemci cel 300a cel 374 olarak çalıştırıyorum. benimkide başlangıçta kilitleniyordu.. hatta ekran kartını yaktım.(32Tnt2) kartın yanan yerlerini direk bağladım ekran kartı çalışıyor :) birde fan taktım ekran kartına ve kasaya şu anda canavar gibi bilgisayar.. 24 saat açık kalsa bile bi şey olmuyor :)
    tonyukuka gelince demekki sistemin 83 ü desteklemiyor.çarpanı biraz daha düşür en iyisi.. adamın oğlu directx yazılımını boşa çıkarmamış. bende uğraştım directx olmadan inca tv kartından görüntü alamamıştım..

XmesutX
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    ulen ne die boq attınınz geen amd ye...

şuanda bunların yazıldığı makina 366 yı 413 olarak kullanıyom. bi sorun yok... fan bile değiştirmedim...

biz 850 mhz artıpta takılmadan kullanılan amd de gördük...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tonyukuk
    Tonyukuk's avatar
    Erkek
    Amd tabi mükemmel abi ya

cel300 ne ısınacak 1 saat fansız çalıştırdım bişi kitlenmedi bişey olmadı

aha screenshotu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    ahanda naaptın hoca sen oole o 736 nın orjinali 366 ysa sen saatli bomba kurmuşun...hehehe...

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    Amd ye .ok atmak haddimize mi düşmüş..

XmesutX
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Synthmaster
    Synthmaster's avatar
    Erkek
    Tonyukuk bunu yazdı:
    d3d felan tamam da televizyonla ne alakası var? (tv kartı fly)

me kurmuştum. overclock yaptım simcity3000'i açtım windowsa geçiş yaptım sonra bikaç tane işlemcinin durumunu gösteren program açtım (HolyOne System Status, dxdiag...) baktım işlemci coşmuş 900 e kadar çıktı 700 den aşağı düşmedi.(İnanmıosanız screenshotlar var ayrıca Kreston şahit)4-5 saat oynadım hiç kitlenmedi. üstelik fanım kırıktı ama anakart dışardaydı.

TV Kartının sürücü olmasın sakın daha iyi göstermesini sağlayan. Bende de Fly var. Eski sürücüsü ile hiç bi kanalı doru dürüs göremiyodum 181 kanal hafıza ve kablo tv olmasına rağmen. Sonra yeni sürücüyü çektim. Kanal sayısı 64 (ülkeye göre) oldu ama görüntü harika. hava anteninde bile.

Media Player Classic ile de izleyebilirsin TV. Daha iyi capture yapabiliyordsun.

Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı :))
Toplam Hit: 4005 Toplam Mesaj: 15