Öyp Başvuruları Başlamış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

teşekkür ettim herkese.

evet herkese soruyorum zaten akademisyen dedğin araştırmacı olmazmı zaten.

güzel öğütler vardı bilgi sahibi olmakta fayda var.

balıklama dalıp ne yaptım demememk için. zaten ingilizce sınavına gitmemiştim. başvuracağım yok merak etmeyin.

gelecek dönem belki...söyleyin üniveristenizi oraya geleyim kazanırsam:)

merak etmeyin hiç küfretttirmem hayatınızda tanıyacağınız en iyi hoca ben olurum. söz:)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HashiramaSenju
    HashiramaSenju's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

çok ayrıntılı bilgi vermişsiniz sağolun.

peki sonuç ?

şöyle sorayım öyp ye başvurmayı düşünürmüsünüz. vakit kaybımı?

ben olsam şöyle yol izlerdim diyen varmı

Okul bitsin direk başvuruyorum. Newton'un haraket kanunlarını inkar edip, dinamik anlatan hocalar var ben mi hoca olamıyacam :D

1 dönem boyunca halı sahaya abone olduk sizin derse denk geldi diyip ders vermeyen üstüne vize tarihini bile unutan hoca var. 

Ninjaların Tanrısı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

oyp boktan biraistem okadar kasiyorsun 6 sene filan gidip ders bile anlatamiyoraun bebe uni öğrencilerine

ASJajsfajsjsah. Pampa Yrd. Doç. veya üzeri kadron olmadıkça ders anlatamazsın zaten. Bunun ÖYP ile ne alakası var?

ılk okul mezunu bır ınsan da unıversıtede ogretım gorevlısı olarak ders anlatır 

yök te okulların ılan acarlar araştırma görevlisi alıyoruz dıye gıdersın bılım sınavına gırersın yeterlılıklerı saglıyorsan . sonrasında secılırsın okul sana ıstersen kendı okulunda ıstemezsen baska bır okulda yuksek lısansa sokar yukseklısans sırasında ders te verebılıyordun kendı okulunda.yükseklısans sırasında derslere gırebılırsın ders anlatabılırsın gereklı duyulursa ,doktoraya basladıgında da zaten dırekt olarak ders anlatabılıyorsun.unıversıte kadrosu aldıgın ıcın olene kadar o okulda calısabılırsınıstersen. 

Yök'te okul ilan açar öncelikle Dil puanı ve Ales gibi şartları sağlarsın. Sonra mülakata girersin ki bu ilanlar hep ilan açılan bölümde yüksek lisans yapmış olmanı ister. Senin dediğin okutmanlık, uzmanlık kadroları falan olabilir hocam ama ilk okul mezunu bir insan ders falan anlatamaz, öyle bir şey yok. Yüksek lisans yaparken okutman kadron varsa girebilirsin, uzman kadron varsa giremezsin. Kadon yoksa derse anca girer dinlersin. Doktoraya başladığında yine kadron yoksa ders anlatamazsın hocam. Sınava gözetmenliğe girdi diye bile şikayet edilirsen hem seni sınava sokan hoca, hem senin yüksak lisansın tehlikeye girer. Bildiğim kadarıyla okutmanlar artık sadece ortak dersleri verebiliyor Türkçe, İngilizce gibi. Alan derslerine giremiyorlar.

yds ales standart akademık karıyer ıcın sart zaten .2010 oncesınde duzenleme ıle lısans mezunu olmadan yada denklıgınde bır yerden mezunolmadan yenı ogretım gorevlısı alımlarında alınmamakta. 

ornegın bır cok ozel okul bunyesınde egıtım veren lıse hatta ılkokul mezunu sanatcılar ogretım gorevlısı olarak ders vermekte. 

yükseklısans yapmadan ve yapmıyorken okula kadrolu kabul edılıp yukseklısansı tamamladıktan sonra ders veren arkadaslarım var .

benım arkadsalarım hep farklı okullarda yukseklısansını tamamladı. ve su anda kendı kadrolarının oldugu okullarda ders verıyorlar. 

okutman vs degıller zaten adamların kendı kadrosu var okullarında. ek olarak ogretım gorevlısı olan kısıler her alanda ders anlatabıılıyorlar .ornegın denızcılıkle ılgılı alanda bır denız subayının  ogretım gorevlısı olarak ders verme ımkanının olması bu adamlar alan dersınde ders verıyor .

ben durumu soyluyorum mevcut durumda gorev yapan arkadaslarımın durumunu soyledım . sidik yarıştırmanın geregı yok uygulanmakta olan durumu ızah ettım.

Ne sidik yarıştırması dostum ben sana yönetmeliği söylüyorum. Arkadaşlarının üniversiteleri yönetmeliğe uymuyor olabilir, normaldir. Ama bu kimsenin uymadığı anlamına gelmiyor. 

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

konu dışı ama sitem edesim geldi;

TR'deki eğitim sistemi kadar boktan bir eğitim sistemi yok arkadaş...

Mesela kendi alanım için söylüyorum,

Hayatı boyunca hiç rulman, dişli, civata görmemiş adam, gelmiş dersini anlatıyor. Öğrencilere makine yapmayı öğretmeye çalışıyor.

Ciddi ciddi söylüyorum, 0 bilgi..

Bizim bir hoca vardı 70'lik prof.. Yeni yetme bir hocaya demişti, "sen ne biliyorsun da ne öğreteceksin babam"

Elektrik elektronik için de aynı mevzu, birkaç teknolojik ürünün distribütörüyüz. Bazı üniversitelere satıyoruz.

Koskoca üniversitelerin (koskoca olanlar) doçentleri geliyor, çalıştıramadık bunu diyor. Yemin ediyorum içindeki kullanım klavuzunu okusalar çalışacak. Teknolojik ürün yapmayı bırakın, hazırı çalıştıramıyorlar.

O kadar aciz hocalarımız var ne yazık ki....

Bu durum devlet ünivlerinin hemen hemen hepsinde böyle(ODTÜ-İTÜ(bazı bölümleri) ayrıdır.).

Özel üniversitelerde ise durum tam tersi, hocaları canavar gibi. Arayın science-direct'te elsevier'de, işe yarar konuda araştırma yapanların hepsi özel üniversitede.

Koyayım böyle eğitime...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hocam ülkedeki lisans ve lisansütü eğitim hakkında sitem etmeye başlarsam, sabaha kadar yazı yazarım gerçekten.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Başvuru yaptım bakalım. Hayırlısı...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Ne ara bitirdin de ALES'e girdin sen ya? Nereleri tercih ettin? ÖYP candır bu arada.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

yerleşenler olursa kaçla yerleştiğini yazsın :D

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Ne ara bitirdin de ALES'e girdin sen ya? Nereleri tercih ettin? ÖYP candır bu arada.

Hocam şu sıralar Marmara Türkiyat'ta yüksek lisans yapıyorum. Bu dönem teze geçtim. Öyp'de Ege ve Pamukkale Üni. tercih ettim. Pek umudum ama hayırlısı olsun diyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    @Pikacu Bir ara lisans döneminde konuşmuştuk diye hatırlıyorum, şimdi y.lisansı görünce zaman ne tez geçti diye şaşırdım, onun için sordum hocam yanlış anlaşılmasın. Hayırlı olsun, başarılar diliyorum.
Toplam Hit: 2164 Toplam Mesaj: 31