folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Oyun Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

Oyun Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

İçimden gelsede oynasam eskisi gibi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    Mylitta bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Çıkmıyorum? 

ya deli asdhjadhjsahjsas

asdfasd nabim ama yani tahribat ruhu bunu gerektiriyor bi kere tamamen :D 

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

ben hiç oyun bağımlısı olamadım, hangi oyunu oynarsam oynayayım bir süre sonra sıkıldım. bilgisayarda bir sürü oyun da kurulu ama çok nadir açıp oynarım. 

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

ödenmesi gereken faturalar bağımlılık filan dinlemiyor. oynayabildiğin kadar oyna, aylık maaş ile çalışan biri olduğunda mecburen çıkaracaksın hayatından. 4 yıldır aion hesabım askında =(( 

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

evlenince eskisi kadar oynammıyorsun. karı dırdırından. ama ben gene de oynuyorum. günde 1 saat civarı yetiyor.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

daha fazla oyna hiç uyumadan 48 saat oyunun başından kalkma bakalım ne olacak,zararlı alışkanlıklardan kurtulma da bıktırma yöntemi var...Bir de tersini dene bakalım !

Ama daha önceden oynadığın oyunları oyna ! Yeni oyun yükleme sakın...

Acaip derecede agresifim !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Online oyun değilde hikayeli oyunları oyna. Online oyunlar ilk başta hırs yapıp bağımlılık yapsada belli bir süre döngüye bağlayıp bayıyor.

Hikayeli çevrimdışı oyunları bitirip siliyorum. Ha şuan bekarım ondan kafam rahat. Yarın öbür gün çoluğa çocuğa karışırsam hiç oynayamam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı

Yaşadığın sıkıntının aynısını ben de yaşıyorum . Normalde yemeğimi yiyip hemen oyuna oturuyordum, sağolsun eşimin de yardımıyla çocukla ve onunla ilgilenme saatleri belirledik. Eve geldiğimde yemeğimi yiyorum ve 1 saat çocukla ilgileniyorum sonra oyun oynuyorum eşim de dizi izliyor. Uyumadan yarım saat önce de oyunu bırakıyorum. Hafta içi bir gün ya misafir geliyor ya da gidiyoruz oyun oynayamıyorum c.tesi günü de tamamen aile günü oynamıyorum. Şimdi arkadaşlar düşünebilirler yine de çok diye ama eskisine göre çok azalttım . Çocuk biraz daha büyüdüğünde İnşaAllah kitap okuma saatleri de eklemeyi düşünüyorum; bu şekilde yavaş da olsa azaltmaya çalışıyorum. Yerine başka bir şey koymadan bu işten kurtulamazsın. 

Senin gibi adamin ne isi var oyunla :)

Selamlar 

Kanka başka bağımlılıklardan kurtulmak için oyuna bağımlı oldım :D Dışarı çıkmıyorum pek

:) mevzu baska desene 

O zaman en iyisi ne zaman geleceksin buralarw bir buluşma ayarlayalim

Üç aylar bitsin kara yapar yine bir organizasyon . Ama bu defa çok daha iyi olacağının garantisini verebilirim 2 hafta önceden konusunu açarız :)

İndia İndia !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı

5 sene Knight  Online oynadim. 6-7 sene Dota, 2 sene Wow oynadim. 7 sene CS, half life .... Diger irili ufakli oyunlari saymiyorum bile.

Nasil mi kurtuldum?
    Cozum: 1 Gun icinde butun oyunlari bilgisayardan silip bir daha hic bir oyun yuklemeyerek. O gunden sonra ne knight ne dota ne wow.

+1

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

dostum oyun bağımlılığı da sigara, şeker ve ekran(iphone vs.) bağımlılığı ile aynı. tamamen kesip bırakman gerekiyor.

oyun vs. ne varsa tamamen sileceksin ve pc başına oturmayıp alternatif aktiviteler bulacaksın. 1-2 hafta yoksunluk sendromu yaşayabilirsin. ciddiyim oyun oynamadığın için baya bir huzursuzluk ve stres yaşacaksın. spor falan yaparsan çok sorun olmadan bu süreci atlatırsın.

temel amaç beyne dopamini bağımlı eden aşırı uyarıcı şeylerle değil, sana fayda sağlayan ve çok uyarıcı olmasa da yaparken seveceğin şeylerle sağlamak.

He is finding himself.
Toplam Hit: 4904 Toplam Mesaj: 46
oyun bagimlilik