folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Oyun Dizi Film İnceleme Ve Haber Sitesi

Oyun Dizi Film İnceleme Ve Haber Sitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Merlinin kazani , multiplayer , leader  gibi o tarz bir site actik acarken bircok sorunla karsilastik fakat hallettik en son @cayan hocamizdan genetik temasini aldik cokta memnunuz ( almanizi tavsiye ederim ) fakat bu alanda ustte yazdigim gibi buyuk firmalar var bizimde bu piyasada bir adim atmamiz lazim fakat baslangici yanlis yapip yanlis bir son hazirlamak istemiyoruz nasil bir yol izlememiz gerekir herturlu tavsiyeye acigiz

Hersey hazir sosyal medya hesaplari suan kuruluyor haberler ekleniyor gun gun dakika dakika suan aklimizdan aylik 15 tl gibi bir ucretle facebook uzerinden reklam vermek var 

Reklam olmasin isteyenlere site adresini ozelden atarim

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Başkası yaptı diye bir işe girişmekten çekinmemek lazım.

Ama dediğin gibi alternatif çok fazlayken, hele bir de Bolumsonucanavari gibi Donanımhaber gibi bir sitenin harlamasına rağmen günümüzde oldukça kötü vaziyette olan örnekler varken bugünlerde bu işe girişmek kazandırabilir mi bilmiyorum.

Saydığın siteler 1-2 yabancı büyük siteyi takip ediyorlar ve haberleri çevirip ısıtmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Twitch akımını yakalayabilen Türk girişimcimiz yok. En ortalama herhangi bir streamer bile bu büyük sitelerin toplam izlenmesinden fazla izleniyor. 

İncelemeden ziyade artık millet streamer izlemeyi tercih ediyor. Firmalar da iyi kitlesi olan streamerlara sponsorluk babında erken erişim vs. ile oyunlarının reklamlarını yaptırıyorlar. En azından millet oyunu oynanırken, canlı görüyor. Yoksa sitede editör kafasına göre kriter belirleyip yorumladı kafasına göre puan verdi olayına çok takılınmıyor. Takılan da IGN gibi sitelere bakıyor ki son dönemde oralarda bile çok ciddi eleştiriler dönüyor. Saçma sapan oyunlara verdikleri bazı puanlar kafalarda soru işareti bırakıyor. 

Girmeden önce iyice araştırmanı öneririm. İşini bilen adamlarla iş yürütürsen neden olmasın? Ama haydi iş yapalım diye başlayıp toplama editörle içerik doldurmaya kasarsan tutacağını zannetmiyorum. Herkes dizi/film incelemesi yapamaz. Oyun incelemesi yine az çok oyunculuk tecrübesi olanlar tarafından yapılabiliyor.

Austen tarafından 18/Mar/16 21:12 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Başkası yaptı diye bir işe girişmekten çekinmemek lazım.

Ama dediğin gibi alternatif çok fazlayken, hele bir de Bolumsonucanavari gibi Donanımhaber gibi bir sitenin harlamasına rağmen günümüzde oldukça kötü vaziyette olan örnekler varken bugünlerde bu işe girişmek kazandırabilir mi bilmiyorum.

Saydığın siteler 1-2 yabancı büyük siteyi takip ediyorlar ve haberleri çevirip ısıtmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Twitch akımını yakalayabilen Türk girişimcimiz yok. En ortalama herhangi bir streamer bile bu büyük sitelerin toplam izlenmesinden fazla izleniyor. 

İncelemeden ziyade artık millet streamer izlemeyi tercih ediyor. Firmalar da iyi kitlesi olan streamerlara sponsorluk babında erken erişim vs. ile oyunlarının reklamlarını yaptırıyorlar. En azından millet oyunu oynanırken, canlı görüyor. Yoksa sitede editör kafasına göre kriter belirleyip yorumladı kafasına göre puan verdi olayına çok takılınmıyor. Takılan da IGN gibi sitelere bakıyor ki son dönemde oralarda bile çok ciddi eleştiriler dönüyor. Saçma sapan oyunlara verdikleri bazı puanlar kafalarda soru işareti bırakıyor. 

Girmeden önce iyice araştırmanı öneririm. İşini bilen adamlarla iş yürütürsen neden olmasın? Ama haydi iş yapalım diye başlayıp toplama editörle içerik doldurmaya kasarsan tutacağını zannetmiyorum. Herkes dizi/film incelemesi yapamaz. Oyun incelemesi yine az çok oyunculuk tecrübesi olanlar tarafından yapılabiliyor.

Hocam arkadas arasi topandik bu site icin faakt oyle bos sallamayida dusunmuyoruz adam gibi bir site yapip biryerlere ulasma amacindayiz tavsiyeler ve yorumlarin icin sagol hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Arkadaş çevresi tabiri açıkçası çok güven vermedi. Gözümde canlanan resim bir heyecanla yapılan bir atılım olduğu yönünde.

Arkadaç çevresi derken nasıl bir çevreden söz ediyoruz? Birikimi nedir, hangi konulara nasıl yaklaşacaklar ve bu konulardaki tecrübeleri nerelerden geliyor? Oyun, dizi, film, haber gibi başlı başına bir konsept oluşturulabilecek 4 ana bölümden söz ediyorsunuz.

Dediğim gibi; film, dizi eleştirmenliği kolay değil. Şunun cevabını merak ediyorum. Filmleri neye göre inceleyeceksiniz? Dün bu filmi izledim, kafama yattı, aksiyon sahneleri güzeldi vs. diye mi yorumlayacaksınız? Filmin özünde yatan felsefi değerleri yorumlayabilecek birikime sahip editörleriniz var mı? Yapımcı takip edip filmi o adamın yaşam tarzı ve bakış açısına göre yorumlayabilecek misiniz? Filmi herkes izler. Ama herkesin esas noktayı yakalayıp yakalayamadığı meçhul. 

Taşıma suyla değirmen dönmez. Yabancı kaynaklardan çeviri yaptırırsın, 2-3 lira karşılığı makale falan yazdırır bir şekilde siteyi yürütürsün. Ama kafandaki -varsa- başarı kıstasını karşılayabilir mi esas sorulması gereken soru bu olmalı diye düşünüyorum.

Lütfen bu söylediklerimi önüne taş koymak olarak düşünme. Girişimcileri hep sevmişimdir. Ama pek çok insan girişim yaptığını zannederken kısa vadeli heyecanların peşinden koştuğunun farkında olmuyor ve bolca vaktini boşa harcıyor. Onlardan birisi olmamak için doğru soruları sorup gerektiği yerde risk alabilmek lazım diye düşünenlerdenim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Arkadaş çevresi tabiri açıkçası çok güven vermedi. Gözümde canlanan resim bir heyecanla yapılan bir atılım olduğu yönünde.

Arkadaç çevresi derken nasıl bir çevreden söz ediyoruz? Birikimi nedir, hangi konulara nasıl yaklaşacaklar ve bu konulardaki tecrübeleri nerelerden geliyor? Oyun, dizi, film, haber gibi başlı başına bir konsept oluşturulabilecek 4 ana bölümden söz ediyorsunuz.

Dediğim gibi; film, dizi eleştirmenliği kolay değil. Şunun cevabını merak ediyorum. Filmleri neye göre inceleyeceksiniz? Dün bu filmi izledim, kafama yattı, aksiyon sahneleri güzeldi vs. diye mi yorumlayacaksınız? Filmin özünde yatan felsefi değerleri yorumlayabilecek birikime sahip editörleriniz var mı? Yapımcı takip edip filmi o adamın yaşam tarzı ve bakış açısına göre yorumlayabilecek misiniz? Filmi herkes izler. Ama herkesin esas noktayı yakalayıp yakalayamadığı meçhul. 

Taşıma suyla değirmen dönmez. Yabancı kaynaklardan çeviri yaptırırsın, 2-3 lira karşılığı makale falan yazdırır bir şekilde siteyi yürütürsün. Ama kafandaki -varsa- başarı kıstasını karşılayabilir mi esas sorulması gereken soru bu olmalı diye düşünüyorum.

Lütfen bu söylediklerimi önüne taş koymak olarak düşünme. Girişimcileri hep sevmişimdir. Ama pek çok insan girişim yaptığını zannederken kısa vadeli heyecanların peşinden koştuğunun farkında olmuyor ve bolca vaktini boşa harcıyor. Onlardan birisi olmamak için doğru soruları sorup gerektiği yerde risk alabilmek lazım diye düşünenlerdenim.

Yok hocam haklisin resmi olarak siteye dizi film incelemesi yazmadik logo gibi biryerlerde yazmiyor oyuzden sadecefilm ciktiginda su film su sekil piyasa cikti tarzinda dusunuyoruz yoksa tek tek izle yorumla sahnelerin ozunu anla falan cok agir dedigin gibi altindan kalkamayiz genel olarak haber tarzi isleyecek site suanki haberler gibi ama oyun ciktimida bu oyunu hem konsolda hem pc de deneyebilecek kadroya sahibiz. Istersen ozelden pm atayim bir bak siteye hocam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    civilization
    civilization's avatar
    Erkek

@austen in söyledikleri çok doğru. bununla beraber şu anda oturup bir web sitesi yapıp oradan bişeyler yapmaya çalışmak bence çok fazla zaman alacak bir iş ve rekabet de çok fazla. ben şimdi bir işe girişecek olsam twich yerine younow ve youtube'u kullanırdım. youtube'da muratabigf gibi bi kaç kişi var doğru düzgün ekmek yiyen. bence en mantıklı iş youtube üzerinden belli konularda yayın yapmak ama şunu da unutmayın ki bu sektörde sadece türkiyeden para kazanmak çook zor. durumun nasıl olduğunu merak ediyorsan gamende yi ve teknoseyir'in 5. yaş günü videosunu izleyebilirsin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Up olsun bu arada bekledigimden fazla kisi site url sini sordu oyuncununkilici.com sorun olucaksa linki kaldirabilirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Facebooka reklam parası vermeyin. Facebooka reklam da vermeyin. Resmen fake beğeni geliyor.

Bir bağlantınıj reklamını vermiştim 10 liraya 250 kişi beğenmişti bağlantıya tıklayan sadece 10du

Onun yerine takipçi kasın bağlantılarınızı resim şeklinde paylaşın

Yalnız genel olarak önerim sosyal medyadan gelen hit pek para etmiyor organik hite yönelin

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Facebooka reklam parası vermeyin. Facebooka reklam da vermeyin. Resmen fake beğeni geliyor.

Bir bağlantınıj reklamını vermiştim 10 liraya 250 kişi beğenmişti bağlantıya tıklayan sadece 10du

Yalnız genel olarak önerim sosyal medyadan gelen hit pek para etmiyor organik hite yönelin

Bana da sunu aciklayin ben gunluk 2 lira ile reklam verdim dedigin gibi . Adamlar begeniye abanmislar tiklama cok az. Muhtemelen internetten cakozlamiyorlar. Begenmek icin begeniyorlar. Bu arada youtube kanalinin reklamini nasil yapabilirim. Faceboomtan harici baska bir kanal yontem varmi?

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Bana da sunu aciklayin ben gunluk 2 lira ile reklam verdim dedigin gibi . Adamlar begeniye abanmislar tiklama cok az. Muhtemelen internetten cakozlamiyorlar. Begenmek icin begeniyorlar. Bu arada youtube kanalinin reklamini nasil yapabilirim. Faceboomtan harici baska bir kanal yontem varmi?

Twitter var hocam :) Dediğinin açıklaması yok ya dönüşüm çok düşük oluyor. Resmen facebook da fake beğeni hilesi yapıp satıyor ciddiyim bak. 

Sayfalarda yayınlattırabilirsin forumlarda konu açabilirsin. Twitterda bikaç kişi kafa verip gündemdeki hastaglere link verirseniz damlaya damlaya göl olur

iyibu! yeniden..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

domain lazımsa

www.gameolog.com domaini satılık

"bea"
Toplam Hit: 2512 Toplam Mesaj: 16
site tavsiye