folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Oyun Yapan, Oyun Motorundan Anlayan Aranıyor

Oyun Yapan, Oyun Motorundan Anlayan Aranıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

@keyr00t cok tesekkur ederim hocam ben ilerleme durumuma gore rahatsiz edebilirim seni de o zaman :))

@ekerci hocam ingilizce var tutorial falan buldum bakiniyorum da iste cok bi yeniyim de o yuzden biri elimden tutsun istemistim.

@shephard hahhhah yoook dont starvei baz alacak olsam yorganin altina kivrilip sakince aglamam lazim ^_^ 

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    Vr gözlüğüm olsa indie ekip kurup unreal kasasım var ama işte kısmet bunlar hep:D

Edit: Bu arada merak eden varsa lisans ücreti şu şekilde hesaplanıyor;

UE4 is free to use, with a 5% royalty on gross product revenue after the first $3,000 per game per calendar quarter.

Bu arada %5 kazandığınız paradan değil satılan paradan hesaplanıyor. Kesintiler adamları ilgilendirmiyor. Aracıların kesintilerinde sonra elinize geçen miktardan değil yani %5.

RaAmLis tarafından 13/Haz/16 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

@keyr00t cok tesekkur ederim hocam ben ilerleme durumuma gore rahatsiz edebilirim seni de o zaman :))

@ekerci hocam ingilizce var tutorial falan buldum bakiniyorum da iste cok bi yeniyim de o yuzden biri elimden tutsun istemistim.

@shephard hahhhah yoook dont starvei baz alacak olsam yorganin altina kivrilip sakince aglamam lazim ^_^ 

en güzel öğrenme kendin öğrenmendir programlamada. hatta söle söleyim, tutorial izlerken onlarla aynı anda yap herşeyi. mantığını kavramaya bak. kendin öğrendiğin zaman daha kalıcı oluyor. çift monitor varsa çok iyi olur hatta.bi tarafa kodlarını bi tarafada tutorial araştırma vs atarsın. Bazen öyle yerlerde takılacaksın ki yarım gününü alacak :D şimdiden sabırlar

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

en güzel öğrenme kendin öğrenmendir programlamada. hatta söle söleyim, tutorial izlerken onlarla aynı anda yap herşeyi. mantığını kavramaya bak. kendin öğrendiğin zaman daha kalıcı oluyor. çift monitor varsa çok iyi olur hatta.bi tarafa kodlarını bi tarafada tutorial araştırma vs atarsın. Bazen öyle yerlerde takılacaksın ki yarım gününü alacak :D şimdiden sabırlar

Hocam ne yarım günü ya ciddi söylüyorum benim 1 hafta uğraştığım hatalar var :D Dengeyi kuramıyorsun valla bazen videonun aynısını yapmaya çalışıyorsun orda bile hata veriyor :D Ama oyun programlamada sorun sadece kodlar değil. Mesela ben 2 tane proje bitirmiştim acemiliğimden tris verts sayısına bile bakmamıştım ne kadar model varsa eklemiştim sahneye, sonra naptıysam düzeltemedim optimize edeyim derken sahnenin içine ettim :D Sonra attım kenara ama insan yapa yapa öğreniyor ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım hiç sıkılmıyorum açıkçası 

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@izzmarit;

Gel senle hardcore takılalım. Emacs kullanalım. Makefile yazıp nirvanaya ulaşalım. gdb ile debug yapalım.  :)))))

Şaka bir yana, bu aralar orijinal DOOM kaynak kodları ile çalışıyorum. Kendi DOOM 'u mu yapacağım :P

-------------------------------------

Bu arada Unreal zordur UNITY kullan diyenler olacaktır. İnanma diyorum.

Kesinlikle UNITY yi önermiyorum. Mobil cihazlar için tamam ama PC üzerinde verimsiz, çok deli kasma yapıyor.

Optimizasyona deli gibi kasman gerekir ki yine Unreal kadar performans vermeyecektir. Hem günlerimi gecelerimi optimizasyona kasacaksam Unreal 'dan farkı kalmıyor. 

Yine aynı zamanı kaybediyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Hocam ne yarım günü ya ciddi söylüyorum benim 1 hafta uğraştığım hatalar var :D Dengeyi kuramıyorsun valla bazen videonun aynısını yapmaya çalışıyorsun orda bile hata veriyor :D Ama oyun programlamada sorun sadece kodlar değil. Mesela ben 2 tane proje bitirmiştim acemiliğimden tris verts sayısına bile bakmamıştım ne kadar model varsa eklemiştim sahneye, sonra naptıysam düzeltemedim optimize edeyim derken sahnenin içine ettim :D Sonra attım kenara ama insan yapa yapa öğreniyor ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım hiç sıkılmıyorum açıkçası 

aa sen asıl olayı öğrenmemişsin :D öle hata aldığın zaman o işi bi süre bırakacaksın.1-2 saat bırak sonra gel bak aaa buymuş diyip çözeceksin :D şaka bi yana bi seferinde 2 gün boyunca aralıksız (sadece yemek yiyerek) bakmıştım bi hatayı bulmak için. sonra çok salakça bişi oldugunu gördüm.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Uçan tombul kuyruklar oyunu. 

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    :p @Ekerci

off the topic. I wonder it that who educate in middle east technical university and don't know English. in shortway, is there any branch which has not an preparing class. like fine Arts :p

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

@SkynetX hocam haklısın. Unity mobil için iyi ama pcde asla Unreal'in önüne geçemez. Geçen açtım böyle iyi bi level tasarliyim dedim 3-5 kaliteli ağaç koydum kasmaya başladı. Üstelik grafikler de bok gibi. Adam akıllı bişey yapmak için çok ugrasmak gerek.

@Ekerci ben 1 hafta uğraştım dediysem bu gece gündüz başında olduğum anlamına mı geliyor :P Hem dediğim hata farklı bi bakışla görülecek türden değildi. Yoksa ben de biliyorum normalde yapamadığını ara verdikten sonra kolayca yapabildiğini.

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

izzmarit sen sor biliyorsak cevaplarız. ben ne sorular gördüm ya, oyun motorunu açamıyorum diyenlerden tut nasıl gta5 yapılır diyenlere kadar :D ve emin ol senin takıldığın yerde de bir çok kişi takılacaktır.. o yüzden sorabilirsin bence burdan. biliyorsak cevaplarız :3

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 2394 Toplam Mesaj: 21
unreal engine blueprint