Özel Plaka

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

Yakın bir zaman içerisinde 2. el araba alacağım fakat özel plaka ile ilgili bilgim yok, internette araştırdım da hiç bir şey anlamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Neye göre ücretlendiriliyor veya prosedür nedir ? Örneğin ; 34 ALY XX fiyatı filan uçuk olur mu ?

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

benim bildiğim trafiğe gittiğinde sıradaki plaka nosu neyse onu alırsın. bahsettiğin gibi seri bi plaka alacaksan bi tanıdık olmalı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Üç harfli plakalar genelde eski model arabalarda oluyor hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

300 ile 1000 TL para isteyebilirler. 

34 FB 1907  böyle bişi istemede :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Antalya'da 07 CAN plaka sordum 3500tl'den başlıyor dedi. Neye göre ve nasıl fiyatlandırıyorlar anlamıyorum. Ve bir kez daha devletin rüşvetçi bir yapıda olduğunun kanıtıdır.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narcobs
    narcobs's avatar
    Erkek

Mesela eskişehirde yaşıyorsun arabayı da eskişehirde satın alıyosun aracın plakası 26 yla başlıyosa o plakaya işlem yaptıramıyosun yani değiştirme gibi bi lüksün olmuyor (Yetkili bi tanıdığın yoksa tabii) Geçen sene trafik şubede bana böyle söylemişlerdi. Ama sen eskişehirde ikamet ediyosun, aracı istanbuldan aldın ve plakası 34 diyelim 26 a çevirdiklerinde sıradaki plakalardan veriyolar sana. Ama herşey sağlam birini tanımaya bağlı :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Antalya'da 07 CAN plaka sordum 3500tl'den başlıyor dedi. Neye göre ve nasıl fiyatlandırıyorlar anlamıyorum. Ve bir kez daha devletin rüşvetçi bir yapıda olduğunun kanıtıdır.

Hocam rüşvetle ne alakası var. Normalde plakalar sıra ile verilir. Eski boşa çıkmış plakalardan da sırf milletin gönlü olsun diye seçme hakkı tanıyor trafik şubeler ama buna da mecbur değiller ! Dosyaları verirler incelersin, beğenirsen eski plaka alırsın, beğenmezsen sıradakini direk verirler. Özel plaka işi ise, bağış yapman isteniyor. Yani Emniyet Teşkilatına "makbuz" karşılığında bağış yapıyorsun ve istediğin plaka boşta ise yada sırası halen gelmemiş ise verebiliyorlar. 

Bu plakaların para etmesinin sebebi emniyet değil, biz vatandaşlardır. Altı üstü bir plaka. Neden anlam yüklemeye çalışıyorsunuz ? Cep Telefon numaraları da ona keza.. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    can498 bunu yazdı

Hocam rüşvetle ne alakası var. Normalde plakalar sıra ile verilir. Eski boşa çıkmış plakalardan da sırf milletin gönlü olsun diye seçme hakkı tanıyor trafik şubeler ama buna da mecbur değiller ! Dosyaları verirler incelersin, beğenirsen eski plaka alırsın, beğenmezsen sıradakini direk verirler. Özel plaka işi ise, bağış yapman isteniyor. Yani Emniyet Teşkilatına "makbuz" karşılığında bağış yapıyorsun ve istediğin plaka boşta ise yada sırası halen gelmemiş ise verebiliyorlar. 

Bu plakaların para etmesinin sebebi emniyet değil, biz vatandaşlardır. Altı üstü bir plaka. Neden anlam yüklemeye çalışıyorsunuz ? Cep Telefon numaraları da ona keza.. 

ancak farkındaysanız gene devlet bu özel plakaya 3500tl gibi bir ücret biçebiliyor. " gönlünden ne koparsa " demiyor. benim için bu para çok büyük bir para. Parayı veren düdüğü çalar diyor. eğer ki rüşvetçi yapısı yok ise hiç vermemeli. hiçbir kimse özel plaka almamı. Hak ve Eşitlik adına çok yanlış bir uygulama olduğunu düşünmekteyim.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    can498 bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı
    can498 bunu yazdı

ancak farkındaysanız gene devlet bu özel plakaya 3500tl gibi bir ücret biçebiliyor. " gönlünden ne koparsa " demiyor. benim için bu para çok büyük bir para. Parayı veren düdüğü çalar diyor. eğer ki rüşvetçi yapısı yok ise hiç vermemeli. hiçbir kimse özel plaka almamı. Hak ve Eşitlik adına çok yanlış bir uygulama olduğunu düşünmekteyim.

özel denilen plakalar için örnek vereyim istanbul için il trafik vakfına yada ilçe emniyetin trafik vakfına sizden yardımda bulunmanız istenir, kesilmiş bir meblağ yoktur. tanıdığınız var ise uygun fiyata halledersiniz. yoksa ordaki görevlinin insiyatifine kalmış bişey. birde istanbulda her ilçenin plaka grubu farklı olduğu için o ilçeden plaka başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

ben bi keresinde ruhsat çıkarttırırken oradaki polis memuruna sormuştum özel plaka nasıl alınıyor diye, bağış yapman lazım demişti.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

"ALY" plakanın fiyatını öğrendim 3 bin TL. Çok para istiyor ibneler

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
Toplam Hit: 2196 Toplam Mesaj: 17