folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Ozgun Youtuber Lara Sorum.

Ozgun Youtuber Lara Sorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Arkadaslar. simdi hep forumda bahside geciyor youtube isinde iyi para var iyi para var. Bu iyiden kasit nedir? Elbette degiskenken olmakla birlikte burda yapan eden. Yada tanidigi bildigi olan varsa konusmak isterim. Amacim birazda fikir almak.

artik tv yerine kedi istegime gore bir suru kanal takip ediyorum youtubedan.

Teasycat

bikafalar

teknoseyir

tecnopat

webtekno(teknolojiye atarlanan adami sadece)

kenzo

savas cebeci

Vs vs.

simdi cekimler kaliteli. Bakiyorum adam bir yildir yilmadan cekmis koymus birseyler simdide takilmakta.

genel kani. kendi icerigini kendin uretip. Birazda montaj vs seklinde susledinmi bir yil sabredip sadece video atsan bile reklamsiz bir sekilde artan ivme ile abonem artiyor.

elbette bunlar kuru kuru ya odaya gecip cekim yapmiyorlardir. fakat bu mesakatin karsiligi aliniyormu?

bir cok kanal cekim sirasinda kullandigi ekipmanlari tanitip. kanaldan para kazanma tuyolarini ayri vloglar la bahsederlerken. Kimse money olayina deginmemekte.

ben it gibi kpss kasiyorum. Hic istedigim birsey degil. Amacim ekonomik ozgurlugu alip. Sonra yavastan kendi isteklerime kanelize olabilmek. Evde prof kamera tripot isik mic var. ama dedigim gibi money nedir? Kimi turkiyede az kazaniliyo diyor. Bendede mantelite su simdi pc internet yayinciligi giderek artan birsey atiyorum mufetis olup 3500 mu alicaksin. Youtube takil aylik 2000 gelir deseler. Direk kpss yi birkayim yapisayim bu ise. Cunku bundan zevk alirim. Ama elonomik kaygilar . Ve su bilnlinmezlik elimi kolumu bagliyor.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Hocam internet bir derya sağlam kendine ait fikirlerin varsa denersin olursa olur olmazsa başka bir aşamaya geçersin. O işi yapanların para mevzusunu konuşmamaları doğal ki işlerine taş konulsun istemez kimse. Ancak adamlar hiç mi hiç kazanmadı diyelim ancak videoları vs güzel azda olsa insanlarda sempati duymuş birisi haline geliyor. E bu işlerde yaturum odaklı misal benim bir fikrim var ama onu lanse edecek yetenek bende yok. Çağır abi bu adamları de proje bu bununhayata geçirin. Sen yeter ki emek harca insanlar seni tanısın gerisi geliyor. Ki normal hayattada ticaret mantığı bu birazda.

Bunları yazdım ama bu olaylarda pek girişimde bulunmadım aklıma çok fikir geldi ama nedense pek bir atakta bulunmadım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Ayni fikirdeyim senle. Elbette kimse kazandigini soylemez. Ben iste tiyo olarak diyorum. Belediye su kadar para veriyor sende basvursana kafasi gibi. ve evet su sempatiklik olayi. Simdi yeni yeni anliyorum. Begeni beheni takipci takipci olayi ne demekmis.

amq cok enteresan adamlar sadece vine cekerek o kadar cok takipci kastilarki. Simdi vine olarak reklam cekiyorlar. Mekanlar cagiriyo oraya gidiyolar mis gibi eglence iste.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

geçen konuda bende sordum görülmedi yada cevaplanmadı

herkeste bir youtube para mevzusu geçiyor

çok önceden demişlerdi. mesela günlük 1000 kişi izliyorsa o videoyu getirsi 5000 gibi bir paraymış aşağı yukarı öyle demişlerd

bu çok iddalı olur ne oalcakda günlük 1000 kişi izleyecek.

bende şöyle düşündüm 10 kanal açsam ve her kanaldaki 10 videom günlük 100 kişi izlese yine aynı rakam olur

böyle yapılsa ??

çünkü bloglarda öyle birden fazla blogun var ve tek bir google reklamına bağlarsan ikisinin kazancı bir yerde birikiyor

ben açmadım hiç bilgim yok ama merak ediyorum bir denemeyide ne yapacağıma karar vermedim

bir de bir püf noktası ingilizce olması sanırım.

çünkü türkçe yapnca hedef kitlen 80 milyon

ama ingilizce yapıunca  dünya nüfusu 6 milyar . bunun kaçı ingilizce ve internete kullanıyor bu oranda yine türkiyeyi geçmiş olur.

kitle arttıkça parada artıyor tabi.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

geçen konuda bende sordum görülmedi yada cevaplanmadı

herkeste bir youtube para mevzusu geçiyor

çok önceden demişlerdi. mesela günlük 1000 kişi izliyorsa o videoyu getirsi 5000 gibi bir paraymış aşağı yukarı öyle demişlerd

bu çok iddalı olur ne oalcakda günlük 1000 kişi izleyecek.

bende şöyle düşündüm 10 kanal açsam ve her kanaldaki 10 videom günlük 100 kişi izlese yine aynı rakam olur

böyle yapılsa ??

çünkü bloglarda öyle birden fazla blogun var ve tek bir google reklamına bağlarsan ikisinin kazancı bir yerde birikiyor

ben açmadım hiç bilgim yok ama merak ediyorum bir denemeyide ne yapacağıma karar vermedim

bir de bir püf noktası ingilizce olması sanırım.

çünkü türkçe yapnca hedef kitlen 80 milyon

ama ingilizce yapıunca  dünya nüfusu 6 milyar . bunun kaçı ingilizce ve internete kullanıyor bu oranda yine türkiyeyi geçmiş olur.

kitle arttıkça parada artıyor tabi.

tabi fakat sadece ingilizce bilmek değil kanal içeriğine göre gerekirse çatır çatır konuşmak yada şaka üretebilmekte gerekli:)

yada belki konuşamamak onlara sempatik gelir bilemem:)

ama işte bende merak ettiğim şey işin matematiği. net birşey belli değil. yani fix olarak şu kadar tıka şunu kazanıyorlar denmiyor biliyourm. ama ortalaması vardır. şu kadar abone ve şu izlenim oranına göre aylık şundan daha aşağı alamaz gibi mesela

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

ve @patates ikinize de cevap niteliğinde yazıyorum hocam.

1000 izlenime 1 dolar kazanıyorsun.

10 kanal açsan hepsi ayakta kalmayacak belki 9u kapanacak. Bu işler düz hesap mantığıyla yürümüyor ne yazık ki. Youtube affetmiyor çoklu kanalla çalışmayı.

Çok uğraşıp aşırı titizlikle farklı iplerden kanal açsan, bu kanallara açıldığı iplerden giriş yapman lazım. Zor iş.

Aslında İngilizce olayı eskide kaldı çünkü artık arabesk rapçiler bile youtubeye reklam verir oldu. Eskiden Türkçe reklam veren yoktu o yüzden bu yaygın görüş ortaya çıkmıştı.

Artık Youtubeye reklam vermek için zengin olmaya gerek yok 100 liralık reklamla 10 bin kişiye ulaşabilirsin mesela.

Türkçe çalışmanın tek sıkıntısı milletimizin reklama tıklamaması.

Türkçe de İngilizce de çalıştım, tık başına maliyet (TBM) ikisinde de aynı değişen hiçbirşey yok.

Cebinden para çıktığını sanıyor bizim millet, reklama tıklayınca kendilerini keriz gibi hissediyorlar video sahibi para kazandığı için.

Ben tam aksine hoşuma giden videonun reklamına tıklıyorum adam kazansın diye düşünüyorum benim gibi düşünen kesim %10u geçmez.

İngilizce özgün çalışırsan tabiki İngilizceden kat kat fazla kazanırsın ama İngilizce içeriğin kat kat kaliteli olacak ki izlensin. 

Şimdi atıyorum yapyap diye bir kanal var açıp bakın. Herifin konuşması çok uyuz sanki gerizekalılara hitap eder gibi üslubu var. Şu an Türkiye'de %100 özgün yapanlardan biridir iyi de kazanıyor. Ama bu adam aynı üslupla İngilizce yapsa madafaka derler adama.

Türkiye'de tutmasının sebebi kaliteli oluşu değil. Adam zaten birşey yapmıyor önünde kuru bir masa saçma saçma deneyler yapıyor.

Bence ingilizce konuşma yeteneği olan hiç durmasın İngilizce çalışsın. Çünkü yabancılar reklama tıklama konusunda cömerttir. Videoyu sevdiyse hem like atar hem reklama tıklar.

Hintliler bile yarım yamalak ingilizceleriyle telefon inceleme kanalı açıp paraya para demiyorlar.

DadasAdam tarafından 05/Şub/15 20:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

iste su paraya para dememe iyi kazaniyor olaylari isin icinde olmayan biri olarak cok havada kaliyor bende. bakiyorum 30 bin tiklanmis.adam videsu icin bir haftada. Ve zaten haftada 2 cekm.yapiyor yani kabaca 240 dolar kazanior diyebilirmiyiz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    DadasAdam bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

ve @patates ikinize de cevap niteliğinde yazıyorum hocam.

1000 izlenime 1 dolar kazanıyorsun.

10 kanal açsan hepsi ayakta kalmayacak belki 9u kapanacak. Bu işler düz hesap mantığıyla yürümüyor ne yazık ki. Youtube affetmiyor çoklu kanalla çalışmayı.

Çok uğraşıp aşırı titizlikle farklı iplerden kanal açsan, bu kanallara açıldığı iplerden giriş yapman lazım. Zor iş.

Aslında İngilizce olayı eskide kaldı çünkü artık arabesk rapçiler bile youtubeye reklam verir oldu. Eskiden Türkçe reklam veren yoktu o yüzden bu yaygın görüş ortaya çıkmıştı.

Artık Youtubeye reklam vermek için zengin olmaya gerek yok 100 liralık reklamla 10 bin kişiye ulaşabilirsin mesela.

Türkçe çalışmanın tek sıkıntısı milletimizin reklama tıklamaması.

Türkçe de İngilizce de çalıştım, tık başına maliyet (TBM) ikisinde de aynı değişen hiçbirşey yok.

Cebinden para çıktığını sanıyor bizim millet, reklama tıklayınca kendilerini keriz gibi hissediyorlar video sahibi para kazandığı için.

Ben tam aksine hoşuma giden videonun reklamına tıklıyorum adam kazansın diye düşünüyorum benim gibi düşünen kesim %10u geçmez.

İngilizce özgün çalışırsan tabiki İngilizceden kat kat fazla kazanırsın ama İngilizce içeriğin kat kat kaliteli olacak ki izlensin. 

Şimdi atıyorum yapyap diye bir kanal var açıp bakın. Herifin konuşması çok uyuz sanki gerizekalılara hitap eder gibi üslubu var. Şu an Türkiye'de %100 özgün yapanlardan biridir iyi de kazanıyor. Ama bu adam aynı üslupla İngilizce yapsa madafaka derler adama.

Türkiye'de tutmasının sebebi kaliteli oluşu değil. Adam zaten birşey yapmıyor önünde kuru bir masa saçma saçma deneyler yapıyor.

Bence ingilizce konuşma yeteneği olan hiç durmasın İngilizce çalışsın. Çünkü yabancılar reklama tıklama konusunda cömerttir. Videoyu sevdiyse hem like atar hem reklama tıklar.

Hintliler bile yarım yamalak ingilizceleriyle telefon inceleme kanalı açıp paraya para demiyorlar.

tek kanal açma kötüymüş. benim hayalim aynı blogdaki gibi istediğim kadar açmaktan yanaydı

neden bötle bir kısıtlamaya gidilmişki.

ne zararları var ki?

ben 3 kanal açsam birinde atıyorum makyaj, birinde matematik birinde komik video koysam ne zararı var.

senin demene göre bunların hepsini bir kanalda yayınlayacaksın???

1000  izlemeye rekalm almasan bile 1 dolarsa fena değil.

birde youtube reklam koyanlar var üstelik birde ondan da kazanıyorsun öyleyse.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ingilizce bilmeye bile gerek yok

https://www.youtube.com/user/mugumogu/videos

bu kediye bayılıyorum

tipe bak hele

YekteranBaymedir tarafından 06/Şub/15 01:42 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

seçme komik ve ilginç videolar koysam hatta kimse sıkılmasın diye tam komik yerleri kesip öyle upload etsem bende birşeyler kazanırımyımki :/

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

özgün bir fikrim olsa ben girecem bu işie ama özgün bi fikir yok.hemde ingilizce fln yapacam ama işte..çok para kazanma derdinde de değilim.3-5 atsın yeter

aslında aklımda bi fikir varda benim kızla yapmam lazım kız uğraşmak istemior

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 2066 Toplam Mesaj: 14