folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Özgüveni Gelişirmek

Özgüveni Gelişirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek

Son dönemlerde yaşadığım bazı olaylardan ötürü kendime olan güvenimi kaybettim (hükümsüzdür :P )

Bu konuyla ilgili bildiğiniz teknik, yöntem, kitap veya tavsiye edebileceğiniz psikolog varsa lütfen paylaşır mısınız?

:( :(

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Falconeyd
    Falconeyd's avatar
    Erkek

yapabilecegin zevk aldıgın bir iki iş yap başarılı ol  

böle böle özgüven gelir 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hojaa aynı derten bende yanıyorum hiç bi bok yapamza hale geldim iyice senin olayı bilmiyorum ama ben de senin gibi kendime olan güvenimi kaybettim.Hiçbişeydede kendime güvenemez oldum..

Müridler varsa bunun bir ilacı söylen bee :)

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    benzaldehit
    benzaldehit's avatar
    Erkek
    saçma sapan çeviri kitaplar okuma, onlar bize uygun değil.  sana tavsiyem Melih Arat'tır. netten arat
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Özgünevi geri kazanmak için kitaplar sana sadece teorik olarak yardımcı olur. Kendi çabanla onu tekrar geri kazanabilirsin, hatta eskisinden daha fazla geliştirebilirsin. Seni ateşleyebilecek bikaç kitap ve yazar önerebilirim.

Anthony Robbins'in Sınırsız Güç isimli kitabını oku,aslında Anthony'nin tüm kitaplarını okumanda fayda var.

Bilgece sözler duymakta bazen fazlasıyla gaza getirebiliyor. Bunun için Robin Sharma'nın Koza Kelebeğini Bilmez ve Ermiş,Sörfçü ve Patron isimli kitaplarını öneririm...

Hayata farklı ve biraz çılgınca gelebilecek bir bakış açısıyla bakabilmeni sağlamak için Kashna Felsefesi'ni geliştiren Erdal Demirkıran'ın kitaplarını öneririm.

Bunun yanında Mümin Sekman'ın Her Şey Seninle Başlar ve Azmin Zaferi Öyküleri 1-2 isimli kitaplarını öneririm...

Son olarak eğer bulabilirsen, Jim Paluch'un Beş Önemli Şey isimli kitabınıda öneririm...

Her Hakkım Saklıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

NLP var kendini geliştirmek için oldukça etkili. bir dolu kitaplar var NLP hakkında türkçeler aynı zamanda..

doğu felsefeleriyle ilgili kitaplar okuyabilirsin. okültizm filan..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek

özgüven'De en önemli unsur kendinle baris icinde olman ve kendini dogru ve yanlislarinla kabul etmen..."elindeki olanla en iyi sonucu almak" senin baskalarindan eksigin veya baskalarinin senden fazlasi yok..aranizdaki tek fark...psikolijik yapiyi her daim positif ve optimist dalgalarla beslemek ve bunu disa vurmak...kendini pislik gibi hissetmen icin bir neden var..varsada o nedenin caresi var =)

bulundugum ajans'da baslarda kendimize güvenimizi artirmak icin tek basina aynanin önüne gecip gözlerimize odaklanip her acidan kendimizi etkilemeye calisiyorduk... baya'da hos oluyordu...kendi kendine asik olmayi dene...salakca bir yöntem gibi geliyor olabilir fakat psikolojine iyi gelecektir... sende dene =)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

''baskasi olma kendin ol boyle cok daha guzelsin''

dayakta yersin, rezilde olursun, tipsizde olabilirsin, onun bunun cocuguda olabilirsin, basariz, ezik, it gibi bir sey, capulcu dahi olabilirsin lakin en iyi dostunun yine kendin oldugunu unutma, hayatin suresince erisebilecegin gorecegin her turlu guzellik yolunun damarlarindaki asil kanda mevcut oldugunu hatirla. ;)

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BBS
    BBS's avatar
    Erkek
    bekleyerek gelmez güven insana... bişeyler yap

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    son dönemlerde diyosun o zaman eskiden yaptıklarını düşün mutlaka güzel ve önemli şeyler yapmıştırsın yanında olan arkadaşlarını düşün  herkesin böyle zamanları olur bazen kendini mutsuz yada böyle özgüvenini yitirmiş hissedebilirsin ama gececektir kendine farklı ugraşlar bul kafanı dagıtmaya çalış hiç bi şey bulmassan bizim geyik bölümüne bak neşen yerine gelir :)

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bende senin gibiydim hemen bi iş başvurusuna git ve kendini zorlayabildiğin kadar zorla konusurken sonra seni alırlarsa işe herkesle muhabbet et onların seni dinlemek istemediğini bilsende özgüvenin kırılmasın devam et adın gevezeye de çıkabilir ama yılma görürsün başaracaksın ben test ettim onayladım gardaş:D
Toplam Hit: 2165 Toplam Mesaj: 16