folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pantheon (Anime Dizi)

Pantheon (Anime Dizi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Aslında bir filmin/ dizinin konusunu söylemeyi bile spoiler olarak görenlerdenim çünkü neyle karşılacağınızı biliyor oluyorsunuz.
    O yüzden sadece bir iki cümle kurucam konusu ile ilgili. Transhumanizm, programlama - hacking, bilimkurgu ve mindfucking.

Evet gördüğünüz gibi cümle kurmaktan bile çekidim anahtar kelimleri yazdım sadece ilgisi olanların kesinlikle beğeniceğini düşündüğüm bir dizi. Dizinin adını merak edenler de küçük bir aramayla diziye neden böyle bir isim verildiğini görebilirler.

https://www.imdb.com/title/tt11680642/

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Anlattıklarınla Johnny Depp'in filmi belirdi aklımda :) Bunuda ekleyelim listeye. 

Bu arada biri çıkıpta bu anime mi diye tartışma başlatmaz umarım :D 

hypnot1c tarafından 03/Eki/22 04:43 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Anlattıklarında Johnny Depp'in filmi belirdi aklımda :) Bunuda ekleyelim listeye. 

Bu arada biri çıkıpta bu anime mi diye tartışma başlatmaz umarım :D 

Bundan iki buçuk yıl önce ilk defa bir beyni olan canlının nöron haritası %100 çıkartıldı. Şu an bunu insan beyni için yapailecek bir teknoloji yok. Quantum bilgisayarların güçlenmesi ya da yeni bir yöntemin bulunmasıyla bu mümkün olacak bir gün ama şimdilik sadece bir meyve sineğininkini çıakrtabildiler ki o da çok masraflı ve uzun bir süreç oldu. Filmde bu detaylara inilmedi ama burada bu konulara giriliyor. anime mi değil m tartışması bi kenara bence pekte uzak olmayan ama muhtemelen de bizim göremeyeceğimiz bir gelecekte bilimkurgu kategorisine bile girmeyecek bunlar. İnsanlar tanrılardan umudu kesmeyi bırakıyor artık elini taşın altına sokuyorlar ve tabii bu duruma tarihteki en büyük keşiflerde olduğu gibi yine dinler ve dinciler ayak bağı olacak. Neyse konu bu değil :)

Çoğu insan daha ruhu bile tanımlayamazken ruhun varlığına inaniyor umarım bu bir gün bunlar gerçek olurda o zaman gerçekten nöron haritalarımızdan mı ibaretmişiz yoksa ruh diye bişey varmıymış en azından bu tartışma biter.

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Guzel tavsiye, bir problem olmazsa bu aksam baslarim

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Anahtar kelimeler güzel, izleyeyim bakalım, tavsiye için teşekkürler.

İlk bölüm sonrası edit:

Dizinin son iki dakikasında sonraki bölümlerle alakalı kısımlar olmasa izlemeyi burada bırakırdım ama güzel şeyler olacak gibi göründü.

Kısacası ilk bölüm pek sarmadı ama ileriki bolumlerdeki potansiyel için izlenebilir.

+

Anime degil. :)

İkinci bölüm sonrası edit:

Henüz pek bir aksiyon yok, yokluğun yokluğunda gideri var.

Üçüncü bölüm sonrası edit:

Şimdiye kadar her bölümün sonunu güzel, ilgi çekici yaptıkları için dizi içindeki duraganligi unutup ya da göz ardı edip bir bölüm daha izlemek istiyorsunuz. Muhtemelen ilerleyen bölüm sonları da benzer şekilde olacak...

telekom tarafından 04/Eki/22 00:43 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Dead note'tan sonra animelerinde efsane olabileceğine anladım. Bir iki bölüm izliyecem bakalım nasılmış. Teşekkürler. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

abi ben anime izleyemeiyorum . tek izlediğim anime castle vania ondada diyaloglar çok iyidi fena kaptırıyordu insan. böyle animasyon/anime kendimi olduğundan daha da yalnız hissediyorum. başka böyle hisseden yok mu yav . tüm japonya nasıl izliyor bunlar abey

izleyek bari pantheon nasıl birseymis

my4 tarafından 03/Eki/22 23:07 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Teşekkürler, izledim güzel dizi. Özellikle detaylara çok önem vermişler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Dizinin 6.bölümüne kadar izledim. Beklentim düşüktü ama hikaye akışı, çatışması, tanıtımı iyice düşünülmüş. Güzel gidiyor. Çizgi dizi diye bölümlerin süresi kısadır diye düşündüm. Her bölüm 40 dakika mini dizi tadında.

Bu tip dizileri çok izlediğim için olsa gerek, bir çok şeyi izlerken öngördüm. Hikaye şuraya gidecek diyorum o yöne ilerliyor. Caspian'ı ilk bölümden de ne olduğunu tahmin etmiştim. 

Göndermeler, referanslar ve şakalar da iyiydi. Chopstick sorununun çözümünün pratikte ve gerçek hayatta aynı sonuçlarını yansıtmayacağını açıklayan sahne iyiydi.

**************spoiler gibi******************

Bu arada "Stephen Holstrom" un kim olduğunuda bu kadar bariz belli etmezsin ama :D Karakter gerçeği öğrendikten sonra "Jesus" diye tepki verirken karşınsa ki karakter "Moses actually" diyor. 

**************spoiler gibi******************

https://www.youtube.com/watch?v=KlJ8eTuFe9U

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Eimmiş

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Dun aksam ilk bolumu izledim beni sardi, aksam olsun ikiyi izleyeyim diye bekliyorum. 

Cabuk tuketilmemesi gerekir sonra tat damakta kalir benzer yapim bulana kadar cok bekleriz

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
Toplam Hit: 894 Toplam Mesaj: 14
dizi bilimkurgu anime transhumanizm ölümsüzlük