folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Papağan Sahiplenmek İstiyorum, Bilgili Müridlerden Tavsiyeler.

Papağan Sahiplenmek İstiyorum, Bilgili Müridlerden Tavsiyeler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selamlar

9gag de ya da internetin her köşesinde papağanları ne zaman görsem yüzüme bi gülümseme oturuyo. Çok tatlı ve akıllı hayvanlar.

Bir sultan papağanı beslemek istiyorum, 9-6 çalışan biriyim, vakit ayırır arada işyerime falan da götürebilirim. 

Sizce hayvana eziyet etmiş olur muyum gündüz evde olamayacağım için, ya da almadan önce düşünmem gereken başka neler var bana söyleyebileceğiniz. aldıktan sonrası içinde tavsiyeleriniz varsa alırım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

:D eşcinsel bir suirliyeli sahipen çakarsında

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    do_som bunu yazdı

ne diyon hacı kızılderili misin hiç bişey anlamadım :P 

ama eşcinsel falan dediğine göre vurdurmak istiyo gibisin, whatsappten yaz hallederiz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

ne diyon hacı kızılderili misin hiç bişey anlamadım :P 

ama eşcinsel falan dediğine göre vurdurmak istiyo gibisin, whatsappten yaz hallederiz

vurmak istiyorumkanka pm at vurayım sanada tabirici cazse öyle bir libodom varki kıyamet kopasa benim libidom dülmez yani pm at :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

seni sikmek istiyorum yolbulucu lütfen adresini ver

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    obie bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ

bu ne amk 

bu ne baba valla dua mı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    do_som bunu yazdı

https://www.google.com/maps/@41.0787584,29.0066228,19.42z

varsa öyle bir yarrak buyur gel kardeş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

https://www.google.com/maps/@41.0787584,29.0066228,19.42z

varsa öyle bir yarrak buyur gel kardeş

var kanka mapsi boşver kordinatini at helikopterle gelip sikicem seni

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

2 tane sultan papağanım var, biri erkek biri dişi.

Dikkat et diyebileceklerim:

- Ortamın, mekanın değişmesi strese sebep oluyor. (Başka bi eve taşınma, odasının değişmesi vb.) Alırım şuraya da götürürüm buraya da götürürüm sakıncalı o yüzden, bi süre sonra illa ki alışıyorlar fakat süreç içerisinde strese giriyorlar. 
    - Bir tane alıp, sonra çiftini almıcaksan, hiç alma. Eş seçimi mühim, bizimkine dişi beğendirmek için 5-6 tane dişi değiştirdik. Tabi şanslıysan ilk seferde de beğenebilirler birbirlerini. Birbirlerini beğenmelerini anlayabileceğin şeyler var, bir süre sonra birbirlerinin tüylerini filan temizlerler gibi. Eğer normalde kavga etmiyolar ama sevgi de göstermiyolarsa, bunlar oldu deme, yuva işine giriştiklerinde çok büyük kavgalar çıkıyor, aynı şey sahiplenmeden kıskançlığa kadar baya soruna yol açıyor zaman içinde. Kendi türünden birileriyle yaşamamaları daha büyük strese sebep oluyor, neye benzemesi gerektiğini bile unutup kendilerini parçalamaya başlıyorlar.
    - Hafızaları çok güçlü, canını acıtan, canını sıkan bi olayı kolay kolay unutmuyorlar. Tutayım derken bi tüyünü kopartırsan, ömür boyu eline gelmez bir daha gibi.

Bunlara dikkat edip yemini suyunu mineralini eksik etmezsen eziyet etmiş olmasın. Ama çok sosyal hayvan olduklarının farkında olarak al, ilgi beklerler. Ne verirsen onu alırsın durumu aslında biraz. Bir de çok troller. Kapı zilini, ev telefonu sesini taklit edip beni sabahın 5inde 6sında uyandırmışlıkları az değil. 

Ufak bir tavsiye daha, çok yaşlanmış alma, 1 yaşını geçmesin, alırken sağlıklı olup olmadıklarına bak, herşeyi seninle öğrenirse, daha mutlu mesut bir ilişkiniz olur. Tabi her kuşun kişiliğinin farklı olduğunu da aklında bulundur. İnternette çok tatlı videoları olması, sana psikopatının denk gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu söylediğimin tam tersi de geçerli tabi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Khaine bunu yazdı

2 tane sultan papağanım var, biri erkek biri dişi.

Dikkat et diyebileceklerim:

- Ortamın, mekanın değişmesi strese sebep oluyor. (Başka bi eve taşınma, odasının değişmesi vb.) Alırım şuraya da götürürüm buraya da götürürüm sakıncalı o yüzden, bi süre sonra illa ki alışıyorlar fakat süreç içerisinde strese giriyorlar. 
    - Bir tane alıp, sonra çiftini almıcaksan, hiç alma. Eş seçimi mühim, bizimkine dişi beğendirmek için 5-6 tane dişi değiştirdik. Tabi şanslıysan ilk seferde de beğenebilirler birbirlerini. Birbirlerini beğenmelerini anlayabileceğin şeyler var, bir süre sonra birbirlerinin tüylerini filan temizlerler gibi. Eğer normalde kavga etmiyolar ama sevgi de göstermiyolarsa, bunlar oldu deme, yuva işine giriştiklerinde çok büyük kavgalar çıkıyor, aynı şey sahiplenmeden kıskançlığa kadar baya soruna yol açıyor zaman içinde. Kendi türünden birileriyle yaşamamaları daha büyük strese sebep oluyor, neye benzemesi gerektiğini bile unutup kendilerini parçalamaya başlıyorlar.
    - Hafızaları çok güçlü, canını acıtan, canını sıkan bi olayı kolay kolay unutmuyorlar. Tutayım derken bi tüyünü kopartırsan, ömür boyu eline gelmez bir daha gibi.

Bunlara dikkat edip yemini suyunu mineralini eksik etmezsen eziyet etmiş olmasın. Ama çok sosyal hayvan olduklarının farkında olarak al, ilgi beklerler. Ne verirsen onu alırsın durumu aslında biraz. Bir de çok troller. Kapı zilini, ev telefonu sesini taklit edip beni sabahın 5inde 6sında uyandırmışlıkları az değil. 

Ufak bir tavsiye daha, çok yaşlanmış alma, 1 yaşını geçmesin, alırken sağlıklı olup olmadıklarına bak, herşeyi seninle öğrenirse, daha mutlu mesut bir ilişkiniz olur. Tabi her kuşun kişiliğinin farklı olduğunu da aklında bulundur. İnternette çok tatlı videoları olması, sana psikopatının denk gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu söylediğimin tam tersi de geçerli tabi.

çok teşekkür ederim hocam, 

tek başına kaldıklarında ördekler falan gibi çok bağırıyorlar mı ? 

bir de ben hep yavru olanı alıcam benimle büyüyecek gibi bir moda girmiştim.

sosyallik konusunda bir sorun yaşamam sanırım, zaten hayvanları çok severim sürekli oynarım, vakit geçiririm. işyerinde patronun köpeği var mesela günümün yarısı onla geçiyo.

piskopat kuşa da şimdiden razıyım, klavyenin tuşlarını sökmesi, sağı solu parçalaması, zırt pırt uyandırması gibi şeyleri göze aldım ve "bunları kesin yapacak, katlanıcam bi süre" diye düşünüyorum

Toplam Hit: 3661 Toplam Mesaj: 31
cocktiel babacım katil papağan