folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Paradokslar....(Çözebilirseniz Çözün)

Paradokslar....(Çözebilirseniz Çözün)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eergin06
    eergin06's avatar
    Erkek
    tan(kırmızı üçgen)= 2/5
    tan(mavi üçgen)=3/8

Hal böyle olunca iki üçgen açıları açısından birbirinin benzeri değil ve aynı üçgenin tamamlar üçgeni değil. Bilindiği üzere bir üçgen içinde bir kenara dik ve birbirine paralel doğrular çekildiğinde benzerlik oluşturur. Burada oluşturmuyor. Demek ki parçalardan oluşan büyük üçgen aslında bir üçgen değil uzun kenarı açılanma oluşturuyo. Bu sebeple alan hesabı doğru tutmaz...

Zulm ile abad olanın Ahiri berbad olur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreadmarex
    dreadmarex's avatar
    Erkek
    Bu paradokslar sadece geçerlidir daha bi kesinliği yoktur.0 konusunda haklısın ancak kum tanesinin bi madde miktarı oluşu onun gibi bissürüsünün bir araya gelince büyük kütlesel yapılar oluşturacağını belrtir.Bilindiği gibi uzayın da %80 lik bölümü karanlık maddeden oluşur yani boşluktur ancak değişik durumlarda kimyasal tepkimlerinden dolayı varlıkları anlaşılır(HEVP paritkülü).Buradanda anlaşıldığı gibi kum tanesi yok sayılsa bile bizi kütleçekimiyle etkiler.Bu sıfır içinde etkiler sıfır gibi bi rakam kendi başına bişey değildir ancak herhangi bi rakamın arkasına geçmesiyle birlikte değer kazandırır ve "büyüklek"kavramını oluşturur.Okta sabit zamanda bi bütündür ancak 1/2 1/4 1/8 ....1/0.000000000......9 lara kadar uzansada bunun sonu 0 dır.Ve bu olay çok hızlı gerçekleştiği için insan gözüyle tam olarak(basit olarak)açıklanamaz ama önemli olan senin hedef dediğin yere ulaşması olan ok senin istediğin yere ulaştığı anda amacına ulaşmış olursun yani bu deneyi hedef olarak seçmeden yapmalısın ancak hedef seçmeden yapılan bi atışta "hedefe ulaşamama"zaten kaçınılmazdır....
    Bu arada en önemli ve karışık paradoks İKİZLER PARADOKSUDUR.Yani ışık hızında hareket sonucu dünyada ki ikizin ışık hızıyla hareket eden kardeşten daha yaşlı olması söz konusudur.Buda ışık hızında hareket(yani saniyede 299.792km artık hesaplayın bi yılı)zaman ışık hızında hareket eden için daha dış ortama göre hızlı kendine göre ise normaldir sonuç yaş farkdır....

Ölüm peşimden koşarken beni kucaklamak için Düşmanlarımı yolluyorum onun kollarına Belki birgün doyar ve peşimi bırakır diye Belki de bir gün ben doyarım öldürmeye Ve bırakırım kendimi ölümün soğuk ellerine ALDERIA!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    niashzed bunu yazdı:
    -----------------------------
    Fermat, descartes gibi bilim adamlarının kafasını meşgul eden paradoks

Şekilde birbirine yapışık, ortak merkezli iki tekerlek görülüyor. Kabul edelim ki büyük tekerleğin çevresi 10 cm, küçük tekerleğin çevresi de 5 cm olsun. Tekerlekler kendi etrafında sağ tarafa doğru bir tur döndüklerinde B (b) noktasına geliyorlar. Nasıl oluyor da büyük tekerlek 10 cm gittiğinde, küçük tekerlek te 10 cm gitmiş oluyor? Halbuki o da bir tur döndü ve çevresi 5 cm?

ama içteki tekerlek kendi çevresi kadar dönmüyo ki dıştaki tekerleğin çevresi kadar dönüyo bunda kafa kurcalıyacak ne var anlamadım.eğer iki tekerleği de zemine sıfırlasaydın bi derece haklı olabilirdin

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    merter2400
    merter2400's avatar
    Erkek
    pardoksun anası arkadaşlar ben varsam sen varsan o varsa herşey varsa "yok" kelimesi neden var var mı var kelimesi neden var .....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    merter2400
    merter2400's avatar
    Erkek
    pardon arkadaşlar saçmaladım galiba..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyazyalan
    beyazyalan's avatar
    Erkek
    2+2=5 ¿?

X = Y ................................................olsun
    X² = X.Y............................................eşitliğin her iki tarafını 'X' ile çarptık.
    X² - Y² = XY - Y²..............................her iki taraftan 'Y²' çıkardık.
    (X + Y).(X - Y) = Y.( X-Y )...............sol tarafı çarpanlara ayırdık, sağ tarafı 'Y' parantezine aldık.
    ( X + Y ) = Y.....................................( X - Y )'ler sadeleşti.
    X + X = X..........................................X = Y olduğundan,
    2.X = X..............................................'X' leri topladık.
    2 = 1 ................................................'X' ler sadeleşti.
    3 + 2 = 1 + 3....................................her iki tarafa '3' ilâve ettik.
    5 = 4..................................................buradan,
    5 = 2 + 2.......................................'4'ü, '2+2' şeklinde yazdık. HATA NEREDE
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebeluser
    rebeluser's avatar
    Erkek
    beyazyalan bunu yazdı:
    2+2=5 ¿?

X = Y ................................................olsun
    X² = X.Y............................................eşitliğin her iki tarafını 'X' ile çarptık.
    X² - Y² = XY - Y²..............................her iki taraftan 'Y²' çıkardık.
    (X + Y).(X - Y) = Y.( X-Y )...............sol tarafı çarpanlara ayırdık, sağ tarafı 'Y' parantezine aldık.
    ( X + Y ) = Y.....................................( X - Y )'ler sadeleşti.
    X + X = X..........................................X = Y olduğundan,
    2.X = X..............................................'X' leri topladık.
    2 = 1 ................................................'X' ler sadeleşti.
    3 + 2 = 1 + 3....................................her iki tarafa '3' ilâve ettik.
    5 = 4..................................................buradan,
    5 = 2 + 2.......................................'4'ü, '2+2' şeklinde yazdık. HATA NEREDE

hmmm...
    X=Y ve X-Y=0 olduğundan ve 0 yutan eleman olduğundan (X-Y) ler sadeleştirilmez orda.

There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don"t.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaDaXe
    SaDaXe's avatar
    Erkek

niashzed bunu yazdı:
    Fermat, descartes gibi bilim adamlarının kafasını meşgul eden paradoks

Şekilde birbirine yapışık, ortak merkezli iki tekerlek görülüyor. Kabul edelim ki büyük tekerleğin çevresi 10 cm, küçük tekerleğin çevresi de 5 cm olsun. Tekerlekler kendi etrafında sağ tarafa doğru bir tur döndüklerinde B (b) noktasına geliyorlar. Nasıl oluyor da büyük tekerlek 10 cm gittiğinde, küçük tekerlek te 10 cm gitmiş oluyor? Halbuki o da bir tur döndü ve çevresi 5 cm?

ben şöyle düşündüm bu iki işlev var birtanesi sadece hareket etmek diğeri yol katetmek.büyük silindir hrm hareket eder hemde yol kateder küçüçük silindir sadece hareket eder yani anlatmak istediğim şudur.büyük silindir 10 cm yol alır bu sırada ekseni etrafında döner ama küçük silindir sadece ekseni etrafında döner ysni hareket etmez hareketi büyük silindir gerçekleştirir.o zaman şu şekilde düşünmemiz gerekir bir silindirin içine yere yatay olacak şekilde dikdörtgen koyun ve bu digdörtgen sürekli yere paralel olacak silindir hareketini tamamlasa bile digdörtgen hareket etmeyecek.böylece hiç hareket etmeden yolu almış olucak... Herşey kandırmaca yani
    İstediklerimi tam olarak anlatamadım yüzyüze olsak kağit kalemle anlatırdım

/*/Herkes Susarsa Dünyada Su Kalmaz\*\
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiaVoLo
    DiaVoLo's avatar
    Erkek
    (X + Y).(X - Y) = Y.( X-Y )...............

bbu yannış değil mi yaa (X + Y).(X - Y) = X² -2xy+ Y²

bu böle diilmiydi

Beni tutmayın ulan burama geldi dayandı. Beni tutmayın bozarım bu kirli numaranızı Yıllardır öyle çok sömürdünüz, öyle çok kan kusturdunuz ki Ulan bir şarjöre diz çöktürürüm ALAYINIZI!.....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiaVoLo
    DiaVoLo's avatar
    Erkek
    hayatı buldum

efet efet öyledi

-----------------------------------------
    (X + Y).(X - Y) = Y.( X-Y )...............

--------------------------------------
    yanlış burda :P

koskoca formül var abii
    (X + Y).(X - Y) = X² -2xy+ Y²

Beni tutmayın ulan burama geldi dayandı. Beni tutmayın bozarım bu kirli numaranızı Yıllardır öyle çok sömürdünüz, öyle çok kan kusturdunuz ki Ulan bir şarjöre diz çöktürürüm ALAYINIZI!.....
Toplam Hit: 10016 Toplam Mesaj: 32