folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Paralı İkonları Kullansak Sıkıntı Çıkar Mı ?

Paralı İkonları Kullansak Sıkıntı Çıkar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Üzeri çizikli parayla satılan 3-5 tane ikon var. Fotoşokta arkalarını temizledim, adeta parayla satın almışım gibi oldu.

Bunları local de kullanıyorum da uygulamayı live edince sıkıntı yaratır mı, parasını vermedin diye kapıda bitmesinler ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Emin değilim diyerek başlayayım ama bildiğim kadarıyla vektörlerde genel anlamda "yöö çalmadım seninkine baktım aynısını çizdim" denebiliyor da, fotoğraflarda falan böyle şeyler sorun oluyor.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Emin değilim diyerek başlayayım ama bildiğim kadarıyla vektörlerde genel anlamda "yöö çalmadım seninkine baktım aynısını çizdim" denebiliyor da, fotoğraflarda falan böyle şeyler sorun oluyor.

minik ikonlar, tanesine 1 dolar istiyor, normalde sallamıcam da. Ama çalıştığım yer için yazdığım uygulama olduğu için biri dava falan ederse beni topa tutarlar. Diğer türlü gidip 3 dolarlık ikon aldım, ödeyin şunları demek de komik geliyor. Aynısını baka baka çizdim denebiliyorsa sıkıntı yok 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

minik ikonlar, tanesine 1 dolar istiyor, normalde sallamıcam da. Ama çalıştığım yer için yazdığım uygulama olduğu için biri dava falan ederse beni topa tutarlar. Diğer türlü gidip 3 dolarlık ikon aldım, ödeyin şunları demek de komik geliyor. Aynısını baka baka çizdim denebiliyorsa sıkıntı yok 

neye göre dava edeceklerki ? daha önce aldım dersin.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    GoldenBoy bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

tamam sorun yok o zaman sağolun :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    GoldenBoy bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Nerde kanıtı derlerse

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Fotoşokta ve burda konu açarak harcadığın zaman yerine 10 lira vereydim kafa rahat olaydı keşke diyor musun şu an :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Fotoşokta ve burda konu açarak harcadığın zaman yerine 10 lira vereydim kafa rahat olaydı keşke diyor musun şu an :D

Küçük düşünüyorsun :D ucu açıksa çok güzel ikonlar var :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Yav hacı abi kim tutupda bu adam bu ikonu kullanmış ama ücretli mi almış ücretsiz mi almış diye araştıracak.

Kaldı ki senin parayla değil de netten bulduğunu kim sorgulayabilecek.

Her bir ikonun patent numarası mı var da parasız alınan ikon olduğunu anlasın millet.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    ozgunlu bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Küçük düşünüyorsun :D ucu açıksa çok güzel ikonlar var :)

Ah pis fakir B) 

Emsal kararlara bakmak lazim. Inceleyemedim ama surasi fena degil gibi

https://www.gov.uk/copyright/stop-people-using-your-work

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

lan alıverin 1-2 dolardan nolcak. Tasarımcılara destek olun teşvik edin biraz. Bende çizip satıyorum ne emekler harcıyorum amk. Biri kalkıp watermark temizlese anlarım direk. Sende uygulama için ne kadar uğraşıyorsun kim bilir. Biri alıp 1-2 kod ve renk değiştirip yapsa hoşuna gider mi?

ZaZu tarafından 17/Kas/15 13:11 tarihinde düzenlenmiştir

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 1476 Toplam Mesaj: 15
paralı ikon parasız ikon olursa