folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Paranın Sahte Olup Olmadığı

Paranın Sahte Olup Olmadığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Başlıkta belli bu işlerden pek anlamam birazdan birinden bir aksilik çıkmassa alışveriş yapıp para alıcam lakin sahte para felan korkum var. paranın sahte olup olmadığını nasıl anlarım

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    en basitinden ısıga tuttugunda Atatürk portresini görmen gerek.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Yüklü miktarda para alıcaksan hepsine tek tek bakma şansın yok direk banka üzerinden hesabına havale ile al.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

atatürk'e güven hocam, ışığa tuttun mu atatürk olacak.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Le6aL
    Le6aL's avatar
    Erkek
    Sahte para nasıl anlaşılır Gerçek paralarda kılcal lifler, filigran, kabartma baskı, optik emniyet unsuru, portre, gizli görüntü, mikro yazı, emniyet şeridi, amblem hazine mühürü bulunduğunu belirten Atayün, şunları kaydetti: ''Banknotların üzerinde bulunan ve filigran olarak da tabir edilen portrenin küçültülmüş bir benzeri gizli olarak banknot üzerinde bulunmaktadır. Paralar göz hizasında ışığa tutulduklarında paranın değerine göre çeşitli yerlerinde bulunan gizli görüntüler vardır. Orijinal banknotlarda, yazılar ve portreler elle dokunulduğunda hissedilebilecek şekilde kabartmalı olarak basılmıştır. Orijinal banknotta ayrıca emniyet şeridi kesik gümüşi çizgilerden oluşmakta ve ışığa tutulduğunda düz bir hat şeklini almaktadır. Gerçek paralardaki portreler belirgin çizgileriyle canlılık ve derinlik hissi uyandırır. Bunların yanı sıra banknotun ön yüzünde banknotun değerini gösteren mikroyazılar bulunur. Tüm bu emniyet unsurları sayesinde paranın sahte olup olmadığı rahatlıkla anlaşılabilir.''
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

Akıl kelden, benzin shell'den alınır :) kel imana gel :)

hemen kel birini bul hacım terli yerine sür. terli yerde boya varsa sahte, boya yoksa gerçek paradır. :) yada kendi üzerindede deneyebilirsin alnına falan sürebilirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

alacağım miktar 600 tl :) bankaya hesabıma yatırıcam o direk atm den para geri çıkış yaparsa sahte olduğu anlaşılır heralde :| şimdilik alıma bu geldi ve sizin dediğiniz şekilde atatürke bakarım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek
    parayı aldığın kişiye güvenmiyorsan işlemi banka üzerinden yap kafan rahat olsun aksi halde ışığa tutup para alma devri eskide kaldı geçen işyerimize gelen paranın içinde sahte 100 tl lik çıktı makine yakaladı o parayı makinede değilde elde hızlı hızlı saysaydık ben dahil işyerindeki herkez yerdi güvenmiyorsan dikkatli ol acele etme

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

saolun dostlar hallettim işimi banka üzerinden

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

uv ışığa tut. destenin arasında sahte varsa pespembe sırıtır.anında anlarsın. gerisi hikaye !:D

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek

usd alcaksan beyaz bi kagida rakamli yerini sürrttür  yesil renk verirse OK

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
Toplam Hit: 2941 Toplam Mesaj: 17