Pardus - TBMM

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

ya dediği gibi bundan nemalananlar var ya da olayın farkında değiller ya izleyince hakkaten içten üzüldüm ..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Linux 'u bırak, linuxtan bi bok olmaz, dünyayı yeniden keşfetmeye ne gerek var falan diyenler için güzel olmuş bence.

Çin ve rusya gibi olmak lazım.Kendi aram motorumuz, kendi mailimiz, kendi haberleşme sistemlerimiz, kendi işletim sistemlerimiz....

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

bigwave bunu yazdı:
    -----------------------------

ya dediği gibi bundan nemalananlar var ya da olayın farkında değiller ya izleyince hakkaten içten üzüldüm ..

hocam nemalananlar vardır tabi ki yoksa ne olacak. Devrim Arabalarının örneği işte.

Türkiye'de Hiç bir başarı Karşılıksız Kalmaz. 

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

u235 bunu yazdı:

adam tam bu yazılımdaki geliştirici taraflı gizlilik hakkında konusmaya başlarken süresi bitiyor.

Benimde dikkatimi o çekti.. Ivır zıvır bişeyler dicek olasa uzatılırdı :s

Büyük şirketler nemalanmayacağı şeye sahip çıkmaz, sanırım bu yüzden ölü doğmuştu bu proje...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Tebrikler vekilim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

Turania bunu yazdı:

bigwave bunu yazdı:

hocam nemalananlar vardır tabi ki yoksa ne olacak. Devrim Arabalarının örneği işte.

Türkiye'de Hiç bir başarı Karşılıksız Kalmaz. 

hahaha bak şimdi güldüm işte... programlama derslerinde hala pascal gosterilen ogrencilerden mi , yoksa iyi sayi toplatmakdan aciz programlama ogretmenlerinden mi işletim sistemi yazmasini bekliyorsunuz???? isletim sisteminden once string olarak isletim sistemi kelimesini hazir fonksiyon kullanmadan tersten yazdirmayi ogrensinler de sonra o isle ugrassinlar... oyle yazayim resim ekleyeyim sonra debianin guncelleme cikarmasini bekleyeyim demekle olmaz bu isler PARDUS MILLI BIR YAZILIM DEGILDIR....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

WH0 bunu yazdı:

hahaha bak şimdi güldüm işte... programlama derslerinde hala pascal gosterilen ogrencilerden mi , yoksa iyi sayi toplatmakdan aciz programlama ogretmenlerinden mi işletim sistemi yazmasini bekliyorsunuz???? isletim sisteminden once string olarak isletim sistemi kelimesini hazir fonksiyon kullanmadan tersten yazdirmayi ogrensinler de sonra o isle ugrassinlar... oyle yazayim resim ekleyeyim sonra debianin guncelleme cikarmasini bekleyeyim demekle olmaz bu isler PARDUS MILLI BIR YAZILIM DEGILDIR....

Kavga çıkmasın diye yazmayım dedim ama sen yazmışken destek vereyim :), kernel linux, gui X11, desktop manager KDE , ee ne yazdınız siz, pisi çomar, onlar da  zaten sıfırdan yazmayı geçtim kod bile eklemiyorlar resource edit neredeyse hepsi :) adamlar hazır sisteme tema ve wallpaper çakıyor milli işletim sistemi diye dağıtıyor.

Bu arada geçen iki sayıyı toplayan bir program yaptım win7 de, fotoşopla süper bir  wallpaper da yaptım milli işletim sistemi diye pazarlayacağım yakında win7 yi, inş tutar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

hahaha Tugberk :) sagol, videodaki KEL AMCA eminim not defterini acmakdan acizdir ama genede adam bastira bastira milli yazilim demiş? neyi milli ? logolarindan başka? kurulumunu yapamamistim aptal aptal hatalar veriyordu.  3/4  yil once  forumlarina yazdim cewap bile vermediler/veremedilier.. zaten gercekden adam gibi işe yarayan linux surumlerinin hepsi parali oldu.. open source dedikleri sey sadece aptal insanlarin peşinde koştuğu HAYAL... MECLİSE GELİNCE. EVET BU KONU COK ONEMLİ Bİ KONU Ama 4/5 Dakikaya Sigdirilamaz... Usttekiler beyinsiz oldugu icin alttakilerde suruye ayak uydurmak zorunda kaliyor maaleesef... HÜZEYFE ÖNAL inda Mecliste Eleştrilmesini İsteriz :) hahaha baylari beyaz cübbeli / bayanlari beyaz turbanli hacker yapsin..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristux
    baristux's avatar
    Erkek

Adam boşuna nefes tüketiyor.

Çip üreten bir fabrika olmadığı sürece, Türkçe programlama dili olmadığı sürece, yazılım konusunda özgür olunamaz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

teknik bilgim çok az olduğu iiçin o konuda bir katkı yapamıycam ama, mecliste bu tip konuların konuşulması çok güzel. dinleyen de olsa bişeyler değişmeye başlar diye düşünüyorum.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
Toplam Hit: 3183 Toplam Mesaj: 28