Pardus 1.0 Saatler Kala Türk Mühendisler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Görünce çok hoşuma gitti. Tübitak deyince takım elbiseli adamlar bekliyordum. Ortam ne kadar harika.  Böyle ekip çalışması atmosferi ne kadar zevklidir kim bilir ?

http://www.youtube.com/watch?v=bfkzqxXpO6U

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

çok iyi be ::)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

o ortamda yine iyi iş çıkarmışlar :) helal olsun

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Bizim evden farkı yok be buranın :D

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

takım elbiseli adamlar beklemiyodumda, elemanlara olan saygımı yitidim :D:D:D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

bikac ay once pardus ozgur yazılım gunlerine gitmistim bu elemanların hepsi ordaydı ve cok saglam muhendısler . ozellikle o sisman eleman baya iyi bi mühendis . bu videonun aynısını bizede seyrettirmislerdi baya bi hosuma gitmisti bende aynen takım elbiseli adamlar flan dusunmustum ama ortam harika :D

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

açık kaynak mühendisleri böyle olur :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

sene 2007 6. Linux şenlikleri 1. özgür yazılım konferansı odtü 3-6 mayıs bu adamların hepsiyle tanışmıştık. Sonrasında yine bu arkadaşlar erciyes üniversitesine linux ve pardus günleri yapmak için 27-28 mayıs davet etmiştik. Oraya gelmişlerdi... 2 gün dolu dolu geçmişti erciyes te...

arkadaşlar sağ olsunlar ellerinden gelenleri yapmışlardı. üstelik o arkadaşlardan bir tanesi pardus ekibinin güvenlik ninjasıydı... jvm de çıkan bir güvenlik açığını daha sun kapatmadan aynı gece bu arkadaş kapatmıştı... ne büyük gururdu ya...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

tübitak amcalar finans sağlıyordur yaw

Emekli
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Bu ülkenin insanlarının, bu coğrafyanın insanlarının birşeyler yaptığını görmek çok güzel. Pardus gerçekten çok yol katetti. İki yıl Fedora iki yıl Ubuntu birkaç yıl diğer dağıtımları kullanmış birisi olarak Pardus'u gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum. Özellikle Pardus 2011 sonrası sürümleri. Kde entegrasyonunu çok iyi yaptılar, dünyada ki en iyi KDE dağıtımlarından biri olarak gösteriliyor Pardus. Benim gibi bir Gnome severe bile şu aralar Kde kullandırıyor. Şu konularda çözülse Pardus'un distrowatch'ta ki ilk 5 dağıtımdan hiçbir farkının olmadığını söyleyebilirim (bence)

-Yeni sürümlere otomatik güncelleyememe (Varsa ben bilmiyorum)

-Çalışan ve kurulan dvdlerin ayrı ayrı olması, tek dvd'de birleştirilmemesi

-Paket deposu zenginleşmeli. Birçok popüler paket olsada bir o kadarı da yok.

-Sağlam bir Gnome desteği (Çomak projesiyle halloldu isteyenler diğer masaüstleriyle kurabiliyorlar ama henüz resmi olmadı. Bir sonra ki sürümde Pardus'u istediğimiz masaüstü ortamıyla kullanabileceğiz.)

Aklıma şuan gelmiyor başka.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

aha cok iyi ya :)
    Şimdilerde parayı iyi kaldırmışlar öyle dediler :D

Toplam Hit: 3917 Toplam Mesaj: 18