Paribu Dolandırıcılığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Parayı (BTC olarak) bahsettiğiniz diğer borsalara çekip oradan çevirin eğer zarar etmiyorsanız. 

Catapat tarafından 05/Oca/18 13:43 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Bence geriden gelmesi daha iyi, Btc fiyatlarını farklı siteden kontrol et. Düştüğünü-çıktığını görürsen, ona göre alım-satım talimatı verirsin.

DE5TROY3R tarafından 05/Oca/18 13:54 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Sen paribu olsaydın ne yapardın?

arkadaşlar her ferrari sahibine orospu çocuğu baba parası yiyor demeye çok alıştık millet olarak.

Derdim bir güruhu savunmak değil bakış açısının yanlışlığına değinmek. Bende mümkün olduğunca btc çevrimi için çevremdeki insanları kullanıyorum onlarla alışveriş yapıyorum. 

Lakin ben bir çay kaşığını 50bin tl ye satıyorsam ve sende bu çaykaşığını kullanacağın 1 bardak çayı 100bintl ye satabiliyorsan bu alışverişte sorun yok bence.. 

Siz 100bin e satamıyorsunuz diye 50bintlye benim sattığım çay kaşığına laf etmek size düşmez kaldı ki hakaret etmek çok yanlış.

Şimdi btc yi paribudan koinimden almayın gidin atinaya atm lerden çekin 2 günde yurtdışına çıkmış olursunuz.

Umarım anlatabilmişimdir.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

btc zaten yasal değil, yasal olmayan bir şeyi nasıl şikayet edeceksiniz.

şikayet etseniz bile bu hususta bi düzenleme olmadığı için yaptırımı da yok.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam borsalar kur'u internetten x bir yerden almazlar. Bu yuzden kur ile hesaplama yapilmaz. Paribu gibi yerler pazar yeri mantiğinda calisir.

Yani sen satiş koydun. Ben aliş koydum ikisinin kesiştiği yerden işlem yapar. Paribu da btc bulunmaz pazar yerindeki tezgahta turan btc başka bir kişinin sattiği btc dir.

bu da su demek paribu sahibinden com ile ayni mantikta calisir. Sahibinden'de birisi bir mali 1 tl ye veya 100 tl ye satiyor diye sahibinden.com internet sitesi bir sey diyemez.

Spekülasyonlari engellemek için içeride bir algoritma var ama bu başka sitelerden veri cekmez. max ve min referans araliğinda fiyat verebilemni sağlar. bu da tezgahtaki btc lerin aritmatik ortalama sindan %8 aşağı ve ya yükari emir gire bilmeni sağlar başka fiyat giremezsin. Bunun dişinda fiyata karişmaz.

Fiyati mal sahibi belirler. (Maker) bütün borsalarda boyledir. Taker de alicidir. hizmeti - ürünü alir. 

Edit:kalınlaştırma.

+ bu konuyu anlatan bir türkce video da paylaşmak istedim : https://www.youtube.com/watch?v=Pm5XiwzU9z8 

rakkoc tarafından 05/Oca/18 14:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T-Bag
    T-Bag's avatar
    Erkek

Bu konuda sıkıntı çekmekle beraber 61.000 TL için satış emiri verdim 61.400 TL yi görmesine rağmen bozum yapmamış. Haliyle karı realize etmek için daha düşük fiyattan bozmak zorunda kaldım.

Oyun yeni başlıyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

şu anda piyasa değeri yükselmesine rağmen biriileri ıslrarla 63binde satıyor. israrla bi düşme havası oluşturuluyor. ne mallar piyasadan 1-2 binden daha aşağı felan satanlar var bilerek düşük veriyorlar fiyatı. tabi sitede inş hatalarda yoktur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

şu anda piyasa değeri yükselmesine rağmen biriileri ıslrarla 63binde satıyor. israrla bi düşme havası oluşturuluyor. ne mallar piyasadan 1-2 binden daha aşağı felan satanlar var bilerek düşük veriyorlar fiyatı. tabi sitede inş hatalarda yoktur.

valla günahını almak istemiyorumda bence paribu manipule ediyor borsayı.

Şiddetli düşüşte siteyi kapatıyor,bütün piyasada düşüş yada yükseliş fazla olurken bunlar diğer borsalara göre hep ılımlı düşüş-yükselişler gösteriyorlar doğal olarak adam tam karlı olarak alış yada satış yapamıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

en doğru cevabı rakkoc vermiş :) tam benzeri bir cevap verecektim gerek kalmadı. Sektörün içinden birisi olarak site faal olduğu sürece kendileri kafasına göre fiyat belirliyor diyemem şayet fiyatların aşırı dalgalı olduğu anda sunucu aşırı yoğunluktan dolayı kapalı deyip içerde işlem yapıyorlarsa da Allah bilir :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Paribuda sıkıntı aylar önceden beri, taa Çin fudundan beri var gördüğüm kadarıyla.

Kendileri yüklü al-sat emirleri ile fiyatı manipüle edebilirler, buna söyleyecek birşey yok. Balinalar zaten her zaman yapıyor bunu, alış-satış duvarları olabilir, problem yok bunda, olay zaten bu tarz şeyleri çözüp para kazanmakta. 

Sıkıntı olan şu, btc de sert bir hareket olduğu zaman emir girişini bilinçli bir şekilde kapatıyorlar ve yükseliş-düşüş durumuna göre ya ellerindeki btc yi yüksekten satıyorlar, yada dipten btc topluyorlar, bu süreçte emir iptaline de izin vermiyorlar. Yanlış olan, dolandırıcılık olan bu. 

Yoksa her borsada botlar var, her borsada sahte emirleri doldurup botlarla fiyatı yönlendirip ardından pump-dump yapılıyor. 

Bu durumda yapılabilecek en mantıklı şey bence şunlar; 

-Eğer btc al satı yapacaksanız, kesinlikle bitfinex, bitstamp tarzı büyük bir borsaya geçin. Pump dumpları kaçırmayın.

-TL den btc e geçecekseniz, birkaç haftadır olduğu gibi fiyatın eşitlendiği bir zamanı bekleyip alıp hemen yabancı borsaya geçin.

-Btc den tl ye geçecekseniz, kasımda ki gibi fomo oluştuğunda, yabancı borsalara göre paribuda fiyat 4-5-6 bin yüksek olduğunda geçişi yapın. 

Ayrıca alış satış fiyatını da alıp satan kişiler belirler. Yabancı borsada istersen 5 bin dolara düşsün, paribuda kimse 60 bin liranın altına satmıyorsa, sen 60 binden ucuza paribudan btc alamazsın. Tıpkı yurtdışında 100 dolara satılan bir kamerayı , Türkiyede en ucuz 800 liraya bulabilmemiz gibi. Borsaların mantığını biraz araştırın lütfen. Siz borsadan satın almazsınız, borsa üzerinden satış yapan birinden satın alırsınız. 

ytd 

zigor tarafından 06/Oca/18 01:17 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5747 Toplam Mesaj: 37
dolandırıcı btc paribu paribukazık