folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Paribu'ya Siber Saldiri. BTC'ler Calindi(Asparagas)

Paribu'ya Siber Saldiri. BTC'ler Calindi(Asparagas)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hazır her yerler bu işin yeri olmuşken, laf açmak için hiç porblem çekmezken, BitCoin alacak olsanız şu an alır mısınız, yoksa hangi tarihe, duruma kadar beklersiniz ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Hazır her yerler bu işin yeri olmuşken, laf açmak için hiç porblem çekmezken, BitCoin alacak olsanız şu an alır mısınız, yoksa hangi tarihe, duruma kadar beklersiniz ?

bu zamana kadar alanlar hep kazandı, kazanmaya da devam edecek gibi görünüyor.

daha önce açılan başlıklara bakarsanız, 6 ay önce sene sonu 5000 $ felan deniliyordu, geçtiğimiz ay 17.000 $ denildi, şimdi ise 25.000 $ deniliyor.

şu anda fiyat 16.000 $ civarında, alınabilecek seviyelerde, önümüzdeki 2-3 ay içerisinde yine 20.000 $ ları görüp hatta geçebileceğini düşünüyorum.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

bu zamana kadar alanlar hep kazandı, kazanmaya da devam edecek gibi görünüyor.

daha önce açılan başlıklara bakarsanız, 6 ay önce sene sonu 5000 $ felan deniliyordu, geçtiğimiz ay 17.000 $ denildi, şimdi ise 25.000 $ deniliyor.

şu anda fiyat 16.000 $ civarında, alınabilecek seviyelerde, önümüzdeki 2-3 ay içerisinde yine 20.000 $ ları görüp hatta geçebileceğini düşünüyorum.

bitcoin uzayan işlem süreleri ve artan işlem ücretleri nedeniyle ödeme aracı olma iddiasını kaybetmeye başladı, piyasadaki %50 hakimiyetini kaybetti, forklar yapıldı.

yatırım yapmak için altcoinleri de araştırın derim.

https://www.tahribat.com/forum/binance-uyelik-bitcoin-ve-diger-coinler-nasil-ali-233486

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Şimdi bu elektronik paranın kaynağı nedir? gerçek para mı? Yani ben veritabanına kafama göre bir rakam yazarsam o kadar para basmış gibi olacağım, nedir bu şimdi?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Şimdi bu elektronik paranın kaynağı nedir? gerçek para mı? Yani ben veritabanına kafama göre bir rakam yazarsam o kadar para basmış gibi olacağım, nedir bu şimdi?

Bu kadar basit olsaydı anlamsız ve değersiz olurdu hocam.

Biraz yapıcı bakarsak olaya 2009 dan günümüze durmadan yükselen bir ivmeyle gelen bir yapı bu. Sözüm meclisten dışarıya "yaaaaaaaaaa karşılııııı da yok ki sanal bu para patlar bu" diye bilgisizce yorum yapanlar kuyruklarını apış aralarına sıkıştırmaya başladılar bile.. Önce ponzinin ne olduğunu öğrensinler daha sonra crypto para ile nasıl poniz yapıır öğrensinler. Daha sonra btc nin nasıl bir değer olduğunu öğrensinler. Öğrensinler öğrensinler ve öğrensinler. Cahiller keşke ölseler :D (espirimi ciddiye alacaklar keşke sizde ölseniz)..

O yüzden @shockman hocam detayları araştırın blockchain araştırın bir coin hangi sorunu çözüyor neye göre çözüyor kullandığı algoitma nedir çözdüğü şey nedir(işte bu değerin karşılığı yok diyenlere var bu algoritmanın çözümü sonucu ortaya çıkan değer) vs vs.

araştırmadan okumadan bilgi sahibi olmadan yorum yapanlar gün gelecek hepiniz yola geleceksiniz ss :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Biraz yapıcı bakarsak olaya 2009 dan günümüze durmadan yükselen bir ivmeyle gelen bir yapı bu. Sözüm meclisten dışarıya "yaaaaaaaaaa karşılııııı da yok ki sanal bu para patlar bu" diye bilgisizce yorum yapanlar kuyruklarını apış aralarına sıkıştırmaya başladılar bile.. Önce ponzinin ne olduğunu öğrensinler daha sonra crypto para ile nasıl poniz yapıır öğrensinler. Daha sonra btc nin nasıl bir değer olduğunu öğrensinler. Öğrensinler öğrensinler ve öğrensinler. Cahiller keşke ölseler :D (espirimi ciddiye alacaklar keşke sizde ölseniz)..

O yüzden @shockman hocam detayları araştırın blockchain araştırın bir coin hangi sorunu çözüyor neye göre çözüyor kullandığı algoitma nedir çözdüğü şey nedir(işte bu değerin karşılığı yok diyenlere var bu algoritmanın çözümü sonucu ortaya çıkan değer) vs vs.

araştırmadan okumadan bilgi sahibi olmadan yorum yapanlar gün gelecek hepiniz yola geleceksiniz ss :)

Hocam zaten fakir düşmüşüz, bu ara maddi sıkıntıdayım, cahilin tekiyim inkar etmiyorum ama ne biliyim böyle senin gibide iddialı bir cevap verilecek diye beklemiyordum, yok yok alınmadım sana, samimi bir üslubun var, ne bilyeim işte bir soru sordum ve bir şey daha anladım, bu para birimini (Umarım para birimmidir) ateşli savunanlar olduğunu da öğrendim. :)

Şimdi bakın hocam Devletler neye göre para basarlar, Hazinedeki altın miktarına göre basarlar diye biliyorum, birde devlet hazinesine bağlı arazi değeride sanırım hesaplanıyor ve bununda belirgin bir matriks hesaplaması var.. vesaire, tamam belirtmişsiniz işte yani gerçek para yatırıyorum Coin mi oluyor, coin mi sistemin sahibi yaratıyor, nedir yani onu merak ettim..! böyle benim gibi kara cahile anlatır gibi anlatmalısın. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

bari tarihi düzgün yazaydınız gelecekten mesaj atıyor ibneler 

inandırıcı gelmeyenlere soruyorum tarih ve saate dikkat ettiniz mi? 

Ülkemde trol yapmak nede kolay :))) 

I Love Software , Software is a life...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek
    Destek Eki

Destek Ekibi (Paribu)

Merhaba,

Son günlerde sosyal medyada ve çeşitli whatsapp, facebook gruplarında organize bir şekilde hayal mahsulü iddialarla Paribu hakkında karalama kampanyaları yürütüldüğünü görmekteyiz. Hukuk birimimiz gerekli takibi yapmaktadır ve en hızlı şekilde karalama kampanyası planlayıcı ve uygulayıcılarının tespiti sağlanacaktır. 

Kasıtlı ve planlı olarak yayılan asılsız söylenti ve iddialara itibar etmeyiniz. Bu ve buna benzer karalama kampanyalarının tahmin edebileceğiniz üzere çok çeşitli maksatları olabilmektedir.

Paribu Teknoloji A.Ş. vergi mükellefi resmi bir şirkettir. İlgili asılsız iddia ve iftiraları maksatlı olarak üretip yayan kişiler ve yayınlayan mecralar hakkında hukuk birimimiz gerekli takibi yapmaktadır. Sizler de böyle asılsız iddialar ortaya atan ve yayan kişilere belge ve kanıt sorabilir, bu faaliyette bulunan kişi ve mecraları bize ivedilikle bildirerek gerekli hukuki işlemleri başlatmamızda destek olabilirsiniz. Ülkemizde sektöründe ön planda olan bir çok başarılı şirket hakkında yapılan benzer iftira ve karalama kampanyalarının çok sayıda örneği bulunmaktadır. Paribu ile ilgili merak ettiklerinizi web sitemizde yer alan Duyurular bölümünden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bu ve buna benzer maksatlı şekilde yayılan asılsız iddiaları gördüğünüz mecralarda bu iletinin bir kopyasını paylaşabilirsiniz. Yardım Merkezi Destek Bölümü üzerinden tüm konularda bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

Teşekkürler

Paribu Destek Ekibi

Yalan haber arkadaşlar sorun yok, destekten gelen cevap bu.

Catapat tarafından 21/Ara/17 09:40 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Hocam zaten fakir düşmüşüz, bu ara maddi sıkıntıdayım, cahilin tekiyim inkar etmiyorum ama ne biliyim böyle senin gibide iddialı bir cevap verilecek diye beklemiyordum, yok yok alınmadım sana, samimi bir üslubun var, ne bilyeim işte bir soru sordum ve bir şey daha anladım, bu para birimini (Umarım para birimmidir) ateşli savunanlar olduğunu da öğrendim. :)

Şimdi bakın hocam Devletler neye göre para basarlar, Hazinedeki altın miktarına göre basarlar diye biliyorum, birde devlet hazinesine bağlı arazi değeride sanırım hesaplanıyor ve bununda belirgin bir matriks hesaplaması var.. vesaire, tamam belirtmişsiniz işte yani gerçek para yatırıyorum Coin mi oluyor, coin mi sistemin sahibi yaratıyor, nedir yani onu merak ettim..! böyle benim gibi kara cahile anlatır gibi anlatmalısın. :)

Biraz gecikmiş cevap olacak hocam kusura bakma :)

Dediğim gibi yanlış anlama örnekleme açısından sen ve beni kullanacağım. :)

Bilmediğimiz şeyler varsa korkar bi mesafeli yaklaşırız insanız normal karşılarım. Lakin bilmeden bok atanlara benim lafım. Mesela hocam sen bilmiyorsun ben araştımışım biliyorum. Bu benim senden üstün olduğum anlamına gelmiyor sadece bilgi seviyelerimizin eşitlenmesi gerekiyor o kadar. Senin de dediğin gibi ortada bir değer olması için bir karşılığının olması lazım. adamlarda bunun için kafa patlatmmışlar ortaya bitcoin diye bir değer çıkaracaksak, bir iş karşılığında bir zorluk karşılığında olmalı. Ayrıca sınırları olmalı, kapsadığı bir alan olmalı diye kafa patlatmışlar. Uzun uzadıya kopyala yapıştır yapmayacağım. Google girip;

Crypto para nedir?
    Blockchain nedir?
    Mining nedir?
    Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir?
    Bitcoin, Kağıt Paranın Alternatifi Olabilir mi?
    Bitcoin Nasıl Üretilir?
    Bitcoin’in Değerini Ne Belirliyor?

Diye aratmadan ve okumadan konuyu anlayamazsınız arkadaşlar. Eğer bu budur şu şudur dendiğinde anlaşılsaydı bu kadar değerli olmazdı takdir edersiniz ki.

Ek olarak kişisel yorumum takdir etmeyenlere ithafen: Ben yıllarca özel sektörde çalışacağım, elalemin egolarıyla uğraşıcam, okullar okuyacağım. Gençliğimin en güzel zamanlarını teknoloji araştırarak geçireceğim bişeyler öğenmek için bi yerlerimi yırtacağım, göbek yapacağım hareketsizlikten gün gelecek o şirketten bu şirkete geçip yeni teknolojiler öğreneceğim yetmeyecek mesai çıkışı 6 ay ingilizce kursuna gideceğim haftanın 3 günü gece 11 de evime gireceğim sabah 6 da yine mesaiye gideceğim. O yetmeyecek yine iş yerimden izin isteyeceğim yüksek lisans yapmak için her gün 1 saat erken çıkacağım okula gideceğim. ve haftalık bu 5 saat erken çıkmamı haftasonu tatilimde işyerimde 5 saat bulunarak gidereceğim. Yıllarca yazılım eğitimleri alacağım teknoloji değişecek hangi yoldan gitmem gerektiğine karar verip o tarafta eğitimler alacağım, haftasonu tatillerimde sektörün ileri gelenlerinin seminerlerine yetişmek için sabahın bi saatinde evden çıkıp tatillerimi de böyle heba edeceğim sonra bir lavuk çıkacak "yhhaaaaa bedavadan para kazanıyolaaaaaa ben niye kazanamıyorum diycek ego yapacak eşitlik diycek bende onun kazandıklarını istiyorum" diycek. Sadece bi siktir git derim böyle adamalara.. Umarım anlatabilmişimdir meramımı :) nedense bi patlama bi boşalma yaşadım :):):) 

Bir de ekşide birisi yazmış çok hoşuma gitti :)

bu 'emek harcamadan zengin olma' gediği de artık bir hayli baymış durumda. insanların zekalarını kullanarak kendilerini daha iyiye götürmelerini sindiremiyorsanız bari bok atmamayı bilin. gören de hepiniz kömür ocağında 20 saat çalışıyorsunuz sanacak.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Biraz gecikmiş cevap olacak hocam kusura bakma :)

Dediğim gibi yanlış anlama örnekleme açısından sen ve beni kullanacağım. :)

Bilmediğimiz şeyler varsa korkar bi mesafeli yaklaşırız insanız normal karşılarım. Lakin bilmeden bok atanlara benim lafım. Mesela hocam sen bilmiyorsun ben araştımışım biliyorum. Bu benim senden üstün olduğum anlamına gelmiyor sadece bilgi seviyelerimizin eşitlenmesi gerekiyor o kadar. Senin de dediğin gibi ortada bir değer olması için bir karşılığının olması lazım. adamlarda bunun için kafa patlatmmışlar ortaya bitcoin diye bir değer çıkaracaksak, bir iş karşılığında bir zorluk karşılığında olmalı. Ayrıca sınırları olmalı, kapsadığı bir alan olmalı diye kafa patlatmışlar. Uzun uzadıya kopyala yapıştır yapmayacağım. Google girip;

Crypto para nedir?
    Blockchain nedir?
    Mining nedir?
    Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir?
    Bitcoin, Kağıt Paranın Alternatifi Olabilir mi?
    Bitcoin Nasıl Üretilir?
    Bitcoin’in Değerini Ne Belirliyor?

Diye aratmadan ve okumadan konuyu anlayamazsınız arkadaşlar. Eğer bu budur şu şudur dendiğinde anlaşılsaydı bu kadar değerli olmazdı takdir edersiniz ki.

Ek olarak kişisel yorumum takdir etmeyenlere ithafen: Ben yıllarca özel sektörde çalışacağım, elalemin egolarıyla uğraşıcam, okullar okuyacağım. Gençliğimin en güzel zamanlarını teknoloji araştırarak geçireceğim bişeyler öğenmek için bi yerlerimi yırtacağım, göbek yapacağım hareketsizlikten gün gelecek o şirketten bu şirkete geçip yeni teknolojiler öğreneceğim yetmeyecek mesai çıkışı 6 ay ingilizce kursuna gideceğim haftanın 3 günü gece 11 de evime gireceğim sabah 6 da yine mesaiye gideceğim. O yetmeyecek yine iş yerimden izin isteyeceğim yüksek lisans yapmak için her gün 1 saat erken çıkacağım okula gideceğim. ve haftalık bu 5 saat erken çıkmamı haftasonu tatilimde işyerimde 5 saat bulunarak gidereceğim. Yıllarca yazılım eğitimleri alacağım teknoloji değişecek hangi yoldan gitmem gerektiğine karar verip o tarafta eğitimler alacağım, haftasonu tatillerimde sektörün ileri gelenlerinin seminerlerine yetişmek için sabahın bi saatinde evden çıkıp tatillerimi de böyle heba edeceğim sonra bir lavuk çıkacak "yhhaaaaa bedavadan para kazanıyolaaaaaa ben niye kazanamıyorum diycek ego yapacak eşitlik diycek bende onun kazandıklarını istiyorum" diycek. Sadece bi siktir git derim böyle adamalara.. Umarım anlatabilmişimdir meramımı :) nedense bi patlama bi boşalma yaşadım :):):) 

Bir de ekşide birisi yazmış çok hoşuma gitti :)

bu 'emek harcamadan zengin olma' gediği de artık bir hayli baymış durumda. insanların zekalarını kullanarak kendilerini daha iyiye götürmelerini sindiremiyorsanız bari bok atmamayı bilin. gören de hepiniz kömür ocağında 20 saat çalışıyorsunuz sanacak.

Evet emek ve kazanç hususunda patlamana bende katılıyorum, yahu bi dur benimde içim dolu, ikimiz patlarsak neler olur neler. :) 

Kısacası bir karşılığı var, bu emek karşılığı olur, yatırılan gerçek para karşılığı olur, ama sonuçta bir orjine bağlıdır, peki yasal olarak diyelim ki, sistemin fişi çekildi veritabanında son işlemlerde yer alan kayıtlarım tutulmadı ve karşılık sadece emek, yani orjini yatan bir değer para birimi yok, yasal olarak böylesi bir fiş çekilmesinde emeğim ile ilgili güvence altındamıyım, tam anlamıyla güvenilirmi?

Toplam Hit: 4080 Toplam Mesaj: 28
paribu