PARİS Yılmaz Özdil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı
    student bunu yazdı
    kukunku bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

En az beş-altı nesile yetecek kadar petrol geliri demek

*

Mantık hatası gırla...

Günde 88 milyon varil tüketiliyorsa yılda 32 milyar varil demek.

E bu adam diyor ki 115+45 milyar varil, beş altı nesle yetebilirmiş. 

Yılda 32 milyar varil tüketiliyorsa beş-altı nesli bırak, bu petrol rezervleri 5 yıl anca dayanır.

Yılmaz Özdil'in yazılarını her yerde görüyorum, muhalif yaklaşımını takdir ediyorum ancak madem sen bir köşe yazarısın, madem mantık ve fikir yürütüyorsun bunu da yamalak yapma anasını satayım...

Milyon, milyar kavramları kullanılınca herkese çok görünüyor, millet oturup hesaplamaya üşenir mantığıyla mı yazdı bunları bilmiyorum ama aha oturdum hesapladım. 5 nesil değil 5 yıl bile yetmiyor Özdil'in hesabı.

Dünyada her gün 88 milyon varil petrol tüketiliyor. 20 sene sonra, her gün 100 milyon varil tüketilecek. Aradaki farkı kim karşılayacak? Nereden gelecek bu değirmenin suyu? Irak’tan…

yani hocam adam tüm petrol ıraktan gelecek demiyor. 20 yıl içinde 12 milyon varillik açık olacak bu nedenle bunların karşılanması için yeni rezervler daha da değerlenecek diyor.

Dadas Adam  ın yazısını dikkatle okursan ve hesabı kontrol edersen , 20 sene sonraya değil , 5 sene sonra petrol kalmayacak .

Ya ,Birisi  Yılmaz Özdile bu yazıyı göndermiş  , Yılmaz Özdilde hiç kontrol etmeden  taşımış köşesine

Ya da  Yızlmaz Özdil hiç hesaptan anlamıyor

iyi okuyun 

iyi okudum , tüm dünya rezervleri  şii bölgesi ve kuzey ıraktakinin 4 katı olsa  ( yani  160*4 : 640 milyar varil ) olsa 20 sene  sonra için  sadece 12 milyon ek ihtiyacı düşünmek abesle iştigal olur .

Günlük  88 milyon varille yıllık 32 milyar varil petrol tüketmi  20 sene sonrasında kalmayacak petrolü düşünmeye başlar insanlar 

Tabi rezervler  doğruysa..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Onu demiyorum 5 6 nesil yetecek petrol parası var demiş 5 6 nesile yetecek dememiş 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

10 gün sonrada Türk uçakları Rus uçağını indirdi aşağı:) Oyunun parçasımıyız acaba...

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
Toplam Hit: 2152 Toplam Mesaj: 13
paris ışid saldırı