Parmak Izi Tespiti Nasil Yapilir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

selam arkadaslar,

vukuatli bir durumda parmak izi bilgisine ihtiyacim var. olayin gerceklesmesi assagida anlatildigi gibidir, yorumlarinizi ve fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

2 ekim gecesi barda bir bayan ve bir bay ickiler esliginde dans edip eglenirken, bay sahis bayanin makatina parmagini sokuyor. Fakat bayan tarafindan her hangi bir mudahale itme kalkma bagirma cagirma soz konusu degil olay aninda her hangi bir tartisma vs olmuyor.

Aradan 1 hafta 10 gun gectikten sonra bayan, bay sahisi sikayet edip ifade veriyor zorla yapti sesimi cikaramadim kan geldi ve camasirimi yikamadim. 08 kasim itibariyle bay sahisi polis ifadeye alip sorguluyor parmak izi orneklerini alip yolluyorlar.

bayin ifadesi evet o aksam ictik eglendik fakat zorlama olmadi takip soz konusu degildi deyip bayi serbest birakiyorlar. Polis sayet bayin ifadesinden sonra mekanin guvenlik kameralarini izlerse sikayet olumsuz sonuclanacak cunku mekan sadece 30 gun kamera kayitlarini sakliyor. 

Sormak istedigimiz soru olay anindan bir hafta 10 gun gecmesine ragmen gelen kanda ve camasirla bulunan kurumus kanda parmak izi cikar mi ? DNA testi uygulanir mi ? 

tesekkurler.

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kumaş dokusundan parmak izi çıkmıyor. Olay yeri inceleme polisinden duydum. Adamın parmağına kan geldiyse ve o kanla kumaşa temas ettiyse çıkar ama.

Parmakizi vücut yağının dokunulan yerde teması esnasında çıkan iz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

sahisin parmaginda kan yokmus olay aninda ve bayan sahis kan geldigini gecenin sonunda evine gittigin de gormus. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Nası kanırttıysa yırtmış götü :)

eğer bütün parmaklarını birden sokmadıysa, kesici delici birşey sokmadıysa, çamaşırdan etekten geçip dayının elini kana bulayacak kadar kanama olması imkansız.

mkyb'nin dediği gibi, kumaşta parmak izi için ancak parmağa bulaşan kanın boyama etkisi yapması lazım. 

Normalde bir bok çıkmaz demek istiyorum ancak, bu taciz tecavüz olaylarında kadın beyanı esastır gibi bir konu vardı. Asıl korkmanız gereken şey götten akan kandan çok o olmalı bence.

Mylitta tarafından 10/Kas/19 16:28 tarihinde düzenlenmiştir

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

mekanı söyle oraya yolumuz düşerse tencere bağlayalım kıçımıza

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kanda nasıl parmak izi çıksın. birde herkes parmak izi bırakmaz. elin kuru olması lazım.

naptıysa parmagının etrafına zımparamı sarmışta öyle yapmış amk nasıl bir çözemedim :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

nasıl bir sapıktır amk 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Enteresan olay. Hatun da geç bildirmiş. Alan veren memnun gibi göründü bana

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

kadinin o gun period da olma olasiligida mevcut. Yapilan olay da bay sahsin bir zorlamasi yok yada kadinin bir sikayeti yok. 

Kadinin beyani asil oldugu icin bay arkadas suclaniyor zaten, olay gunu ile alakali ifade verildi fakat parmak izinden yada kandan arkadasin dna yada parmak iznine rastlanir mi onu ogrenmek istedik.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Kurumak üzere olan kana parmağı temas etmişse parmak izi kalmış olabilir fakat kıyafeti çıkarma sürtmeden dolayı 99% kısmi veya anlamsız bir veri olacaktır. 

Bu durumda parmak izi üzerinden kesin tespit işlemi yapılabileceğini sanmıyorum.

DNA testini gerektiren bir durum yok zaten, eğer anlattıklarınızdan ibaretse.

Kamera kayıtlarında parmaklama olayı görünmese bile bay şahıs beraberdik dediği için kadının ifadesi üzerinden o bay şahsın götünden kan alırlar diye düşünüyorum.

O değilde parmaklayarak göt kanatmak nedir aq. Tahribat günden güne değişik bir hal alıyor..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

her iki sahisinda alkollu olmasi nedeniyle yapilan hareketlerden belki zevk hissedilmis olabilir. Nitekim bayanin ses cikarmamasi olayin rengini biraz degistirebilir mi ?

bay sahis parmaginda her hangi bir kan olmadigini beyan ediyor. fakat kadin camasirindakan oldugunu gece sonunda gordugunu anlatmis ifadesinde. akabinde sahisi 1 hafta-10 gun sonrasinda sikayet etmis.

Toplam Hit: 3661 Toplam Mesaj: 30
dna vukuat sikayet parmak izi