Pasaport Kaydı İle İlgili Sorunlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

merhabalar

yurtdışından gelirken kız arkadaşımada telefon getirdim.

şimdi pasaport kaydı için almancı bi abi bulduk fakat adam iki yıl içinde kayıt yaptırmış başka bir cihaz için, tabi durumu bana soylemedi.

parayı yatırdık fakat e-devlet üzerinden işlemi yaparken öğrendim olayı ve ocak 2016 itibatiyle kayıt yaptırabileceğini öğrendik.

şimdi 

1. yatırılan paranın geçerlilik süresi ocak 2016'ya kadar var mıdır? yani para şimdi bu şekilde kalsa ben kayıtı ocak 2016da yapsam olur mu?

2.eşininde pasaportu var yatırılan parayı onun üstüne çevirebilirmiyim? nasıl?

bu arada almancı abi ve abla  perşembe günü almanyaya dönecekler.

bu işlerden anlayan arkadaşlar durumu nasıl halledebiliriz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

E Devlet üzerinden mi yatırdın hocam? Ben öyle yapmıştım da.

Muhtemelen bir cevap alamıyacaksın ve o para yanacak :S

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Parayi yatirirken sisteme referans olarak imei numarasini girdigin icin paran yanmaz hocam. Yani yatirdigin o para o imei icin is yapabilir.

Tabii en kotu durumu dusunerek dekontu veya online bankacilik dekontunu saklamani oneririm.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

@renegadealien

hocam garanti bankasında yatırdım elden, almancı abi dönmese vergi dairesinden geri alınır diye tahmin ediyorum ama oda gidiyo. 

@gkhn

yarın btk'yı arıycam bakalım kimsenin yardımcı olcağımı sanmıyorum ama ocak ayına kadar geçerliliği var derse ocak ayında yaparım e-devletten kaydı artık. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

Geçen benim de başıma geldi benzer bir durum. 2 tllf getirdim Dubaiden. Birine kendime yaptım sorun yok.

Abime aldığımı da arkadaşın üzerine kayıt edecektir. Abim kendi kredi kartından yatırdı 131 lirayı internet vergi dairesi üzerinden.

Üstüne yapılacak arkadaşın edevletine girdim , bi türlü kaydı kabul etmiyor. Meğer 131 liralık ödemeyi de üstüne yapılacak arkadaşın ödemesi gerekiyormuş.

Neyse o ödedi bi daha kaydı yaptık.

Fakat bizim 131 lira kaldı, sonra BTK (Bilgi teknolojiler ve iletişim kurumu) aradım durumu anlattım, bi numara verdiler 0312 294 94 94

Aradım durumu anlattım para iadesi alabir miyiz dedim, Vergi dairesinden alabilirsiniz dediler.

Perşembe gidecez vergi dareisne bakalım sonuç ne olacak.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

@yasin_55

hocam toplamda bu işlemler kaç gün sürdü, çünkü bizim almancı perşembe döncek. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    iQsuz bunu yazdı

@yasin_55

hocam toplamda bu işlemler kaç gün sürdü, çünkü bizim almancı perşembe döncek. 

Bence senin yapacağın en mantıklı şey, o ablanın kredi kartıyla internet vergi dairesinden parayı yatırmak. Ardından da yine ablanın edevleti üzerinden kayıdı tamamlamak.

İnternet vergi dairesinden ödemeyi yapınca anında sisteme geçiyor ödeme , çünkü edevlet direkt onaylıyor.

Yani kaç günü yok, aynı gün içinde işi bitirebilirsiniz. Fakat unutma, imei kaydının ödemesini abla yapmalı ve ablanın edevleti olmalı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Dostum okumuyormusun adamın pasaportuna daha önce telefon kayıt edilmiş zaten 2 yıl dolması bekleniyor diyor sen hala para yatırsın diyorsun

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Selam,

hocam 2 yıllık süre şu şekilde cihaz kaydı yaptırmış diyelim 2 yıl dolmadan Türkiye'ye girdiğinden dolayı sen o Ada'mın pasaportuna kayıt yaptıramazsın. O Ada'mın 2 yıllık süresi 2016 da doluyor ise 2016 yılında Türkiye giriş yapması lazım girişyaptığı gün dikkate alınıyor 2 yıl süre hesaplamasında. O parayı bence geri alabilirsin ama Nasıl alıyorsun bilmiyorum.

parayı nerden yatırdın? Vergi dairesi mi banka mı yatırdığınız yerden başvuru yaparak geri alabilirsiniz benim bildiğim o Adam sadece alabilir sen alamazsın. Başkasının adına çevirme işlemini yatırdığın yere sor. Bugün hallet bence. BTK iyi arayıp sorabilirsin bu konuda yardımcı oluyorlar.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

Dostum okumuyormusun adamın pasaportuna daha önce telefon kayıt edilmiş zaten 2 yıl dolması bekleniyor diyor sen hala para yatırsın diyorsun

Dostunu seviyim.. Eleman orda "adam" için diyor 2 yıllık süreyi. Eşinin de pasaportu var diyor. Ben eşi için konuşuyorum orda, ABLA ABLA dediğimiz o.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek
    yasin_55 bunu yazdı
    evsiz bunu yazdı

Dostunu seviyim.. Eleman orda "adam" için diyor 2 yıllık süreyi. Eşinin de pasaportu var diyor. Ben eşi için konuşuyorum orda, ABLA ABLA dediğimiz o.

Dostunu yediğim adam yatırdığımız parayı ablaya aktarabilirmiyiz diyor. Sen kk ile tekrar öde diyorsun. ben mi yalnış okuyorum amk

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
Toplam Hit: 1602 Toplam Mesaj: 14
pasaport kaydı