folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Paypal İle Çalışmak Zorundayım Öneriler?

Paypal İle Çalışmak Zorundayım Öneriler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Selam,

Paypal ile yurtdışında para geliyor.

Paypal komple kapandığı sürece paypal ile çalışmak zorundayım,başka çarem yok.

Kesintinin daha fazla olması gibi durumları kabul ederek nasıl bir yol izleyebilirim?

Saygılar

The Beginning and The End.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Takipteyim.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Eğer hiç bir çözüm çıkmazsa e-estonya vatandaşlığını değerlendiricem.

Estonyada vatandaşlık alıp şirket kurup ( maliyeti ve vergilendirmesi en uygun ülke ) paypal ödemelerini estonya üzerinedeki hesaba çekip oradan banka'ya aktarıp para biriktikce swift yapıcam,yada gidip estonyadan euro olarak çekicem.

Başka bir şey düşünemiyorum.

The Beginning and The End.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

Aslında bu iş bir ticarete dönüşebilir.. Türkiyeden 1 milyon üzeri paypal kullanan insan var. Yurtdışındaki kesinti oranı en az olan bir bankayla iletişim kurup, Türk vatandaşlarına sanal bir banka hesabı (Enpara gibi) açtırma imkanı olabilir belki... Ki büyük bir hızla yayılır bu Türkiyede... Yabancı Bankanın fazlasıylada işine gelir... Forumda yabancı bankalarla iletişimi olabilen bir bankacı bulmak gerek...

ProBilisim tarafından 02/Haz/16 19:42 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    ProBilisim bunu yazdı

Aslında bu iş bir ticarete dönüşebilir.. Türkiyeden 1 milyon üzeri paypal kullanan insan var. Yurtdışındaki kesinti oranı en az olan bir bankayla iletişim kurup, Türk vatandaşlarına sanal bir banka hesabı (Enpara gibi) açtırma imkanı olabilir belki... Ki büyük bir hızla yayılır bu Türkiyede... Yabancı Bankanın fazlasıylada işine gelir... Forumda yabancı bankalarla iletişimi olabilen bir bankacı bulmak gerek...

Banka Hesabı açmak için gerekli belgeleri bankalar değil yerel yönetimler belirlediği için biraz zor çoğu ülke oturma izni veya çalışma izni istiyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Webmoney?

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Eğer hiç bir çözüm çıkmazsa e-estonya vatandaşlığını değerlendiricem.

Estonyada vatandaşlık alıp şirket kurup ( maliyeti ve vergilendirmesi en uygun ülke ) paypal ödemelerini estonya üzerinedeki hesaba çekip oradan banka'ya aktarıp para biriktikce swift yapıcam,yada gidip estonyadan euro olarak çekicem.

Başka bir şey düşünemiyorum.

Paypal estonya bankasına ödeme aktarmıyor. Ödemelerini etsy üzerinden alıyorsan 2-3 gün içinde 2checkout ile entegrasyonu sağlayan bir hizmet sunmaya başlayağız. Bunların dışında malta da şirket kurup (yaklaşık 5k avro), paypal hesabını oraya taşımak olur. 

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

kıbrıs ta bır bankadan hesap acacaksınız sonra da paypalı oraya tanımlayacaksınız .  turk bankası degıl dırekt kıbrıs bankası kullanılırsa sorun olmaz dıye dusunuyorum. bakın netten bır subesını arayıp kıbrıstakı bankaları ogrenebılırsınız. bende yaza gidersem o şekilde açmayı dusunuyorum . yurtdısı odeme alıyoruz vs vs . paypalın faalıyetlerı dırekt olarak tr ıcındekı banklara paypaldan cekım yolunda ıptal edıldı tarzında dıye okudum. 

bırde okudugum yer de gereklı basvuruları yapıp acılması ıcın gereklılılık yerıne getırecekler dıye yazıyordu. tr de rahat 2 3 mılyon kısı vardır paypal kullanan gunluk ıslem hacı yuzbın uyeden 1 dolar olsa paypalın kazandıgı para asla gerı cevırmezler.

bellı de olmaz pakistanlılarla calısırken onlara paypalda odeme gecemıyorduk skrill kullanyorlardı. hukumetlerı paypalı engellemıstı. bızde ne olur olay bellı degıl . bu bkmnın engellemesı gıbı gorunuyor acıkcası . 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

kıbrıs ta bır bankadan hesap acacaksınız sonra da paypalı oraya tanımlayacaksınız .  turk bankası degıl dırekt kıbrıs bankası kullanılırsa sorun olmaz dıye dusunuyorum. bakın netten bır subesını arayıp kıbrıstakı bankaları ogrenebılırsınız. bende yaza gidersem o şekilde açmayı dusunuyorum . yurtdısı odeme alıyoruz vs vs . paypalın faalıyetlerı dırekt olarak tr ıcındekı banklara paypaldan cekım yolunda ıptal edıldı tarzında dıye okudum. 

bırde okudugum yer de gereklı basvuruları yapıp acılması ıcın gereklılılık yerıne getırecekler dıye yazıyordu. tr de rahat 2 3 mılyon kısı vardır paypal kullanan gunluk ıslem hacı yuzbın uyeden 1 dolar olsa paypalın kazandıgı para asla gerı cevırmezler.

bellı de olmaz pakistanlılarla calısırken onlara paypalda odeme gecemıyorduk skrill kullanyorlardı. hukumetlerı paypalı engellemıstı. bızde ne olur olay bellı degıl . bu bkmnın engellemesı gıbı gorunuyor acıkcası . 

Merhaba, kıbrıs'ın kuzey kısmını tanıyan devlet sayısı bu kadar az iken, bu şekilde bir banka işi mümkün gözükmüyor.

Bu işin sonucunda olacak şey şu gibi geliyor, ciddi anlamda bir paypal kullanıcısı bitcoin kullanacak. Tabi ki freelance vb işlerin ücretlerini bitcoin ile istemek bizleri tercih etmeleri yönünde eksi bir durum oluşturacak. Burada da bizlerin durumu düzgünce anlatıp açıklayıp açıklayamayacağımız ile ilgili olacak.

Vir sapit qui pauca loquitur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

Merhaba, kıbrıs'ın kuzey kısmını tanıyan devlet sayısı bu kadar az iken, bu şekilde bir banka işi mümkün gözükmüyor.

Bu işin sonucunda olacak şey şu gibi geliyor, ciddi anlamda bir paypal kullanıcısı bitcoin kullanacak. Tabi ki freelance vb işlerin ücretlerini bitcoin ile istemek bizleri tercih etmeleri yönünde eksi bir durum oluşturacak. Burada da bizlerin durumu düzgünce anlatıp açıklayıp açıklayamayacağımız ile ilgili olacak.

benım dedıgım gıbı paypal kullanan sayısı yuksek paypal bu pazardan cıkmaz yapar yapar gerekırse yatırımını , veri merkezi ile sorun var sanırım kısa surede çözerler devam eder.

kıbrıs bankasını arayıp sormadan net bırsey demek zor olur . ara yarın ogren hocam . kıbrıs vatandası olup paypal kullanan kısıler vardır mutlaka . devletlerın tanımadıgı kıbrısın statusu garıp bır cok kısının ıngılız vatandaslıgı var ulkede .kı burada kıbrısta okuyan arkadaşlar onların bıle bılgısı olabılır. 

gurcıstanda kullanılıyordur paypal kazakıstandan turki cumhuriyetlerinden ödeme almışlığım var .gurcıstan varsa hopaya ucakla gıdıp ya da trabzona batuma gecıp hesap actıracaksın. 

hiç olmadı yunanıstandan actıracaksın atlayacaksan ayvalıktan mıdıllıye ferıbotla gıdeceksn ya da cesmedn halledıp geleceksın sana max pasaportu vızesı dahıl yoksa kalsan fılan 500 600 lıraya fılan mal olur. 

hıc ugrasmam dersen r10 da bulunur yuzde 10 komısyonla kırarlar avrupada olan kısılere aktarırsın sana gelen mıktarı oradanda dondurursun. paypal durdur etkınlıgı ama hesabına para gelemez dıye bırsey yok  .paypala tr bankasından para yatıramazsın bankaya paypaldan para cekemezsın dıyorlar . durdurmaktakı durum bundan ıbaret 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    uguraba bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

benım dedıgım gıbı paypal kullanan sayısı yuksek paypal bu pazardan cıkmaz yapar yapar gerekırse yatırımını , veri merkezi ile sorun var sanırım kısa surede çözerler devam eder.

kıbrıs bankasını arayıp sormadan net bırsey demek zor olur . ara yarın ogren hocam . kıbrıs vatandası olup paypal kullanan kısıler vardır mutlaka . devletlerın tanımadıgı kıbrısın statusu garıp bır cok kısının ıngılız vatandaslıgı var ulkede .kı burada kıbrısta okuyan arkadaşlar onların bıle bılgısı olabılır. 

gurcıstanda kullanılıyordur paypal kazakıstandan turki cumhuriyetlerinden ödeme almışlığım var .gurcıstan varsa hopaya ucakla gıdıp ya da trabzona batuma gecıp hesap actıracaksın. 

hiç olmadı yunanıstandan actıracaksın atlayacaksan ayvalıktan mıdıllıye ferıbotla gıdeceksn ya da cesmedn halledıp geleceksın sana max pasaportu vızesı dahıl yoksa kalsan fılan 500 600 lıraya fılan mal olur. 

hıc ugrasmam dersen r10 da bulunur yuzde 10 komısyonla kırarlar avrupada olan kısılere aktarırsın sana gelen mıktarı oradanda dondurursun. paypal durdur etkınlıgı ama hesabına para gelemez dıye bırsey yok  .paypala tr bankasından para yatıramazsın bankaya paypaldan para cekemezsın dıyorlar . durdurmaktakı durum bundan ıbaret 

Merhaba hocam, 2012-2015 yılları arasında eğitim amaçlı kıbrısta yaşadım. Bu nedenle kıbrıs hakkında bu yorumu yaptım. Kıbrısta bir çok kıbrıs vatandaşının güney kısma geçiş izinleri mevcut bu nedenle sorun yaşamıyorlar. Türkiye'de bulunan bir çok bankanın şubesi mevcut. İş Bankası, TEB, Vakıfbank gibi ancak bu bankaların olması bu sorunu çözebilecek bir durum değil. CreditWest, Kıbrıs İktisat, Vakıflar Bankası yada en çok görülen NearEastBank şubeleri de mevcut. Ancak bu bankalar (CreditWest hariç) yerel bankalar. Dürüst olmak gerekirse Kıbrıs İktisat, Vakıflar Bankası yada NearEast gibi bankaların bu işi çözebilecek kapasiteleri yok.

Vir sapit qui pauca loquitur.
Toplam Hit: 3426 Toplam Mesaj: 26
paypal ağzıma sıçtın bdk