folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Pazarlamacılar Bakabilirmi Lütfen.

Pazarlamacılar Bakabilirmi Lütfen.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercag
    ercag's avatar
    Erkek

peyzaj işleriyle uğraşan şirketlere tek tek mail at. randevu al. git görüş.

serbest olarak çalışabileceğin bi iş.

sürekli gezerek yeni inşaatlar bul, sadece konut değil.

fabrika , depo vb. bütün inşaatlarda kullanılır bunlar.

sanırım onların 20x40 ölçülerinde numuneleri oluyor.

bir katalogla beraber onları al gez dediğim yerleri:)

Profesyonel Satış Pazarlamacı - Lojistisyen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek
    ercag bunu yazdı

peyzaj işleriyle uğraşan şirketlere tek tek mail at. randevu al. git görüş.

serbest olarak çalışabileceğin bi iş.

sürekli gezerek yeni inşaatlar bul, sadece konut değil.

fabrika , depo vb. bütün inşaatlarda kullanılır bunlar.

sanırım onların 20x40 ölçülerinde numuneleri oluyor.

bir katalogla beraber onları al gez dediğim yerleri:)

Hocam bende onu yapmaya başladım dün itibari ile, numune ile katalog gönderiyorum inşaat firmalarına, tbtdende 2 müride gönderdim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Daha önceden sana yazdım, ahanda bi daha yazıyorum. Abicim önce data satın alman lazım. Şirketlerin bilgilerini bulmalısın. Bunları ajandaya döküp, tek tek arayıp randevular alacaksın. Daha sonrada randevularını düzenleyeceksin. Örneğin her iş yerine 1 gününü ayırmaya çalış. Randevuya gitmeden önce şirketle ilgili bilgi toplamaya çalış. Nerede hangi işleri yapmışlar. Rakip oldukları firma var mı, varsa kim? İş potansiyelleri nedir? vs vs...

Daha sonra eldeki verilere göre firma ile görüş. Adamlar gelenekçi zihniyetle hareket eden bir şirketse, orada bileğine tesbih takmış bıyıklı bir dayı bulma ihtimalin vardır. Amacın kurumsal şirketlerse önce bu gelenekçi şirketleri bağlamalısın. Çünkü kurumsal firmalar, kurumsal firmalarla çalışır ve bitin kanlanana kadar gelenekçilere mahkumsun. Neyse. Adama ''sana bu malı pazarlamaya değil, çayını içmeye geldim'' havası vermelisin. Çünkü bu tür firmaların sözde yöneticileri bi bok olmadıkları halde kendilerini bi bok zannederler. O yüzden karşılarına takım elbise ile çıkarsan ters tepebilir. Keten bir pantolon, çizgili bir gömlek ile hafifden ''badem'' imajı ilk başta iyi bir intiba bırakabilir. 

Bütün gün ürünü tanıtmak için uğraşma. Adama önce soru sor. Soruların hemen basit cevaplarla cevaplanmayacak türden olmalı. Sonra onun soru sormasını bekle ve sana her soru sorduğunda aklına bir soru işareti bırak. Daha sonra tekrar konuya dönüp o soru işaretlerini sil at, cevapla. Dayının kafasında merak ettiği birşey kalmaz bu sayede. 

Birde ufak bir tavsiye; bu tür adamlar karşılarında çaylak bir pazarlamacı görmeyi sevmez. Çünkü çaylaklar pazarlamacılığı tokatçılık olarak yaparlar. Bu yüzden bıraktığın intiba; kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan, efendi, tertipli bir genç olmalı...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

İstediğim türden 2 tane bağlantı buldum tbt sayesinde, daha fazlası için up.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercag
    ercag's avatar
    Erkek

Sanırım Numuneleri İrtibata Geçtikten Sonra Yolluyorsun.

Yüz yüze görüşmek telefonla görüşmekten her zaman daha iyidir. Her fırsatta müşteri ile yüz yüze gelmeye çalış.

bölgen neresi tam olarak bilmiyorum ama trakya tarafına yönlen derim şu sıralar.

projehaber.com gibi sitelerden bilgi alarak satış yapabilirsin.

yeni inşaatları vs. gösteriyor. direk irtibata geçebilir malzemeni satabilirsin.

herhangi bi sorun olursa yardımcı olurum.

Profesyonel Satış Pazarlamacı - Lojistisyen
Toplam Hit: 1332 Toplam Mesaj: 16