folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pazartesi Sorusu -Neden Çalışıyoruz?

Pazartesi Sorusu -Neden Çalışıyoruz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

Merhaba,

Neden çalışıyoruz?

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

boş duranı Allah sevmiğ

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

ekmek parası. 

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Hafta sonunu iple çekiyoruz, pazar günü geldiğinde ise gelecek haftayı düşünüp geriliyoruz. Peki, çalışanların kabusu 'pazartesi sendromu'nu nasıl atlatabiliriz?

Siz de hafta sonu tatilinin ışık hızıyla geçtiğini ve koskoca bir haftanın sizi beklediğini düşünerek geriliyor musunuz? Çalışan insanların kabusu olan 'pazartesi sendromu'yla baş etmek, aslında sanıldığı kadar zor değil. Uzmanlar, Capacity dergisine bu sendromu ve alınması gereken önlemleri anlattı:
    Pazartesi sendromu; hafta sonu tatilinin ardından işe ya da okula başlamakla ilgili isteksizlik ve sıkıntı halidir. Kişinin işiyle ilgili duyguları, bu sorunun yaşanma derecesini belirliyor.

İŞTEKİ SORUNLARA DİKKAT!
    Bu aslında pazartesi ile ilgili bir sorun değil; sonuçta pazartesi sadece haftanın günlerinden biri yani diğerlerinden çok farklı bir gün değil. Ancak yine de çalışan kişilerde anksiyete uyandırabiliyor. Bunun sebebi de pazartesinin yeni haftanın getireceği sorumlulukları ya da olumsuzlukları çağrıştırması.

Günümüzde bu sendrom; dereceleri farklı olmakla birlikte birçok kişide görülüyor. Temelde, iş yeri ile ilgili olumsuz duygular yaşayanları ve kaygı bozuklukları olan kişileri etkiliyor.
    Sorun aslında cuma gününden başlıyor ve pazar günü rahatsız edici hale gelerek bu tatil gününün mutsuz geçirilmesine sebep olabiliyor. Bize yapmak istediklerimizi gerçekleştirebilmemiz için kalan tek zaman; pazar günü ve o zaman da ne yapacağımızı şaşırabiliyoruz. Bu 'değerli gün bitti, bitecek' kaygısı da kişinin ciddi bir huzursuzluk yaşamasına sebep olabiliyor.

Eğer işiniz; maddi ve manevi anlamda sizi tatmin etmiyorsa, bu yılgınlık ve yorgunluğa sebep olabilir. Eğer motivasyonunuz cuma günleri azalıyorsa, işinizi de gözden geçirmelisiniz.
    Pazartesi sendromunun belirtileri; isteksizlik, yorgunluk ve anksiyetedir (kaygı, endişe). Mide bulantısı ve kalp çarpıntısı olabilir. Bunlar; depresyon gibi başka psikolojik rahatsızlıkların belirtileriyle de çakışabilir.

Bu olumsuz çağrışım bağını anlayıp geçerliliğini sorgulamak, olumsuz hisleri azaltabilir. Özel hafta sonu programları yapmak, kaliteli bir uyku uyumak ve pazartesinin zihninizdeki kötü imajını silmek, daha rahat olmanızı sağlar.

TEK GÜZEL GÜN PAZAR DEĞİL!
    Hepimiz, hayatımızın büyük bölümünü çalışarak geçiriyoruz. Bu sebeple ev işlerini yapmak, dinlenmek ve güzel vakit geçirmek için tek günün pazar olmadığını unutmayın. Zaten az olan vaktinizi, değerli biçimde geçirmeye çalışın.

HoLyCat tarafından 02/Haz/14 11:41 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

seve seve değil xike xike olduğundan 

bknz: bil amca , mark amca ama hala çalışıyorlar .

samaccc tarafından 02/Haz/14 11:43 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Eko(nomik)sistem'e dahil olmak için çalışıyoruz hocam. Olay sadece sabah sıcak yatağını terk etmek, saatlerini, sevmediğin bir uğraşa harcamak değil. Daha derine inmek gerekirse, toplumu çaktırmadan makineleştiren bir sistemin getirdiği duruma bakıyoruz.

Bizi sömürmek için açılan çağrı merkezlerinde yine bizler çalışıyoruz. Üniversite yıllarında oradan oraya gezen çılgın gençler, bir sene sonrasında bir binada, yarım insan yüksekliğindeki bir masanın arkasına hapis oluyor. Günün yarısını bu şekilde, insanlara hizmet vererek geçiriyor. Bu durumun psikolojik sorunları da beraberinde getirdiğini düşünüyorum ki, bu düşüncemde de yalnız olduğumu sanmıyorum. Zaten sandalyesini çekip oturan ve tarafsızca gözlem yapan herkes, insanların ne derece bencilleştiğini görecektir; hoşgörü, saygı, vefa gibi, insanı insan yapan çoğu güzelliğimizi kaybetmiş durumdayız. Bunun yerine; hırslı, sinsi, iki yüzlü insanların çoğaldığına çokça sahit olabiliriz. ''Dünya nüfusu arttıkça, insan sayısı azalıyor.'' Paula-nick

Yani artık çalışmadan beklenti sadece alım gücünün artması değil. İnsanların bu konuda farklı idealleri var. Bu durumu ben zorunluluğa karşı verilen bir reaksiyon olarak görüyorum. Kaçışı olmayan birey, kendini tamamen bu işe adıyor. Asıl ''ben'' i de kapı dışarı ediyor. Bu ideallere yönelebilmiş kimselerin yükselmesinde elbette ki bir sakınca yok ancak, senin veya benim bunu anlayamıyor olmamızın sebebi bu olayı reddediyor olmamız. Belki de gerçek bir kariyer edinememiş olmamızdandır fakat, her ne kadar getirisi yüksek olsa da ben o hengamenin ortasında kalmak istemiyorum. Zorundalıklardan nefret ediyorum.

Bunun üzerine neler söylenir, neler ancak, geçen gün konuşmuştuk; dondurma çubuğu, hatırladın mı ? Paylaşalım;

http://www.ozgurroman.com/uyegunluk.aspx?gid=12294&uye=3459

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

pazartesi çalışmayan bir sürü insan var, izini o güne denk geliyorsa.. p.tesi neden çalışıyoruz yerine neden hafta içi çalışılır, haftasonu dinlenilirin sorusuna yanıt vermek gerek. çünkü p.tesi ya da salı ya da çarşamba çalşmanın sebebi budur. c.tesi yahudilerin, pazar günü de dinlenme/tatil/ibadet günleri olduğu için çalışılmaz.c.tesi gününe yahudiler sebt günü derler, yaratıcı evreni 6 günde yaratmış 7. günde dinlenmeye çıktığı için onlar da bu 1 günü yaratıcının kendilerine tatil günü olarak verdiğine inanırlar. 

türkie cumhriyeti de hristiyan ve  yahudi bir devlet olarak hem c.tesi hem de pazarları çalışmıyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

pazartesi çalışmayan bir sürü insan var, izini o güne denk geliyorsa.. p.tesi neden çalışıyoruz yerine neden hafta içi çalışılır, haftasonu dinlenilirin sorusuna yanıt vermek gerek. çünkü p.tesi ya da salı ya da çarşamba çalşmanın sebebi budur. c.tesi yahudilerin, pazar günü de dinlenme/tatil/ibadet günleri olduğu için çalışılmaz.c.tesi gününe yahudiler sebt günü derler, yaratıcı evreni 6 günde yaratmış 7. günde dinlenmeye çıktığı için onlar da bu 1 günü yaratıcının kendilerine tatil günü olarak verdiğine inanırlar. 

türkie cumhriyeti de hristiyan ve  yahudi bir devlet olarak hem c.tesi hem de pazarları çalışmıyor.

İçimde, konuyu çok yanlış anlamışsın gibi bir his var.

''Pazartesi sorusu'' derken, bugün pazartesi olması dolayısı ile tribe girdim, bunaldım ve şöyle bir sorum var diyor delikanlı: Niçin çalışmaktayız ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evet fark ettim şimdi ben de :) pazartesi neden çalışıyoruz gibi anladım ben ama dediğin gibi p.tesi sorusu diyip ayırmış arkadaş.. neyse bu da bilgilendirme olsun biraz :))

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

sahiplenmek bizi bu hale getiren kendini bile sahiplenme verildiğini bil. ilkel adam bizden zengin, o bir ev sahiplenmemiş ve dünya onun evi olmuş.

içimdeki tyler durden

S0KR4T3S tarafından 02/Haz/14 13:04 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Merhaba,

İstersen çalışmaya bilirsin,

İyi forumlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 3897 Toplam Mesaj: 32